Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Dum 27 Ian 2013, 14:28

Titlul spune tot. Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit prima data, pe acest forum?
La mine a fost:
'''Floare de lotus''--> Piersicuta cred...
La unele capitole, imi venea pur si simplu sa plang. Sunt o fire foarte emotiva, rad din orice, dar la fel si plang.

Al doilea a fost ''Be Afraid, Devil is Here'' insa chiar nu stiu cine l-a scris. Am uitat. Imi cer scuze. ^^

Ai al treilea Aburii Durerii scris de LexX .

Si apoi a urmat o periada in care nu prea am mai vizitat forumul, si dupa mult timp m-am gandit sa imi fac si eu un cont. Dar voi?

Andreea Schmitt: Ohh, ce dragut, eu am scris 'Be afraid, devil is here'

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Gervaïse
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 154
Puncte : 165
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Compusul.
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită.

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Dum 27 Ian 2013, 14:36

Păi eu am început să citesc fic-uri de pe aceast forum de ceva vreme, dar abea acum mi-am dat seama că merită să-mi fac un cont. Am citit mai multe .. dar sunt sigură că primul a fost Când iubirea revine de Piersicuță, al doilea One life.. one love de JustMe și al trei-lea Play by the rules, de Cioco . puppy eyes

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Being deeply loved by someone gives you strength, while loving someone deeply gives you courage.  
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Lun 28 Ian 2013, 17:46

La mine primele 3 au fost așa:
- Kuroi Namida de Hanazawa Rin;
- Owarinai Suki tot de Hanazawa Rin;
Și cred că al treilea a fost Nu mai sunt cine eram! de Kattya.

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Lun 28 Ian 2013, 18:05

Primele doua ficuri pe care le-am citit au fost scrise de Last Kiss, Iubire de liceu si inca unul. think Cel de-al treilea fic, daca nu ma insel a fost Banii sau iubirea scris de Meyryn. Doamne, cum mai savuram acele ficuri, eram innebunita dupa ele. (D)

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Mar 29 Ian 2013, 10:45

Pai, eu am inceput sa citesc ficuri de pe acest forum acum multa,multa vreme...vreo 2-3 ani. Imi daduse o prietena likul catre un fic, nu mai stiu de unde, iar de atunci am tot cautat ficuri pe goolge. Iar atunci am dat peste acest forum. dance2 Primul fic citit de mine a fost "Cum iubirea revine" de Piersicuţă ♥️. Apoi au urmat "Looking for soulmate" al lui Crystal, "O dragoste nebuna" de Meyryn si multe altele, cum ar fi "Ninja Love" de Elly, "Un dans cu un inger mort" si "Banii sau iubirea", tot de Meyryn. Atunci a inceput dragostea mea pentru ficuri pana cand am ajuns sa scriu chiar eu cateva.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
¤Kiira¤
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Localizare Localizare : In your mind .:3
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita . =p~

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Joi 02 Mai 2013, 19:16

Păi primul a fost "Floare de Lotus "de Elz, al doilea a fost "Looking for soulmate" de Crystal, apoi Banii sau iubirea şi "Dansând cu un înger mort" de Meyryn şi apoi "Anii de liceu", dar nu mai ştiu de cine a fost scris.
Aceste ficuri mi-au rămas pentru totdeauna în inimă.in love

~*.*.*~
Şi animalele au suflet.
Fie mare sau mic, simt ca oricare altă fiinţă.

~*.*.*~
Ficul meu : Always and forever ?
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 81
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Vin 03 Mai 2013, 20:12

Fic-ul "Anii de Liceu" a fost (este) scris de Aniska.
Revenind:
- "Dincolo de porţile iadului" scris de către Miss Murder: genial fanfic, de-a dreptul perfect, foarte multă acţiune şi descriere.
- "Dragoste la miez de noapte" scris de către Arianthe: fanfic plin de amor, scene palpitante, descriere şi foarte multă acţiune.
- "Iubire în necunoscut" scris de către Crystal: fanfic care merită toate laudele şi admiraţia mea, romantic şi foarte original.

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Sam 25 Mai 2013, 08:51

Sincera sa fiu, nici nu prea imi aduc aminte.
Cred ca primul a fost Floare de Lotus de Elz. Acel fic a fost foarte emotionant si plin de actiune! in love
Al doilea a fost Asul negru de Rinnie si Lauren. in love
Si al treilea ar fi Yard of the Undead, scris de Crii. a hug

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Joi 26 Dec 2013, 16:12

Stiu sigur ca primul meu fic citit, SasuSaku a fost Steaua dragostei. In rest nu imi mai amintesc, printre primele se afla, Floare de Lotus, Laguna albastra, Iluzia noptii, O poveste incitanta.

- khalepa ta kala -
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Vin 27 Dec 2013, 22:00

ooooof, greu
Clar, primul e : " Povestea Continua " al lui Siel, dar nu pe acest forum. 
Apoi, cand l-am terminat a doua oara m-a apucat disperarea, vroiam mai multe. 
Nr 2 : " Help me go trough this " al lui Azrael pe atunci, actuala Sadistic. 
Nr 3 : " Anii de liceu" al Anişkai . 
Dar cred ca primele doua raman in sufletul meu ca cele mai speciale.

"I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Sam 28 Dec 2013, 17:51

Primul meu fic citit a fost Ultimul an de liceu scris de TheShadows. Era scris de vecina mea. Din cauza acestui fic mi-am facut eu cont pe forum. TheShadows nu mai este activa, dar ii multumesc mult ca m-a ajutat sa descopar o comunitate atat de frumoasa.

Al doilea fic citit a fost Cerneala de Sticla scris de UmiNoKami. Imi postasem ficul in aceeasi zi cu ea si am dat o tura pe acolo. Ficul nu a mai fost continuat.

Al treilea tin minte ca era clar ceva de la Choco, ficul se numea Prada Umana. Ea a fost prima care mi-a comentat la fic si mi-a placut mult de ea. 

Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 58
Localizare Localizare : .
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1120
Puncte : 1435
Reputatie Reputatie : 203

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Lun 06 Apr 2015, 11:19

Amintiri...amintiri...

- Revenge de Anelis(Amavi)
- 21 Guns sau Demonologie si Exorcism(idk) de Andreea Schmitt 
- Dragoste la miez de noapte de Yin sau Owarinai Suki de Hanazawa Rin (NU MAI STIU)
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 17
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6699
Reputatie Reputatie : 374
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Mar 07 Apr 2015, 21:55

1. Puterea Minții Umane de Alle - și chiar îmi pare rău că l-a șters
2. Nopți Întunecate de ... -_- ... nu mai știu cum o cheamă; parcă era ceva cu ”darkness”. În orice caz este un fic MadaSaku, care a ajuns la Fan Ficuri Blocate.
3. Supraviețuitorul de faith, fic ce a ajuns la Fan Ficuri Blocate.
Tote au avut un sfârșit tragic. sad
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
Byby_Smiley
Genin
Genin

Aptitudini :
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris

Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

MesajSubiect: Re: Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?   Mar 07 Apr 2015, 22:40

Primele mele ficuri citite... hmm:
1. Floarea de lotus
2.Jurnalele- inceputurile(sau ceva de genul)
3.Balerina... cred :))

Sus In jos

Care au fost primele 3 ficuri pe care le-ai citit?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» A fost inventat aparatul care scade consumul de carburant cu 90%
» Emoticonul care ma caracterizeaza acum!
» Care este locul tau preferat?
» Ce parere aveti despre baietii care se pricep sa coase,la goblen,tricotat ,etc?
» Care este stilul tau vestimentar?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-