Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Subiecte similare

Distribuiţi | 

Pasiunea ta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    Yin
    Sennin
    Sennin

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
    Localizare Localizare : București
    acebook acebook : Ema
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
    Puncte : 7969
    Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Pasiunea ta   Vin 09 Noi 2012, 21:08

Streetdance/Breakdance Drawing.

Well, am deschid acest topic deoarece iubesc dansul. Este o pasiune a mea, impreuna cu desenul, la care nu am sa renunt niciodata. Actualmente, ma aflu la un grup " StreetDance Romania ". Am un fel de " concediu " pe timpul primului semestru liceal ( este greu.. teze, noi profesori, etc etc ) dar ma voi reapuca intens in semestrul doi, care este mai lung si mai liber. Revenind la subiectul de baza, fieare are o pasiune a lui. Tocmai d-aia am deschis acest topic.

Imi place dansul, este un sport ce iti mentine silueta/te slabeste ( ceea ce caut eu acum ) plus ca e plin de energie si de imaginatie. Nu suport sa trebuiasca sa invat niste pasi, pur si simplu improvizez pe loc si imi creez coregrafiile. Sunt cordonatoarea grupurilor de junior, de la clubul la care ma aflu, impreuna cu profesorul meu si al celorlalti mai.. avansati. Exista o reclama cu Romania, unde apare sotia lui Stefan Banica ( nu mai stiu cum o cheama ), probabil toti au vauzt dansatorii de pe fundal. Ei sunt o trupa oficiala a acestui grup la care ma aflu in prezent, sunt deasupra mea.. Ii respect, si pe cativa ii cunosc.. imi plac la nebunie, chiar daca au peste 18 ani.. am vorbit cu ei si am asistant la unele ore de dans. Iubesc mult dansul.. mereu mi-a placut. De mica, cand eram singura acasa aprindeam televizorul pe un canal de muzica si incepeam sa dansez. De ce breakdance si streetdance ? Nu sunt tocmai feminina, sau ... delicata. Imi place genul sport, iar stilurile acestea ma reprezinte.. sunt total dezordonate, aparent, exact ca mine. =))) Plus ca necesita multa practica, iar eu niciodata nu ma satur sa dansez. Vreau sa ajung in acea trupa oficiala, este un fel de provocare si vis pentru mine. Dar mai am mult pana acolo.. sunt la stadiul de " mediu ". Am inceput sa dansez inca din vara.. de prin iunie... si putina practica si vara trecuta.

Desenul este o pasiune a mea, iubesc sa desenez. Nu ma pricep, nu sunt atat de buna, o recunosc, dar niciodata nu imi accept stadiul la care ma aflu si imi doresc sa fiu tot mai buna. Am o prietena, Cri, tokyo in prezent pe forum, care este foarte talentata la desen si de la care mai culeg niste " lectii " pe care le aplic cand am timp. Mi-as dori sa desenez/ sa citesc.. lucruri de care abuzam in vara, dar liceul nu-mi ofera destul timp. Temele vin usor si pleaca greu. Insa, la orele de desen stau numai cu profu, pe care il rog sa ma invete anatomia umana, el predand si la " Tonitza ". Cand sunt incarcata cu foarte multe sentimente, mai profunde decat restul, mereu desenez.. Nu desenez pentru a ma perfectiona, chiar daca o fac si pentru asta... mai mult pentru ca atunci cand sunt am un flux de sentimente le revars pe o foaie alba.. si numai atunci imi iese ceva, cu care ma mandresc, fie ca nu e proportional sau da.

Am multe pasiuni.. dau spre medicina.. Ador biologia si chimia... acid dezoxiribonucleic ( ADN )... o sa discut despre.. biologie si chime in alt post... acum sa mai las si pe altii .=)))
    Sus In jos
    http://y-yinn.tumblr.com/
    Anya
    Special Jōnin
    Special Jōnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
    acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
    Puncte : 1815
    Reputatie Reputatie : 210

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 10 Noi 2012, 10:23

Eu sunt prima ! nr1
    Ema ai niste pasiuni asa frumoase , asa artistice ...
    Si eu una m-am rugat de mama sa ma inscrie la un club de dans . Nu de alta da's cam impiedicata si poate reusesc si eu sa ma invat sa merg ca oamenii normali , dar nu a fost sa fie .
    Pasiunea mea ar fi scrisul ca a multora de pe forum rolling on the floor
    Nu scriu eu inca foarte bine , mai am lipsuri dar invat inca si accept sfaturile tuturor.
    Pur si simplu atunci cand sunt bulversata sau trista din anumite motive (stii tu un motiv) , imi e mai usor sa ma descarc .
    Ce nu-i pot zice unei prietene pot zice unei foi si stiu ca ramane intre noi lough
    Paaai mai tarziu mai postez si eu ceva , sa vedem ce pasiunii au altii . a hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Just gonna stand there
    And watch me burn
    But that's alright because
    I like the way it hurts

Sus In jos
    Choco.
    Sensei
    Sensei

Aptitudini :
    Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
    acebook acebook : Choco.
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
    Puncte : 28353
    Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Mar 13 Noi 2012, 21:24

Pasiuni. Mai degraba pot spune ca am hobby-uri. Adica pentru o pasiune iti dedici mult timp, cauti noi informatii, vrei sa te perfectionezi etc. Ca pasiune, cred ca una dintre ele este desenatul, desi in ultima vreme nu am prea mai avut timp pentru asta - din pacate. Imi place sa ma gandesc, ce as vrea sa fie pe foaia asta goala, apoi sa imi caut un model, o figura, un obiect, peisaj, orice si sa incep sa ii schitez contururile. Am luat si cateva cursuri, timp de doua veri consecutive si am avut parte de mai mult timp petrecut cu niste persoane dragi decat de niste ore de teorie si practica a desenului, insa mi-au folosit si ele. Apoi, am inceput sa caut reziste si carti de speacialitate. Nu sunt genul care sa respecte proportiile, deoarece de cele mai multe ori imi ies bine. Prefer sa desenez liber, fara a face intai structura primara a obiectului la care sa tot adaug detalii. :) Mno.. M-am cam lungit cu vorba. lough Asaa.. O alta pasiune ar fi scrisul. Nu neaparat pentru ca vreau sa scap de idei, ci pentru ca ma binedispune si ma ajuta sa imi mai fac ordine prin ganduri. De ceva timp ma tot obsedeaza ideea crearii a ceva original, ce numai la mine sa fie intalnit. Nu am decat propozitii si idei insirate pe o hartie, care probabil asteapta o zi in care sa imi fie luminat geniul creator. =))) Da, am uitat sa mentionez, sunt extrem de narcisista, dar ma mandresc cu asta. In fine.. Cam asta ar fi in mare, celelalte sunt mai mult ca niste hobby-uri si nu cred ca au o atat de mare importanta precum acestea doua. :)

cruelty is a gift humanity has given itself
    Sus In jos
    iPrieten?
    Jōnin
    Jōnin

Aptitudini :
    Sex : feminin Varsta : 19
    Localizare Localizare : Sarcasmia
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
    Puncte : 1995
    Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Mar 13 Noi 2012, 21:32

Pasiunea mea , dragilor, este tenisul. dap !
    Am sa va povestesc trista mea poveste...

Primul concurs la care am participat a fost cel mai emoționant moment din viața mea. Deși am fost bătută 6-0 , 6-0 de o fată de doisprezece ani , în timp ce eu aveam zece, nu m-am putut gândi la o recompensă mai bună , decât faptul că am avut posibilitatea să joc cu cineva mai bun ca mine. În acel moment, am știut cât de bună trebuie să fiu ca să reușesc. Prin muncă , transpirație și încheieturi luxate , am ajuns la un nivel , unde puțini erau cei care mă puteau bate.

Au urmat concursuri peste concursuri , iar abilitățile mele erau puse la încercare mereu. Nu eram singura care vroia și lupta să fie cea mai bună. Dinpotrivă. La fiecare concurs , dădeam aproape peste aceleași fete , gata de un nou meci și de o nouă înfrângere. Puține au fost dățile când cineva mi-a pus probleme către drumul spre victorie. Primul concurs câștigat a fost ca și mâna lui Dumnezeu. Momentul acela , când organizatorul mi-a înmânat micuțul trofeu, mi-am dat seama că tot antrenamentul si rachetele rupte au avut un rost. Niciodată nu am crezut că un lucru atât de micuț ar avea un impact atât de puternic asupra mea. În acea clipa m-am imaginat căștigând Wimbledon-ul.

De-alungul timpului , am continuat să învăț și să acumulez experiență, sperând că într-o zi , tot ce am făcut să aibă un rost. Din păcate nu totul a ieșit cum vroiam și visul meu s-a terminat brusc. Lombosciatică acută. Acesta fu rezultatul. Inelul I6 s-a deplasat și a trebuit să întrerup tenisul pentru o perioadă nedeterminată. Au urmat luni de durere cumplită și spitale fără număr.

Din nou, doctorii din România nu și-au făcut treaba cum trebuie. O singură analiză , trei doctori , trei rezultate diferite și mai multe tratamente fără rost. Din păcate , nici unul nu a dat roade și a trebuit să abandonez tenisul profesionist. A urmat o scurtă perioadă în care nimic nu mă putea înveseli , iar gândurile mele zburau mereu către acel micuț teren , pe care îmi dădeam sufletul. 6 luni-1 an-1 an și jumătate și iată-ma revenită pe teren. Nu chiar în forma cea mai bună , închilozată , însă dornică de mișcare. Din păcate, nu a fost să fie. Timpul și spatele și-au pus amprenta pe mine , iar soarta a hotărât să mă opresc.

Câteodata , stau și mă gândesc ce s-ar fi întâmplat dacă aș fi continuat, în starea mea, cu tenisul profesionist. Poate aș fi ajuns la pat , paralizată cu corpul, însă cu mintea.....undeva departe...jucând un meci.

PS: Îmi pare rău pentru acest post lung, dar mi-a fost dată și ca tema la română și am zis să o pun și aici.
    Mă duc să joc un meci.

Sus In jos
    Milkshake ♥
    S-Class
    S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : New York
    acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
    Puncte : 4549
    Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 17 Noi 2012, 12:28

Pasiuni.. O gramada. :))))

Pasiunea mea, pe care chiar pot s-o numesc pasiune, ar fi baschetul.
    M-am apucat in urma cu vreo doi ani.. desi nu credeam c-o sa-mi placa. :))
    Ironia sortii a fost c-am inceput sa devin obsedata de acest sport. Joc de placere, joc ca sa ma descarc, joc ca sa ma distrez, joc ca sa devin mai buna, joc baschet din orice motiv. Si cate glezne si incheieturi luxate si degete sucite am indurat. :)))
    Vara asta mi-am ocupat cam 50% din timpul liber cu baschet. :))
    Mi se pare un sport pur si simplu genial si nu as renunta niciodata sa joc.
    Plus ca urmeaza campionatele.. :> Uhuu, sa-i dam bataie! :)))

Apoi.. ar fi scrisul. E mai mult un hobby, cred. :-?
    In orice caz, scriu in fiecare zi, scriu orice, scriu ca sa ma descarc, scriu cand sunt trista, scriu cand sunt fericita.. Scriu mereu. :))))
    Prin scris imi pastrez toate amintirile, toate emotiile, toate trairile, si mi se pare absolut superb sa pastrezi vie memoria in acest fel.

Si cred ca as putea pune si desenatul. :))
    Nu. Nu am talent, n-am avut niciodata, dar imi place s-o fac. :))) Prin desenat chiar ma linistesc. Cand sunt nervoasa sau stresata desenez, si atunci imi ies cele mai dragute opere de arta. :))) Desenez cand vad ceva care ma inspira.. :-? Desenez tot din placere. :))

Si nu cred ca mai am alte pasiuni, pe care sa le practic constant, fara sa ma plictisesc.

P.S. KitKat.. :( Imi pare rau pentru tine. Stiu si eu cum e sa renunti la ceva din motive de sanatate. :(

Once you go black you never go back
    Sus In jos
    xenomorphius
    Chūbu
    Chūbu

Aptitudini :
    Sex : feminin Varsta : 22
    Localizare Localizare : În pădure!
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
    Puncte : 4254
    Reputatie Reputatie : 841
    Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 17 Noi 2012, 12:55

Că tot am spus că voi trece până la urmă la threadul acesta, Emi, care îţi spun sincer îmi place.

Am multe pasiuni, la început au fost catalogate hobbzuri, dar cu timpul am descoperit adevărata lor semnificaţie şi le-am atribuit calitatea de pasiune.
    Dansul, cred că nu e chiar primul, dar de mică ştiu că îmi plăcea să dansez, am luat cursuri, am fost la dansuri moderne şi la balet, de asemenea, care mi-a plăcut enorm de mult, păcat că m-am lăsat, acum am rămas singură cu ideile mele nebune şi coregrafiile inventate la fiecare melodie frumoasă pe care o ascult.

Desenul, este prima pasiune, aceasta am avut-o încă de când eram mică. Nu era zi în care să nu bâzgălesc ceva sau să creez, indiferent unde desenam, pe foaie, pe hârtie. Dar fiindcă eram foarte mică nu am pus mare accent, abia în clasa a 5-a când am fost introdusă artei anime, ei, acolo a fost punctul de unde am luat-o.
    Sunt într-o continuă mişcare, doresc să evoluez, să creez ceva spectaculor şi nu doar de dragul de a înşira nişe idei pe hârtie, ci mai mult vreau să dau viaţă gândurilor, emoţiilor, amintirilor pe care le am. E ceva ce eu nu pot să exprim în cuvinte.
    Însă desenul este pasiunea mea numărul 1.

Urmează scrisul, care este de a doua, chiar dacă primul lucru pe care l-am scris aici este dansul, el se cataloghează cu numărul 3.
    Legat de scris, well aici pot spune că e la fel ca desenul, de când eram mică înventam tot felul de poveşti şi chesti, dar niciodată nu le transpuneam pe hârtie.
    Acum o fac şi la fel ca sus, doresc să evoluz şi să continui să urc trepte.

Mai sunt destule pasiuni, dar mă rezum doar la acestea trei.

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
    Sus In jos
    https://cenusascriitorului.wordpress.com/
    Bubu.
    Legend
    Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
    acebook acebook : Bubs Bbu
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
    Puncte : 6635
    Reputatie Reputatie : 727
    Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
    Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 17 Noi 2012, 19:08

Pasiunile mele, ce as putea spune despre asta. Am foarte multe pasiuni. Sa o luam pe rand.

1. CEO & Founder - Da, exact. Imi place sa creez si sa am grija de ceva. Ca in momentul asta de exemplu. Am grija de un fanclub, sunt fondatoarea lui si pot spune ca ma simt implinita. Un fanclub pentru o trupa pe care o iubesc si da, o idolatrizez.

2. Muzica - Poate nu credeti, dar ador sa cant si, ca orice fetita micuta (atunci cand eram micuta) imi doream sa devin o cantareata. Si inca imi doresc. Doar ca vremurile si lucrurile s-au schimbat acum. Imi doresc sa cant, dar ca nu aici. Nu in tara asta. Puteti sa ma numiti cum vreti. Dar eu am un vis si nimeni nu va reusi sa mi-l distruga.

3. Dans - Ador dansul, am practicat 2 ani. M-am lasat pentru ca mi-am rupt piciorul si imediat dupa aceea a trebuit sa ma operez de apendicita. Insa, imi voi relua activitatea.

Cam atat, restul ramane secret.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
    Sus In jos
    AlphasoniK
    Genin
    Genin

Sex : masculin Varsta : 21
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
    Puncte : 387
    Reputatie Reputatie : 115

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 17 Noi 2012, 22:33

Eu unu am cam vreo 2 pasiuni sau cel putin atatea imi vin in minte.
    Una din ele e taekwondo.Imi plac aproape toate artele martiale,dar taekwondo e ceea ce fac eu si imi place la nebunie :P
    Alta ar fi photoshopu.Chiar dak imi vine sa dau de pamant cu ecranu ca numi iese ceva cum vreau eu,tot imi place :))

When the lights go out

I'm a killer on the sheets !

You can't stop me babe ,

It is hot , over here ?

Sus In jos
    Calliope
    Jōnin
    Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
    Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
    Puncte : 1297
    Reputatie Reputatie : 77
    Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
    Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 17 Noi 2012, 22:39

pai, frumos topic, si interesanta idee....

Eu una nu m-am gandit exact ce-mi place sa fac, sunt deschisa la orice dar iubesc foarte mult cateva lucruri daca stau sa ma gandesc mai bine:

1.Imi place foarte mult sa desenez fashion, sa pictez oameni.

2. Imi place extraordinar de mult sa ascult muzica, cel mai mult Lana del Rey pentru ca ma relaxeaza si ma face sa invat ceva din melodiile ei[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Ea e proiectia imaginatiei si personalitatii mele in realitate. Muzica pe mine ma face sa scap de ceea ce ma inconjoara, sa ma redescopar, sa traiesc fantezii, ale imaginatiei, pe care nici eu nu stiam ca le pot avea.

3. Imi place actoria, sa joc, sa ma prefac, sa fie totul o masca si un machiaj, astfel incat atunci cand sunt suparata, sa pot ajunge sa ascund acest lucru, sa ma inchid, si sa nu existe nimic sau nimeni care sa penetreze acest scut care il creez.

4. Imi place sa citesc si sa scriu, e viata mea, daca as putea sa-mi scriu viata, as face-o. S-o pictez, cu atat mai bine! Orice carte, oricat ar fi ea de mica, daca o pot citii, voi fi fericita.^^

Cam atat, daca mai gasesc mai revin, si vad ca pasiunile oamenilor sunt destul de comune, inca un exemplu a cat de asemanatori suntem.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."

- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby

Sus In jos
    Elz .
    S-Class
    S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
    acebook acebook : Elz Şi Atât :)
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
    Puncte : 5563
    Reputatie Reputatie : 903
    Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
    Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Dum 18 Noi 2012, 21:09

Dansatul Este o pasiune pe care o sa o accentuez la vara cand o sa fac dansuri street-hip hop. Pur si simplu cand aud muzica corpul meu are tendinta de a se ridica si de a se misca, nu pot sta rigida, trebuie neaparat sa ma misc. Am facut balet la varsta de 6 ani, pana mi-am rupt piciorul xD .... si asa mi-am capatat flexibilitatea.

Scrisul Oh, scrisul si cititul sunt favoritele mele. Prin scris si citit, mai mult prin scris, ma calmez si imi usurez gandurile si scap de realitatea oribila ,rece si dura. Ador sa citesc ficuri yaoi, blame me, in engleza de pe AFF ( Asian FanFics ) si LJ ( LiveJournal ) si imi place sa scriu OneShot-uri de minim 3 pagini si jumatate si ... pur si simplu ma relaxeaza <3.

Poezia Sunt o oarecum buna poeta dap !.

Stomp, stomp, I've arrived
    Drop the beat, nasty face,
    Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    http://www.eli-rawrr.tumblr.com
    Olivia Argent
    Chūnin
    Chūnin

Sex : feminin Varsta : 18
    Localizare Localizare : Accel World
    acebook acebook : @Erin Toshiro
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 810
    Puncte : 988
    Reputatie Reputatie : 62

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Lun 19 Noi 2012, 01:15

Pasiunile mele sunt muzica, desenul si animeurile.
    De cand eram mica iubeam sa cant. Cel mai mult imi placea melodia Rihannei - Shut up and drive. Cred ca asta a fost prima melodie care am ascultat-o si chiar mi-a placut. Nu o cantam prea bine pe atunci pentru ca nu retineam versurile, dar pentru mine Rihanna era ca o zeita. Stiu ca pare....absurd, cred, dar ce sa-i faci, eram doar un copil miiiiic si neinformat in materie de cantareti. lough
    De atunci am continuat sa cant intr-una. Am participat si la un concurs la care am iesit pe locul III. Din pacate nu am avut timp sa aleg o melodie potrivita si nu mi-a iesit intocmai bine.
    Desenul, inca de mica imi placea sa desenez. In clasa a 5a tin minte ca am inceput sa caut pe net tutoriale pentru a invata sa desenezi un personaj din Naruto. Sincer personajele din acest anime mi-au aprins aceasta pasiune pentru desen. Cu timpul m-am perfectionat, desii inca tot mai am de lucru. Nu voi renunta niciodata la aceste doua pasiuni ale mele, pentru ca dupa mine sunt singurele lucruri la care ma pricep cel mai bine si ma fac sa ma simt bine.
    Iar animeurile, ei bine totul a inceput de la animeurile "Tokyo Mew Mew" si "Inuyasha". Acestea au fost primele animeuri vazute de mine. Eram absorbita de ele, asa de concentrata, incat noptile stateam pana tarziu si ma uitam intr-una pe Animax. Siii...dupa ce parintii mi-au cumparat un calculator am inceput sa ma uit la Naruto, apoi acum in prezent am primit un laptop si de aici ma uit incontinuu la diferite desene.
    Dupa mine cred ca o sa ma tot uit la desene si cand o sa imbatranesc lough si totusi sunt sigura de asta.

Those who are best suited to power, are those
    who have
    never sought it.
    ⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
    Rhye
    ANBU
    ANBU

Aptitudini :
    Sex : feminin Varsta : 58
    Localizare Localizare : .
    acebook acebook : .
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 1120
    Puncte : 1435
    Reputatie Reputatie : 203

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 07 Mar 2015, 14:54

Frumos topic, desi seamănă cu altele de pe forum, dar nu-i nimic. Aveți pasiuni interesante, dar dintre toate cele ce ați scris ma regăsesc la prima postare, a Emei. Dansul e pasiunea mea si chiar am făcut dans, evident: Streetdance. Am făcut doi ani si ceva, la un club particular, dar m-am lăsat deoarece m-am mutat, iar clubul era prin sectorul 2, iar eu eram in sectorul 5. La început rărisem zorele, dar le-am rărit atât de mult încât am renuntat. =))))) 
    De asemenea, parkour-ul este tot o pasiune pe care inca o practic. Câțiva prieteni, chiar si colegi de la dansuri, m-au învățat câteva elemente de parkour care se îmbinau perfect cu ce făceam la clubul acela. Am continuat cu aceasta pasiune a mea fiindca imi place foarte mult. 
    Pe lângă aceste 2 pasiuni, mai am vreo 5 din care voi mai zice una, poate chiar doua. Pictura mai este alta pasiune! Nu stau deloc bine la desen, d-aia îmi place pictura, caci ma pricep. Sunt ateliere in colegiul unde sunt, cu diferiți profesori de arta. Este chiar interesant ce facem acolo, e ca si cum ai învăța la Tonitza. :) Vreau, pe lângă facultatea de medicina dentara, sa fac o facultate de arte frumoase. Nu stiu daca in Cluj sau la Iași, caci din facultățile de acolo, au ieșit sculptori si pictori renumiți. Nașpa ca nu mai am atât de mult timp sa ma gândesc. :( Si, mai îmi place fotbalul, fratele meu a făcut si liceu si facultate de sport secția fotbal, deci am cu cine semăna.
    Cam atât despre pasiunile mele. Am destul de multe, ik, dar unele se îmbina cu altele. Desi, pasiunea cu fotbalul, nu se leagă cam de nimic. Poate doar de caracterul meu 'nu foarte feminin'. =))

Ultima editare efectuata de catre Rhye in Mier 29 Apr 2015, 22:06, editata de 1 ori
    Sus In jos
    Danielle
    Sensei
    Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
    Localizare Localizare : Bucuresti
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
    Puncte : 4339
    Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 07 Mar 2015, 20:13

Cea mai mare pasiune a mea este scrisul, dincolo de orice altceva. Nici nu pot sa descriu acea stare pe care o am cand recitesc paragrafele scrise de mine si, desi nu se intampla de multe ori, sunt multumita. Nu cred ca m-as putea opri vreodata din a face asta, desi mai rar. In ultima vreme, din diverse motive, nu am avit timp sa mai scriu asa mult si ma simt ciudat...parca nu sunt eu pe deplin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
    Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
    de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
    sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
    Sus In jos
    Dellz
    Chūnin
    Chūnin

Localizare Localizare : Hell
    acebook acebook : Delia P.
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
    Puncte : 1052
    Reputatie Reputatie : 121
    Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
    Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Lun 09 Mar 2015, 22:39

N-am o pasiune, am mai multe hobby-uri ca sa zic asa.
    Pe langa anime, imi plac foarte mult plimbarile lungi fara destinatie pe jos sau cu masina mai ales noaptea. Pe langa asta ma pasioneaza comedia, mai exact stand-up comedy-ul care cel mai probabil o sa ramana un hobby.
    Uneori mai si desenez, ma pricep cat de cat. La scoala iau toate caietele colegilor si le fac cate un desen ciudat la final. Nu stiu cum sa le numesc sau mai exact ce sunt, dar ele sunt acolo lough

I know that heroes come in many forms and shapes,
    but yours is my favourite.
    Sus In jos
    http://dellz405.tumblr.com/
    Yin
    Sennin
    Sennin

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 14 Mar 2015, 17:19

Pasiunea mea dupa 3 ani: sa stau in pat 
    Sus In jos
    Ale-chan
    S-Class
    S-Class

Aptitudini :
    Sex : feminin Varsta : 16
    Localizare Localizare : Acasă.
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
    Puncte : 3922
    Reputatie Reputatie : 160
    Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
    Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Dum 15 Mar 2015, 20:13

Pe lângă lenevit, mâncat, dormit și uitatul la tavanul galben din camera mea, am și eu câteva pasiuni nesemnificative:
    Muzica: nu vorbesc de cântat pentru că nu-mi place(chiar dacă am fost la corul școlii și corul bisericii) ci de ascultatul muzicii în general. Tot felul de genuri muzicale, desigur, fără manele. Alea n-au ce căuta în playlistul meu din telefon, ca să știți că am fost educată =))
    Desenatul: Desenez când plouă afară și când e noapte, atunci am inspirație și lucrez mai bine decât în mijlocul zilei când am chef doar să dorm.
    Anime-urile:De când eram mică mi-au plăcut. Defapt „mi-a plăcut” e puțin spus. În fiecare zi mă uit la diferite ova-uri, filme clasice și când apare un anime nou, îl văd și cu subtitrare în chineză, numai să-l văd =))
    Cam atât despre mine și pasiunile mele.
    Ja nee woaaaa

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
    The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
    But remember, as you go through life, the black keys make music too.
    Sus In jos
    Queen Of The Damned
    Kazekage
    Kazekage

Aptitudini :
    Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
    Localizare Localizare : București, călare pe mătură
    acebook acebook : Geo Metaphose
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
    Puncte : 18507
    Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Lun 16 Mar 2015, 17:00

Pasiunea mea este lucrul manual din mărgeluțe. E singura chestie pe care o fac mereu fără să mă plictisesc.
    Și desenul e o pasiune, muzica la fel.
    Am mai multe pasiuni însă principala e cea cu mărgelele.

- khalepa ta kala -
    Sus In jos
    Darky.Jack
    Chūnin
    Chūnin

Sex : feminin Varsta : 17
    Localizare Localizare : Aici.
    acebook acebook : Darky
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
    Puncte : 614
    Reputatie Reputatie : 16
    Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
    Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Mier 18 Mar 2015, 17:38

Pasiuni? Interesant. Well,sa incep.
    Pasiunea mea este muzica si chiar cred ca am mostenit asta de la tata care a fost cantaret.:-?   Cand eram mica am inceput sa fac un fel de ore de canto cu el, insa din pacate am devenit putin mai timida din cauza unui eveniment nu tocmai placut...-.- Si de atunci  ma perfectionez singura si sunt mandra pentru ca imi reuseste si ma bucur ca si tata este. ^^   
    Alta pasiune de-a mea este scrisul. ^^  Nu pot spune ca "scriu genial", insa stiu sigur ca este un lucru de care nu m-as plictisii niciodata. 
     Si, bineinteles, anime-urile. Le vizionez inca de cand aveam 5 ani si inca de-atunci am trait inconjurata de ele. ^^ 

Sus In jos
    ✞Heaven`s Calling✞
    Chūnin
    Chūnin

Sex : masculin Varsta : 22
    Localizare Localizare : In Hell
    acebook acebook : Heaven's Calling
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
    Puncte : 632
    Reputatie Reputatie : 31

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 02 Mai 2015, 12:17

Pasiunea mea principală ar fi desenul. Înainte desenam oribil, apoi m-a învățat cineva să fac anumite detalii și să fac măsurătorile corect, așa că am început să exersez și să mă perfecționez. Acu pot spune că-s mândru de ce-mi iese. :)) Chiar dacă anumite chestii, cum ar fi mâinile sau picioarele, îmi mai ies strâmbe. Și desenez foarte mult, ajung la 9-10 desene pe zi când nu ies afară sau când nu merg la muncă.
    Apoi, ar urma cântatul. N-am eu cine știe ce voce și nu-mi place să cânt în public, dar atâta timp cât stau singur în camera mea, nu mă sfiesc să sparg geamurile. =)))
    Scriu foarte mult, chiar dacă nu îmi mai place să scriu în română. Am descoperit că nu mă exprim cum trebuie decât în engleză, așa că scriu tot ce-mi trece prin cap și salvez prin laptop.
    Îmi place să fac și fotografii, chiar dacă nu prea am cu ce. :)) Când prind momentul, fac mereu poze la câte ceva și editez. În afară de asta, editez fiecare imagine pe care o găsesc oarecum interesantă. :))
    Nu știu dacă-i pasiune, dar îmi place să postez pe tumblr. Orice, oricând, oriunde. =))) *sunt obsedat, ik*
    Am mai făcut și câteva sporturi, dar a trebuit să o las baltă. -_-

Sus In jos
    Ineffable.
    S-Class
    S-Class

Aptitudini :

Merite deosebite :

acebook acebook : hässlich
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 13182
    Puncte : 15746
    Reputatie Reputatie : 857

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Sam 02 Mai 2015, 17:17

People say that I am good at drawing. I think I am good at making them believe that I am good at it.
    Oh, și cică am voce și ureche muzicală. Gen, acum am cale liberă în a le sparge timpanele oamenilor.  evil Vă aștept la concertul meu de pe 30 februarie 2016. Dau autografe cu stilo' că se șterge cu picu'.  well? awesome right?

Sus In jos
    Rhye
    ANBU
    ANBU

Aptitudini :
    Sex : feminin Varsta : 58
    acebook acebook : .
    Nr. mesaje Nr. mesaje : 1120
    Puncte : 1435
    Reputatie Reputatie : 203

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Joi 22 Oct 2015, 22:32

Sa ma uit la profilele oamenilor de pe diferite site-uri si sa râd.
    Sus In jos
    Yin
    Sennin
    Sennin

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   Mier 28 Oct 2015, 15:19

Pur si simplu sa zac in pat dupa ce vin de la scoala. Serios.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pasiunea ta   

Sus In jos

Pasiunea ta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
    » Puzzle-ul - pasiunea mea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-