Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sa vorbim despre hobby-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Sa vorbim despre hobby-uri   Dum 10 Feb 2013, 15:58

Hello, guys! Mi-a venit o idee, aceea de a deschide un topic despre hobby-uri. Si iata ca am facut-o! Acesta este un topic in care dvs., userii, veti putea vorbi in voie despre hobby-ul dvs., sa va dati cu parerea despre cel al altora si sa discutati despre acesta cu ceilalti. Incep eu.

Scrisul

Cand scriu, toata lumea din jurul meu dispare, raman doar eu cu foaia sau cu documentul Word pe Pamant. Ideile imi curg in minte, dar e greu sa le dau o forma. Desi imi ia mult timp, atunci cand scriu simt ca ma eliberez, imi pun toate sentimentele si gandurile pe hartie. Iar atunci cand termin, multumirea ca am realizat ceva bun, de care sunt mandra, ma inunda si ma simt fericita si implinita. In scris imi pun toata inima, ca in nimic altceva, e ceea ce imi place sa fac.

Voua ce va place sa faceti, ce va face fericiti?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 18
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Dum 10 Feb 2013, 17:05

Desenul

Cand ma uit pe pereti din cauza plictiselii sau poate din cauza tristeti ma izbeste cate o idee.Este adevarat ca uneori mai lasa caietul de desen jos insa asta doar cand nu sunt sigura de ceea ce vreau sa fac.Daca vreau sa imi iasa ceva perfect meditez cu orele pe scaun cu creionul in mana si cu caietul deschis.Cand trasez prima linie isi face aparitia aceea stare de euforie care continua pana la final.Mereu desenez,cand sunt trista desenez peisaje sau "vise" sau inimi zdrobite in diferite ipostaze,cand sunt fericita desenez tot felul de caricaturi sau chiar haine inventate de mine,cand sunt nervoasa desenz lilieci sau lucruri infricosatoare sau chiar cranii de om in diferite poziti si cu diferite background-uri.Adesea desenez schite si rareori le colorez cu creion negru.Dar in mimentele mele fericite de euforie ciudata cand cred ca toata viata mea e rozmai desenez si cu pasteluri sau cu creioane.Oricum cand imi admir "capodopera" ma simt atat de fericita si pentru prima data mandra de mine.Dap,desenul ma face sa ma simt mandra de mine si de cine sunt,un sentiment pe care nu l-am mai simtit.Pasiunea asta sa dezvoltat in mine acum 8 ani cand am mers cu mama la un curs,pentru ea eu am "ciordit" o foaie si am desenat "natura statica" perfect.Desenul meu este inca acolo de perete.

Cititul

Cand citesc ma rup de lume.Nu mai realizez ce se intampla in jurul meu sau cum ma cheama in realitate.Nu,viata mea decurge exact cum este cea a personajului din cartea respectiva.Uneori nici nu imi dau seama ca eu de fapt citesc si nu traiesc.Nu las niciodata cartea din mana de parca ar fi sfanta.In pauze la scoala citesc,chiar si in ore.Imi amintesc ca era in clasa a 5-a si aveam test la mate iar eu nu ma puteam concentra pe test deoarece mai aveam 3 pagini de citit si erau cele mai importante.Ce credeti ca am facut?Am citit acele pagini pe ascuns in banca si apoi am dat testul ca ceilalti copii,am luat 9.Cand citesc simt ca sunt eu ceea adevarata nu ceea care incerc sa fiu.Atunci cand personajele se confurnta cu o problema foarte grea incep sa ma gandesc ce as putea face ca sa scap de aceea problema deci nici macar nu realizez ca nu eu am aceea problema ci personajul.Am citit foarte multe genuri de carti insa favoritele mele sunt cele cu vampiri si in general beletrisitica.Am dezvoltat si o atractie pentru opera,teatru sau poezii.Imi place Sheakespire(Hamlet) si poeziile lui Bacovia.Sunt atat de frumoase si sunt perfect sigura ca nu multa lume le intelege.I-am imprumutat cartea cu Bacovia unui coleg si a ctit cateva poezi apoi mi-a inapoiato razand.Cititul este hobbyul meu,citesc peste tot si nici nu realizez cand trece timpul.Poate veti crede ca imi irosesc viata dar viata ema sunt cartile.

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Dum 10 Feb 2013, 17:50

Scrisul si cititul

Sunt moduri de a ma elibera. Daca incerci sa comunici cu mine cand practic aceste activitati, nu-ti iese. Pur si simplu sunt hipnotizata. Ma intrerup greu, cu multa lene. Nici macar nu mananc. Imi stau toti pe cap atunci.

Muzica

Ca cele de mai sus, melodiile ma descriu cel mai bine. Ador sa-mi pun castile mai ales inainte de a adormi. Ma ajuta muuuult, tinand cont de insomnia mea din ultima vreme.

Matematica si fizica

Le iubesc... Ba nu ! Le ador. Imi place la nebunie sa rezolv probleme grele, pt ca mai apoi sa fiu mandra ca le-am dat de cap. De cand am inceput scoala, adica de la 7ani, nu am avut medie mai mica de 10, in general, nu doar la mate sau fizica.

Bascket si volei

In general, ma descurc la sport. Invat foarte repede orice tip. Insa cele doua imi plac cel mai mult. Ma simt atat de bine cand joc!

Role si patine

Aici nu prea am ce zice. Daca le combin cu muzica, sunt nemaipomenite. think

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Lun 11 Feb 2013, 20:30

Odododo. Ce bine ca ai deschis un astfel de topic. Pai, si eu am foarte multe hobby-uri, pe care le practic foarte mult in timpul liber, si pe care le iubesc, pur si simplu.
1. Dansul. Cred ca cel mai mult pe lumea asta iubesc sa dansez, ador sa imi misc trupul pe ritmul muzicii, si mai ales pe ritmuri ceva mai grele, cum ar fi samba, salsa. Insa imi place sa dansez si pe muzica obisnuita, dance. Pot spune ca prin dans, eu traiesc, sunt numai eu si notele melodice, nimeni si nimic nu ma poate rani.

2. Chitara. Am inceput de cand eram mica sa cand la chitara, nu sunt experta, insa ma descurc bine la acest capitol. Am inceput de curand sa merg la un curs de avansati, si imi pare bine ca pot impartasi aceasta mica dragoste pe care o am pentru instrumentul meu si cu alte persoane.

3. Dnb. Practic dnb de un an, cand am accesat fara sa vreau un video. M-am indragostit de acele miscari, si astfel am inceput sa caut tutoriale si sa invat. Consider ca ma descurc destul de bine, si cand era cald pe afara le mai aratam colegilor ce miscari stiu. Si toti ramaneau poker face.

4. Normal ca scrisul se incadreaza si el in aceasta categorie. Iubesc sa scriu, sa creez, si sa public micile mele lucrari in revista scolii. Este foarte frumos momentul cand profesorii vin la ora si spun ''A, lucrarea aia din revista era a ta?''' . Scrisul pentru mine a devenit un mod de a trai, cand sunt fericita scriu, cand sunt trista scriu. Astfel imi descarc sentimentele, si ma simt mai implinita.

Cam atat imi vin pe moment. ^^

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Lun 11 Feb 2013, 22:13

1. Scrisul.

Scriu de multi ani, de cand aveam vreo 12-13 ani. Bineinteles ca atunci tot ceea ce faceam era sortit esecului, dar acum m-am mai dezvoltat, zic eu. Nu as renunta niciodata la scris pentru ca fara el ma simt ca si cum nu am un rost in viata. Desi nu sunt foarte buna la acest capitol, asta e ceea ce stiu sa fac cel mai bine.

2. Cititul.

Nu am citit foartee multe carti, dar am citit. De obicei, ficurile pe care le citesc ma fac sa nu mai am timp si de carti, iar acest lucru nu e intotdeauna un lucru bun.

3. Dansul.

Ador sa dansez. Ma simt libera cand fac pasii de dans ai unei melodii coreene care mai nou, e sursa mea de inspiratie pentru scris.

4. Muzica.
Pur si simplu, nu pot trai fara muzica. Eu chiar adorm pe muzica, invat pe muzica si mananc pe muzica. Daca nu am muzica, n-am nimic.

A.D.T.O.Y.

All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Lun 11 Feb 2013, 22:27

1. Cititul.
Ador să citesc, este modul prin care scap de toate problemele și gândurile. Mă eliberează de tot. Mă simt minunat când citesc!
2.Scrisul.
Nu am început de mult să scriu, abia sunt la primul fic, dar îmi place foarte mult să scriu. Când scriu, uit de toți și de toate. Scriu atunci când sunt tristă pentru că acela e momentul când îmi ies cel mai bine capitolele.
3. Muzica.
Sincer, nu știu cum aș putea să trăiesc fără muzică. Ea mereu coincide cu dispoziția mea. Aș asculta muzică tot timpul.
4. Plimbatul cu rolele.
Iubesc să mă plimb cu rolele! Am zis. Când mă gândesc la role, îmi vin în minte numeroase amintiri de astă-vară. De fapt, m-am plimbat cu rolele pâna a dat zăpada, dar asta e irelevant. lough
5. Dansul.
Ador să dansez. Și iubesc și mai tare când dansez cu tipul de care îmi place. ;;)
6. Româna.
Pur și simplu, nu înțeleg cum să nu-ți placă. Ador să descopăr noi înțelesuri în tot, să mi se deschidă o nouă cale spre miezul operei. Iubesc să „analizez” cărți, mă simt atât de bine când fac asta! Probabil și din cauza faptului că sunt o persoană foarte rațională și analizez fiecare gest, privire etc.

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Lun 18 Feb 2013, 22:03

Un alt hobby de-al meu este desenul. Desenez de cand ma stiu, de cand eram la gradinita si pictam cu degetele sau faceam niste portrete mediocre. Intre timp, tehnica mi s-a mai imbunatatit, insa nu e nici macar aproape de perfectiune. Insa unii imi spun ca ma pricep cat de cat si ca am ceva talent, dar cel mai important este ca mie imi place sa fac asta. Iar satsfactia pe care o am la vederea unui desen realizat de mine este incredibil de mare si ma inveseleste foarte tare. happy2

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 22
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13799
Puncte : 18509
Reputatie Reputatie : 528

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Joi 26 Dec 2013, 16:02

Hobby-ul meu... am mai multe

1 Margelutele. Este un lucru pe care nu multi stiu sa il practice.  Este o arta, o arta care ma face sa ma simt speciala si apreciata.

2. Desenul: Cand desenez uit de tot ce ma inconjoara. Sunt doar eu, foaia si creionul, nimic mai mult.

3. Muzica: De mica am luat lectii de instrumente. Iubesc muzica desi nu am voce buna. In prezent fac doar pian, scoala si orarul nu imi permite sa mai fac si chitara, desi am chitara acasa.

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Rin Okumura
Academy Student
Academy Student

Sex : masculin Varsta : 18
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : boyka vlad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Boxul, BeatBox, Parkour
Stare de spirit Stare de spirit : Foarte Buna

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Vin 27 Dec 2013, 12:01

Hey, salutare!
Ma bucur ca ati creat acest topic.

1.Boxuleste sportul meu preferat. Il practic ca amator de la 10 ani si profesional, adica sa particip la meciuri si campionate de la 12 ani. Boxul este cel mai frumos sport de contact asemenea karate si aici trebuie sa iti respecti adversarul si sa lupti cu onoare, sa-i oferi openentului tau un meci cinstit. Multa lume ar crede ca un boxeor este o persoana agresiva si in viata de zi cu zi, insa acest sport este si un sport ce necesita disciplina si control. Can intrii in ring devii un monstru, dai tot ce poti insa in viata de zi cu zi, nu iti este permis sa fii violent cu cei din jur. Acest sport te ajuta sa devii pasiv la provocarile din afara ringului ce iti pot provoca necazuri.
In concluzie in ring toti suntem dusmani insa inafara acestuia suntem prieteni.

2.Dansul- dansul ma ajuta sa ma eliberez de stresul zilnic si sa ma detasez de lume. In viata de zi cu zi iti sunt impuse niste reguli ce trebuiesc respectate insa atunci cand dansezi... Esti Liber!

3. Beatboxul- beatboxul ma fascineaza si ma face sa fiu diferit de cei din jurul meu deoarece ma pot juca cu sunetele cum doresc astfel creend beat-uri frumoase pentru tovarasii mei.

4. Parkour- parkour-ul este un "sport", o forma derivata de la atletism care are loc pe strada. Parkour-ul are multe utilizari, unii il practica pentru a se mentine in forma, unii pentru a avea mai multe modalitati de scapare din anumite situatii, insa eu il practic de placere.

Sus In jos
http://google.ro
Rhye
ANBU
ANBU

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 58
Localizare Localizare : .
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1121
Puncte : 1436
Reputatie Reputatie : 203

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Sam 30 Aug 2014, 20:17

Ma tot intreb cum de nu am vazut acest topic avand in vedere ca am multe hobby-uri. Vad ca majoritatea dintre noi avem hobby-uri comune. :) Totusi, voi spune si eu cateva din pasiunile mele, ca  sa vad daca seman cu cineva pe aceasta tema.

-Goblenurile: imi place sa fac goblenuri, mai ales fiindca se fac greu, iar mie imi plac  lucrurile complicate. Finalizarea unui goblen dureaza, de obicei, un an, depinde de dimensiunea acestuia, iar mie imi plac cele destul de mari. In mare parte, goblenurile redau peisaje, fapt care nu-mi displace fiindca iubesc natura. Hobby-ul acesta il am de vreo sase ani si nu mi se pare o actiune plictisitoare, pot spune ca este chiar relaxanta. Eu consider goblenurile o arta fiindca rezultatul final seamana, de la distanta, cu o pictura.
 - Pictura: Desi nu ma pricep la portrete, imi place sa realizez peisaje. Multe dintre picturile pe care le am la bloc, dar si la tara, sunt facute de mine. Nu lucrez zilnic, dar o pictura pe luna tot fac. Aceasta pasiune ma ajuta sa ma linistesc si sa ma inveselesc.
 - Cititul: Este o actiune zilnica, usoara si placuta. Nu mi-au placut cartile din clasele primare si le vedeam precum niste cutite care voiau sa scoata toata viata din copii. Le uram, iar pe la varsta de unsprezece ani, cand deja imi descoperisem pasiunile de mai sus, am gasit o carte despre arta. Mai citiem carti pana atunci, dar acelea au fost date de catre invatatoarea mea. Eu nu mi-am propus pana atunci sa ma ating de vreo carte, in afara de cele recamandate, dar mi-am dat seama ca imi plac anumite carti si ca urasc cand trebuie sa citesc ceva care imi este recomandat.
 - Bijuteriile: De vreo patru ani am inceput sa fac sau sa repar bijuterii. Tatal meu fiind tehnician dentar si un pasionat de bijuterii m-a invatat cateva secrete despre aceasta arta. Iubesc sa lucrez cu argintul si sa imi repar singura bijuterile. De asemenea, am si facut cadou cateva inele sau bratari. Nu ppt enumera de cate ori nu m-am ars cu ceara sau cu argintul incins.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Dum 31 Aug 2014, 08:46

Hm, drăguț topic.
1. Editatul - ador să editez poze din manga, să le colorez eventual. Acum câteva luni am descoperit cum poți prelucra pozele din manga, adică din Naruto, și deși e foarte ușor și oricine ar putea s-o facă, mă simt așa bine când termin de editat o secvență. Nu trebuie să ai talent imens în PS ca să elimini un fundal, eventual să colorezi, dar sentimentul e copleșitor. Pe lângă manga, într-o perioadă editam și pozele, mai mult fundalul, nu mă ocupam de transformarea subiectului din poză. 
2. Amv-urile - mi-am dorit întotdeauna să pot face un amv, iar în primăvară m-am apucat prima dată de unul. A fost obositor, extrem de obositor, iar cu ocazia asta am realizat cât de mult muncesc ceilalți editori pentru ele, cât timp și dedicație depun. Acum îi admir mult mai mult pentru efortul lor. Am o dorință să ajung să particip la un festival anime cu un amv, dar uneori mi se pare foarte pueril acest gând și încerc să-l las deoparte, deși există momente când încep să lucrez la un amv special. Nah, mai am multe de învățat, foarte multe. Și chiar dacă mă apucă toți nervii când lucrez la un amv, îmi vine să nu-l termin, o fac în cele din urmă și mă simt mândră de mine. Cred că sunt singurele momente când mă bucur de munca mea cu adevărat. 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Dum 31 Aug 2014, 12:02

Hsy, guys! Nu am trecut de mult timp pe aici, rusine sa imi fie! Ma bucur sa vad ca avem membrii atat de talentati si cu hobby-uri destul de speciale, zic eu. Recent mi-am descoperit o noua pasiune:
Handmade-ul
Totul a inceput cu pasiunea mea "fashionista", ca sa zic asa. Am inceput cu o gentuta din reviste, facuta pentru mine. Apoi am observat ca multa lume e interesate de aceste accesorii unice si am inceput sa fac pentru prietene si chiar sa vand cateva. De asemenea, am inceput sa confectionez floricele din panglici si diverse materiale, pe care le-am atasat unor bentite elastice. Pot sa spun ca e chiar placut sa vezi cum din ceva aparent inutil poate iesi arta. E un hobby care iti ocupa total mintea si te distrage de la orice gand rau. Tot ce trebuie sa faci e sa iti lasi creativitatea sa explodeze si fericirea de a-ti vedea creatiile si a le atinge te va cuprinde.

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Mar 02 Sept 2014, 01:22

Uhm

1. Scrisul
2. Cititul
3. Dansul
4. Desenul
5. Chitara (invat sa cant la ea:3)

Idk, multe altele.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 632
Reputatie Reputatie : 31

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   Vin 05 Sept 2014, 17:07

Cititul
Când citesc și sunt prins în poveste, cu greu mai bag pe cineva în seamă. lough În general citesc cărți horror și romane polițiste, dar citesc tot ce mi se pare interesant.
Scrisul
Am momente în care nu mă mai dezlipești de word și scriu întruna. Nu am mereu inspirație și uneori poate fi cam greu, dar ăsta-i un mod de a mă descărca.
Muzica
Dacă nu ascult muzică non-stop, mă simt ciudat. Asta-i deja o obsesie, nu un hobby. (sry)
Editatul
De fiecare dată când văd o imagine care să-mi placă mai mult, mă lovește inspirația și salvez și editez. lough
Engleza
Pur și simplu nu-i înțeleg pe cei cărora nu le place sau care nu știu această limbă. O ador, este incredibil de ușor de învățat și ai multe posibilități de exprimare, poate chiar mai multe ca în română.
Sportul
Am făcut baschet, volei, handball și fotbal de performanță în generală și liceu, dar nu foarte multă vreme. Acum mai joc doar de plăcere, la fel ca înotul.
Filmele/anime-urile
Dacă nu văd într-o zi măcar un film sau un episod dintr-un anime, intru în sevraj. =)))))

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sa vorbim despre hobby-uri   

Sus In jos

Sa vorbim despre hobby-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» Camasi barbatesti
» Despre anii de studentie/liceu si importanta lor pentru viitor
» Ce masina de cusut recomandati (5)
» Discutii despre croitorie -2
» Discutii despre revista Burda-4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-