Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

De ce iti este cu adevarat frica?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Dum 27 Ian 2013, 19:33

Avand in vedere ca aceasta nu este creatia ta, o voi muta la Discutii libere, cred ca acolo este cel mai potrivit loc pentru ea. Apropo, frumoase idei si interesante argumente. dap !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Dum 27 Ian 2013, 20:36

Hi baby !
OmG chiar asa este !
Ma gandeam acum cateva zile daca m-as fi dat intr-un Roller Coaster, ar fi cel mai atre lucru de pe lume, dar mi-ar fi frica cel mai tare de inaltime. Nu ca imi e frica de distanta de jos pana sus, ci de frica sa nu cad. Si cu intunericul la fel >.> Chiar daca esti cel mai curajos om, te gandesti : 'Ba ce e acolo, de ce am presimtirea asta, de ce miroase asa, etc'. Foarte adevarat ;)

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Dum 27 Ian 2013, 23:11

Nu îţi este frică de oamenii din jurul tău. Îţi este frică de respingere.
Asta ma descrie cel mai bine.

I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Lun 28 Ian 2013, 15:29

Cât adevăr! happy Mie îmi e groaznic de frică de înălțime. sad Perspectiva unei căzături de la mare înălțime nu mă încântă prea tare. lough

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mar 26 Mar 2013, 20:38

Acum ca am citit aceste randuri mi.am dat seama ca asa este..........

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Every day without you... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Is like the world without the sun. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mar 26 Mar 2013, 20:54

Sunt atat de adevarate! Mie imi este super frica de foc, sper sa nu mi se mai intample niciodata asa ceva! Cah!

A.D.T.O.Y.

All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mier 27 Mar 2013, 10:47

Citat :
Nu îţi este frică de înaâlţime. Îţi este frică de ceea ce ar putea să ţi se întâmple, câzănd din neatenţie.
Cat poate fi de adevarat! De acum incolo voi folosi aceasta scuza pentru a nu ma urca in locuri inalte. lough

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 81
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Vin 29 Mar 2013, 21:16

Soricel~nebun~ a scris:
Nu îţi este frică de întuneric. Îţi este frică de ce este in el.

Buna, fraza asta chiar ma descrie. Cred ca dintre toate fricile pe care le poate avea un copil de 16 ani, asta e cea mai stupida si din pacate o am si eu. Ma comport ca un copil, eu dorm in camera cu becul aprins pe hol si cu usa deschisa. (D) Ma bag in plapuma de parca ar fi o arma protectoare, un scut. Incerc de mult sa scap de frica asta, daca cineva m-ar lasa singura in casa noaptea cred ca as face crize si as aprinde toate becurile din casa. lough
Sus In jos
ZoZoLe :D
Genin
Genin

Localizare Localizare : in my world... :D
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 278
Reputatie Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Vin 05 Apr 2013, 10:40

Ellie Dynamitte a scris:
Soricel~nebun~ a scris:
Nu îţi este frică de întuneric. Îţi este frică de ce este in el.

Buna, fraza asta chiar ma descrie. Cred ca dintre toate fricile pe care le poate avea un copil de 16 ani, asta e cea mai stupida si din pacate o am si eu. Ma comport ca un copil, eu dorm in camera cu becul aprins pe hol si cu usa deschisa. (D) Ma bag in plapuma de parca ar fi o arma protectoare, un scut. Incerc de mult sa scap de frica asta, daca cineva m-ar lasa singura in casa noaptea cred ca as face crize si as aprinde toate becurile din casa. lough

Asa fac si eu cand ma culc seara lough Mi se pare cea mai idioata frica posibila. Stiu ca nu e nimic acolo dar totusi nu am curaj sa sting lumina.
Cu toate astea am ramas o data un weekend singura in toata casa si nu am murit (D) , dar seara cand se facea intuneric stateam cu toate becurile aprinse pana cand ma culcam si ramaneam doar cu TV-ul.

♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪
Imagine life without music.
It would be no air, no sun, no love.
♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Vin 05 Apr 2013, 13:35

In fiecare rand ma regasesc ;~~~~; . Este total adevarat mai ales primele doua cu frica de intuneric si inaltime pe care eu le am :">
iar..

Nu îţi este frică să iubeşti. Îţi este frică, că nu vei primi iubire si înapoi.
Nu îţi este frică să renunţi. iţi este frică sa accepţi ca acel lucru pur şi simplu nu mai există.

Ar trebuii sa le scriu pe pereti ...

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Vin 05 Apr 2013, 17:53

Nu îţi este frică să iubeşti. Îţi este frică, că nu vei primi iubire si înapoi.
Nu îţi este frică să renunţi. iţi este frică sa accepţi ca acel lucru pur şi simplu nu mai există.

Cred că într-o măsură are dreptate, nu în totalitate, cel puţin în cazul meu. dap !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
"Andra"
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Vin 05 Apr 2013, 22:25

Acestea sunt ficile omenesti des intalnite si foarte normale, iar eu una recunosc ca toate temeri pe care le-ai zis mi se invart in cap... da. :>.<:
Interesant topicu' plus ca ne-a pus pe toti pe ganduri.

******^^^*****

*****^^^*****
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Sam 04 Mai 2013, 21:24

Mi-am descoperit o noua fobie.

Diadaskalenofobia = frica de a merge la scoala.

Sus In jos
Un Strain
Academy Student
Academy Student

Localizare Localizare : Intr-un canion de muzica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Citesc.
Stare de spirit Stare de spirit : Forte.

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Lun 06 Mai 2013, 14:54

Pai hmmm...mi-e imi este frica de holurii mai ales noaptea. Simp ca cineva se uita la mine.
Imi mai este frica si de fantome. Decand ? Pai cand profa de Religie ne-a dat o icoana cu Fecioara Maria care avea doua mainii.Iar cand am ajuns acasa am observat ca are 3 mainii iar una dintre ele era gri.o.o
Ceva gen Pokerface.
Imi mai este frica de acele pentru siringa.Desi de sange nu imi este atat de frica.

Stiu c-am multe dar x.x

IN A DISTANT PLACE, ALL I WISH IS THAT MY DREAMS ARRIVE SAVE.
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mar 07 Mai 2013, 14:23

Mai nou, am o frica teribila de cai. Eu stand la sat, mereu vad cate o caruta care trece pe langa mine. Sincer, nici eu nu stiu de unde a venit aceasta fobie, dar ma rog...
Si inca una, care nu e chiar fobie, mai mult ma scarbeste: saliva si secretiile nazale. Deci, am un coleg in clasa, care atunci cand stranuta, ii sar din nas. Si e atat de scarbos!
Si de saliva la fel. Sincer, este o fobie tare nasoala. :|

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin

Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Lun 03 Iun 2013, 01:07

Am observat ca majoritatea persoanelor au ,, frica de intuneric'' drept fac si eu parte din aceasta categorile. Totul a iceput anul trecut pe la inceputul veri. Cu ocazia terminari anului scolar, am invitat o rietena din clasa, care imi era si vecina, sa doarma la mine. Ea a acceptat cu bucurie. In acea seara am propus sa ne uitam la un film, dar ea fiind o ,, maniaca'' a filmemor horror, a suferat filmul , Zvanoc sau Sara. Sincer numi amintesc cum se numeste. Stiti acea fata care iese din televizor. Mama daca nu am stat cu ochi inchisi tot timplu, dar ea a savurat fiecar scena din film. Asa de tare m-am speriat incat mie frica de intuneri de mor. can\'t see !!!
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Lun 03 Iun 2013, 10:29

Fobia mea este frica de gandaci. Nici nu-i vad bine si ma urc pe pereti. Cam asa s-a intamplat:

Cand eram mica, stateam la o curte cu mama si tata. Pe geam intrau seara furnici pentru ca era o casa nu prea inalta. Fluturi de noapte, gandaci, tot! Am fost terorizata de acestia pana la 3 ani iar acum mi-e frica si de o furnica. :))

Gandurile astea imi fac pielea de gaina X_X

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Eunnie
Genin
Genin

Localizare Localizare : Coreea,Seoul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 55
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Ascultatul muzici
Stare de spirit Stare de spirit :

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Sam 08 Iun 2013, 18:54

Pai mi-e imi este frica de : Razboaie, Sa fiu singura, De ace, sange, oameni strainii. Si c-am atat. Cred nu stiu exact.

Sus In jos
Donald Trump
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 9
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1031
Puncte : 1363
Reputatie Reputatie : 148
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Sam 08 Iun 2013, 23:59

Fobia mea?
My Little Pony...vorbesc serios.

ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Mia Raindrop
Academy Student
Academy Student

Localizare Localizare : Near the water, enjoying the raindrops :)
acebook acebook : Nada here. :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : In marea majoritate desenul :)
Stare de spirit Stare de spirit : Euforie.

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Dum 09 Iun 2013, 00:19

Fobia mea este frica de gandaci si frica de noapte. Gandul ca vine noaptea ma ingrozeste, fiindca ma plictisesc ingrozitor si e si intuneric. -.-"
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 19
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Dum 09 Iun 2013, 04:07

Fobia mea extremă... SPIDERS - PĂIANJENI !

Sus In jos
Pasila
Genin
Genin

Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Joi 13 Iun 2013, 20:04

Vaci si prosti. Am aproape alergie
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mar 30 Iul 2013, 22:30

Cel mai frica imi este de moarte, am impresia ca o sa doara. In afara de asta ma tem enorm de serpi, dar presupun ca asta o sa se schimbe data viitoare cand voi mai vedea unul.
Ja ne !

"I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

MesajSubiect: Cum reactionezi cand iti este teama ?   Mar 30 Iul 2013, 22:52

Am vazut ca este un topic despre fobii, dar daca mai este vreun topic cu acelasi subiect ca acesta rog un moderator sa-l stearga.
Toti ne temem de cate ceva, dar cum reactionati cand va este teama ?
Incep eu spunand ca rectionez putin ciudat. Daca de ceea ce imi este frica e un animal atunci nu pot spune ca sunt responsabila de ceea ce fac.Iau primul lucru care imi cade in mana si il lovesc pana nu mai misca( intervine instinctul de autoconservare, presupun). Stiu ca exista un termen in psihologie pentru cei ca mine, dar imi scapa acum.
Cam atat, astept sa vad ce faceti voi cand va este teama.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   Mar 30 Iul 2013, 23:56

Fobiile mele:

Frica de gandaci, chiar daca e doar o furnica minuscula.

Frica de a ramane singura. Intotdeauna incerc sa ma fac placuta celor din jur deoarece mi-e frica sa fiu singura, mi-e frica de singuratate. Gandul ca la batranete vi fi singura ma face sa ma curemur.

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: De ce iti este cu adevarat frica?   

Sus In jos

De ce iti este cu adevarat frica?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Care este locul tau preferat?
» ZODIA SAGETATORULUI
» Bratari
» Alimentatie sanatoasa sau periculoasa?
» Gradina cu legume (3)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-