Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Top 5 Seriale Coreene.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

MesajSubiect: Top 5 Seriale Coreene.    Joi 14 Feb 2013, 15:43

Stiu ca multi de aici nu suporta Coreea sau kpop, dar am facut acest topic pentru cei care s-au uitat macar o data in viata la un serial coreean. Mie una mi se par mult mai interesante decat cele romanesti pentru ca nu au foarte multe episoade si nu ajung sa devina plictisitoare.

Ei bine, desi am vazut o multime de seriale, am si eu propriul meu top.
1. Fashion King -> ador acest serial! Mi-a placut atat de mult, incat l-am vazut de doua ori consecutiv. Ador finalul care m-a facut sa plang!
2. Boys Over Flowers -> Este al doilea serial coreean pe care l-am vazut si nu am de gand sa il uit vreodata. L-am vazut de cel putin 5 ori:))
3. City Hunter -> Mi-a placut intotdeauna acest serial, este foarte... interesant!:> Desi nu este o comedie, mi-a placut foarte mult. Lee Min Ho e buuun!:x
4. Protect The Boss -> L-am vazut pentru ca in el joaca Kim Jaejoong, dar am ramas placut impresionata. Este foarte funny.
5. Playful kiss -> Nu am de gand sa uit primul serial coreean pe care l-am vazut. Never! Mi-a placut foarte mult povestea celor doi si ma bucur ca au mai facut si cateva episoade speciale.:>

A.D.T.O.Y.

All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
JoaquiN
Sensei
Sensei

Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : http://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1299
Puncte : 1641
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Joi 14 Feb 2013, 18:19

Ei bine, ma bucur enorm ca ai deschis acest topic. Si eu ador Coreea si tot ce tine de ea, iar serialele imi plac la nebunie. Nu stiu daca voi putea alege 5, dar... sa incercam.

1. City hunter - mereu va ramane primul in topul meu. Nu numai ca il ador pe Lee Min Ho, ci pentru faptul ca este un serial de actiune ce mi-a placut mult.

2. K-pop extreme survival - Alaturi de City hunter, acest serial este printre preferatele mele. Merita vazut din toate punctele de vedere

3. You're beautiful si Boys over flowers - Nu pot alege intre ele. Sunt primele mele seriale coreene si le ador. Sunt foarte emotionante.

4. 49 days - Abia azi l-am terminat si pot spune ca mi-a placut foarte mult. Ideea este absolut geniala.

5. Dream High 1 - Este o poveste draguta si mereu va ramane in inima mea.

Ar mai fi multe altele, cu greu m-am oprit la 5.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Vin 15 Feb 2013, 14:20

Uuu, ma bucur atat de mult ca ai deschis acest topic. Eu ador serialele coreene, inca de acum multi ani, cand ma uitam cu tata la serialele de pe TVR1. lough Iar topul meu ar fi cam acesta:
- City Hunter - Este THE BEST in ceea ce priveste acest tip de seriale, l-am adorat din prima clipa si il voi iubi mereu.
- Playful kiss - Sincer, la inceput m-am uitat la el deoarece joaca Kim Hyun Joong, dar am inceput sa-l iubesc inca de la prima lor privire pe care si-au adresat-o cei doi.
- Legendele palatului: concubina regelui - Pentru mine, reprezinta un serial aparte, care aduce in prim-plan problemele legate de familia regala de acum vreo 500-600 de ani, in care binele si dragostea triumfa asupra dorintelor statului si ale poporului,
- Boys over flowers - Este primul serial de tip "secolul 21" pe care l-am vazut. Prima data l-am urmarit pe Euforia TV, apoi l-am revazut pe internet, caci nu ma mai saturam de el.
- Heart Strings - Ma fascineaza pana si acum acest serial, pe care l-am savurat cu pofta de la prima secunda pana la ultima, fiind intr-un suspans continuu in ceea ce priveste relatia celor doi.
Cam asta ar fi un TOP 5, insa sunt multe altele pe care le iubesc si pe care le voi tine minte mult timp de acum inainte.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Sam 16 Feb 2013, 13:58

Hi baby ! Stii ce mult imi place acest topic ? Inafara de faptul ca trebuie sa aleg doar 5 seriale coreene preferate !

Top-ul meu ar fi cam asa :

1. Boys Over Flowers - Lee Min Ho, fiind pentru totdeauna actorul meu preferat, pe primul loc este BOF, deoarece aceasta k-drama este cu totul una speciala si amuzanta. Cu momente foarte triste, deasemenea. Si a nu uitam de Koo Hye Sun sau Kim Hyuna Joong

2. City Hunter - Park Min Young, este actrita mea preferata, si ce poate fi mai frumos intr-o k-drama decat sa ii vezi pe cei care ii placi nespus de mult? ○.○

3. Personal Taste - Son Ye Jin si LMH au avut tot farmecul acestei k-drame. A fost foarte, deci extrem de amuzanta si captivanta. Nu putea sa treaca o zi in care sa nu vad minim doua episoade !

4. I'm Sam - Cum am mai spus, Park Min Young avand un rol principal, m-a atras foarte mult. Mai ales TOP (BIGBANG) a avut si el un rol important, bad boy >.<

5. Nineteen - Nu puteam sa nu introduc si primul meu film pe care l-am vazut. TOP a jucat nespuns de bine alaturi de Seungri

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Mier 20 Feb 2013, 17:33

1. Goong
2. Playfull Kiss
3. Boys Over flowers
4. Full house 2
5. Dream High 2

Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Mar 02 Apr 2013, 13:19

1. Playfull Kiss - a fost primul film corean pe care l-am vazut! in love

2. Personal taste - La asta m-am uitat initial doar pentru Lee Min Ho, dar apoi...nu tot pentru Lee Min Ho l-am vazut rolling on the floor

3. Protect the boss -
Kim JaeJoong; Stiu (In coreana)
Eu: Ce inseamna asta?
Hanazawa Rin; Stiu!
Eu: Stii. Stii, dar zi si mie! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

4. Boys over flowers - Si din nou ... Lee Min Ho in love

5. City Hunter - Ce pot sa spun e Lee Min Ho rolling on the floor

Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Fun♣
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : Unde este distractia♣
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Foarte tare.

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Sam 06 Apr 2013, 00:26

1Fantoma
2CityHunter
3Pasarea Spin
3Printesa Procuror
4Salamandra(nustiu numele intreg dar joaca Choi Minho in el)
5 You're beautiful

One Girl

My fics: Dragostea and Way to be who I want
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Sam 06 Apr 2013, 09:51

+ 100 days with Mr. Arrogant.
+ 100 pound Beauty.
+ A Man Called GOD.
+ Boys over flowers.
+ Tumbling.

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Mier 24 Apr 2013, 17:23

1 . Playful kiss - serialul meu favorit . in love
2 . Baeti de bani gata - o poveste captivanta plina de intamplari .
3 . You're beautiful - trebue neaparat sa-l priviti , e genial . Un serial plin de comedie . lough
4 . Ploaie de iubire - la fel o poveste romantica .
5 . City hunter - actiune la tot pasul . dap !
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Lun 04 Noi 2013, 21:02

1.  Playful kiss Kim Hyung Joong♥️  in love 
2. I miss you- Acest serial m-a emotionat cumplit, si ceea ce m-a determinat sa-l vizionez, a fost faptul ca in el joaca Yoochun
3. Boys over flowers a fost pur si simplu adskljadfhr! in love  Kim Bum ♥️
4. Yawang- Deci cred ca mi-am facut o tona de nervi uitandu-ma la serialul asta, dar in final am plans de-a dreptul! very sad Plus ca in el joaca Yunho! in love 
5. Protect the Boss pur si simplu Jaejoong!  in love

Sunt mult mai multe, dar astea m-au impresionat cel mai mult! ^.^ ♥️

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    Mar 02 Sept 2014, 02:03

1. Boys Over Flowers
2. You're Beautiful
3. Dream High 1/Dream High 2 (sunt cu personaje diferite, insa povestea pleaca dintr-un singur punct "liceul...")
4. Goong
5. Playful Kiss

Sunt mult mai multe, insa dat fiind faptul ca e doar top 5 ma rezum la atat. Boys Over Flowers l-am vazut de vreo 9 ori si m-as uita inca de 100 =))

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Top 5 Seriale Coreene.    

Sus In jos

Top 5 Seriale Coreene.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)
» ADRESE PENTRU URMARIT SERIALE SI FILME COREENE
» Hatirla Sevgili _ Remember Darling
» Sila prezentare
» Bir Bulut Olsam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-