Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Subiecte similare

Distribuiţi | 

Jurnal scolar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 27 Sept 2012, 19:12

A venit si "pitica" de mine sa-si povesteasca ziua.
Am inceput cu test predictiv la franceza. Mega simplu. Daca iau 10 (sunt aproape sigura ca iau nota dorita) scap de ascultare. Ceea ce e Raiul pe Pamant. Urasc sa fiu ascultata. Prea multe emotii pentru inimioara mea. happy2
La mate optional aproape am adormit, iar la geometrie nu a fost nimic "special", gen teste sau ascultare. Doar predare, exercitii. Lb. engleza a fost datatoare de dureri de mana, mai ales ca maine dam test predictiv.
Ultima ora am avut religie, la care o fost un fel de caterinca. Mai ales la urmatoarea faza:
Profa:Ce credeti ca cerem prin cuvintele "Painea noastra cea de toate zilele/ Da-ne-o noua astazi..." ?
Coleg: Cerem paine! rolling on the floor
Mortala faza.
Mda, asta a fost ziua mea de scoala.
Plina de "actiune", no? lough

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 02 Oct 2012, 17:28

Am ajuns si eu pe aici.. Pai sa va spun ce am facut, nu ?
Trecand peste cele 10 minute de rugaciuni ale bunicii mele sa ma trezesc, peste spalatul pe dinti, pe fata etc. am plecat de a casa in jurul orei 8:30. Desigur la cat de ametita sunt am pierdut autobuzul asa ca m-am dus la magazin, mi-am luat cate ceva de papica si o sticla cu apa si am plecat la scoala cu autobuzul de 8:45 . Era cat pe aci' sa intre profa inaintea mea, deci eram pe aproape sa stau afara toata ora de Engleza, dar din fericire am inceput sa alerg si am ajuns la timp. Dupa aceea am avut Ed. Fizica.. am alergat pana nu am mai putut sa respir, dupa mate.. am dormit un sfert de ora pana cand un catalog in cap m-a trezit instantaneu.. dupa am avut Istorie.. am vorbit prin mesaje toata ora cu o amica. Dupa aceea am avut mate si la ora de desen diriga ne-a dat drumul acasa, deoarece aveam inspectie si nu putea sa vina la ora si daca ramaneam singuri era tot o galagie la noi in clasa.. Cam atat.. nimic interesant, dar na.. am zis sa povestesc si eu . lough

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥

Ultima editare efectuata de catre Ava Whiterspoon in Joi 04 Oct 2012, 19:56, editata de 3 ori
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1413
Puncte : 1793
Reputatie Reputatie : 187
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 04 Oct 2012, 19:48

AM REVENIT......ieeee, scuza-ti de lipsa, raceala ma doboara.
Am dat un test la mate lough si eu deaorece nu stiam am inceput sa vorbesc cu profa despre cum a fost cand ea era insarcinata si bineinteles mai bine de jumatate din clasa n-i s-a alaturat. Adevarul este ca sunt dezamagita de mine deoarece invatasem doua zile intruna si pana la urma debea am stiut sa rezolv 4 exerciti din 7.
Astazi proful de geografie ma prins pe hol dupa ce se sunase si a strigat dupa mine: ,,Hei Bambi treci in clasa daca nu vrei sa te duc eu acolo!'' bineinteles am murit de rusine...BAMBI...sa fim seriosi acum... eu nu seaman cu desenul ala nervi! .
Diriga a spus ca imi face cadou un bax de hartie igienica deoarece in ora ei am terminat un pachet de servetele si am mai cerut si de la colegi.
Maine se fac o gramada de concursuri si eu m-am inscris la majoritatea...va spun maine cat de penibila am fost... respir doar pe gura si nu pot sa spun doua cuvinte fara sa ma opresc si sa respir, mereu stau cu gura deschisa de parca astept mancare... o sa ma fac de ras maine dance 2
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 04 Oct 2012, 20:37

=)))))))))))))))))))

Deci, deci, deci. think Ziua meaa.. A fost chiar o zi reusita, pe langa cea de ieri. Am avut o ora de romana si apoi una de engleza in care m-am relaxat complet. Dupa care, doua ore de geometrie. Am inteles tot ce ne-a predat! =)) Mdaa, apoi am avut sport. >.< A scos din noi totul.. La propriu si la figurat.. Am dat proba de saritura in lungime cu elan (la groapa cu nisip. lough ) si apoi proba de rezistenta. Mai ca mi-am dat sufletul pe acolo, dar am terminat de facut toate turele. b-) Apoi am avut desen, unde am inceput un desen valoric. :) O vaza, doua mere si o gutuie au stat nemiscate o ora pe catedra ca sa ne chinuie pe noi talentul. :)) In fine, a trecut si asta si apoi a urmat fizica, cu dioptrul sferic si plan. lough Totusi, spre surprinderea mea proprie, chiar am inteles tot ce s-a explicat. Am fost si la tabla. b-) Mna, cam atat. think

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 04 Oct 2012, 20:51

Aziiiii... La scoala. =)))

Prima ora. Fizica. Test initial.
Eu: Malina, ce naiba e la punctul ala? Malina: Habar n-am, eu am pus la nimereala. =)))
*Dupa vreo 2 minute*
Eu: Mali.. Ea: Da? Eu: Proful are moaca de pitziponk. =)))) Ea: =)))))

A doua ora. Mate. Chestii neinteresante.
Profesorul: Copii, cu ce e paralela linia asta? smart ass
Carlos: Cu mama!
Clasa: =)))))))))))))))))
Proful: confuz
Carlos: shy

A treia ora. Chimie.

Ne-am holbat la niste experimente. :))) A fost ok. =))

A patra ora. Romana.

*Venise vorba despre mijloacele de imbogatire a vocabularului. Abrevierea.. *
Profa: Ceferist, e un cuvant derivat de la CFR.
Eu.. : * > : ) *
Eu: Mali.. Malina: Daa? .. Eu: Lucrezi la CFR? Ea: Nu. :))) De ce? Eu: Pentru ca ai o moaca de impins vagoane. =)))))))))) Ea: :| =))))))))))))))))))))

Ora a cincea. Istorie.

Avand in vedere ca facem cu dirigintele a fost bine. E bland cu noi. =))

Ora a sasea. Desen.

Profa: Azi dam un doi la cine si-a uitat instrumentele acasa.
Eu: :|
Malina. =)))))
Profa: Blidar... Bianca? Ai instrumentele?
Eu: Bineinteles. *NU! =((( *
Profa: Aratami-le. :)
Eu: ...
Profa: ...
Eu: -.-''
Profa: Ok, azi te iert.
Eu: cool * God, thanks! *

Cam asta a fost ziua de azi. =))

Once you go black you never go back
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 04 Oct 2012, 22:48

Eu de o săptămână nu am fost la școalăăă :x

TRĂIASCĂ RĂCEALA. ! in love

Să moară toți dușmanii rolling on the floor =)))))))))))) .

glumesc. kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...

Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 632
Puncte : 826
Reputatie Reputatie : 127
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 04 Oct 2012, 23:53

Ma iau de mana cu Cappu , nu am fost la scoala de 2 zile !

TRAIASCA BASCHETUL ! ( din cauza caruia mi-am luxat glezna dreapta lough )

Thx Schizzo !
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1413
Puncte : 1793
Reputatie Reputatie : 187
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 05 Oct 2012, 19:24

Nu ii corect, eu sunt racita si tot merg la scoala cu duzinele de pastile dupa mine zici ca sunt farmacie ambulanta.
Deci am spus ca va voi povesti cum a fost la scoala lough . De la 9 la 10 a avut loc o prezentare si dupa cum am spus eu nu pot respira decat pe gura si in timp ce aia vorbeau eu tineam gura deschisa( tin sa precizez ca cel care vorbea proful de istorie si toti ceilalti motaiau pe scaune privind ecranul cu ochi jumate inchisi). Proful a observat ca toti aproape dormeam doar eu ma uitam la el cu gura deschisa la care el zice:
Proful: Uitati-va la voi....de parca a-ti fi fost in tura de noapte la lucru. Uitati-va putin la Carmen( eu imi suflam nasul si cand s-au intors cu toti spre mine am inlemnit, nici nu mai stiam cum sa imi suflu nasul mai repede), vedeti cat de interesata este, cu cate atentie asculta totul, cat de absorbita este de cea ce spun eu...a ramas cu gura cascata cand a auzit ce am spus. Sunt mandru ca exista elevi ca ea.
Eu: :| Domn profesor...eu... eu... mie imi place istoria, cum as putea sa nu fiu atenta ;;)
Deci datorita nasului infundat si minciuni gogonate am ajuns sa fiu laudata in fata a jumatate din elevi liceului well? awesome right?
La karaoke nu am putut sa cant pentru ca ma trimis diriga sa caut un dosar in cancelarie...doamne ce as fi vrut sa cant, sunt cu nasul infundat si putin afona....va dati seama ce concert as fi tinut rolling on the floor ... habar n-au ce au pierdut.
Handbal nu am fost lasata sa joc din cauza profului de sport:
Eu: Domn profesor ( m-am oprit din vorbit pentru a-mi sufla nasul) sunt gata sa intru pe teren. Proful a ridicar smecher o spranceana.
Proful: Carmen scumpo...nu mi-o lua in nume de rau insa....nu stiu cum sa ti-o spus mai dragut de atat... singurul mod in care tu ai putea juca handbal ar fi cu cate o hartie igienica in fiecare nara si mai cu doua atarnate de gat in caz ca ti se umple cele din nas pe la jumatatea jocului. Ia de aici un leu si dupa iati un ceai ;;)
Eu: Dar pot sa joc
Proful: Afurisit copil...bine ma iti dau doi lei, fugi de aici pana nu iti iau servetelele.
Da deci.... nu am jucat handbal dar m-am facut cu doua ceaiuri rolling on the floor
La pantonima nu m-am inscris si la cuvinte incurcate mi-ai taiat numele de pe lista ascunsa sub catedra cand diriga a plecat la baie lough .
A fost amuzant asa-i?? Eu m-am distrat destul de mult.
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 12 Oct 2012, 10:22

Eh..Era si normal ca toti ceilanti sa va distrati la scoala si sa spuneti glume. happy2
Si la Meyryn am ras.Chiar a fost amuzanta ziua ei. rolling on the floor
Ieri la scoala, mai exact la ora de sport, am stat in sala.
Era prea frig afara asa ca noi fetele am stat si am ascultat muzica cu profu' iar baietii jucau fotbal cand era 18 grade afara si ploua.
Si.. partea cea mai buna a fost cand profu a zis la fetele care puneau muzica si NU dansau sa o opreasca daca nu danseaza.
Ele puneau melodii lente de panarama si le-a zis si ceva cenzurat. rolling on the floor
Eu si prietenele mele (2), care dansam ne-am dus sa punem muzica k-pop.
Am bagat molidia trupei BIGBANG - Fantastic baby, impreuna cu videoclipul.
Si cand a inceput GD sa cante au ramas cu gura pana la genunchi si cu ochii cat cepele.
Nu se asteptau deloc la asta. ( mai ales cum este imbracat GD si toti ceilanti in video).
Am pus si Gangnam style si celelante.
Pe PSY il mai sitau ca este foarte cunoscut acum..Ce bine !
Iar, apoi am avut ora de biologie unde profa vorbeste mai incet si dedesuptul nostru este sala de sport si alta clasa a pus tot Gangnam style si incepeam sa dansam in banci si sa cantam.
Mi-a placut foarte mult ziua de ieri si sper sa fie si astazi la fel, ca avem iarasi sportul.

rolling on the floor

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 12 Oct 2012, 17:49

Pai de curand eu a trebuit sa ma mut intr-o alta scoala. Totul bine si frumos. Clasa de la Baldana a fost amestecata cu Clasa de la Gulia si asa s-a format a 8-a B. Colegii nostri noi s-au dovidit a fi scosi din jungla. In primele trei saptamani nu putea face nimeni nicio ora cu noi, profesorii ieseau ragusiti de la ore de la cat tipau ca sa se faca auziti. Au inceput barfele in cancelarie despre noi si hopa, mai toti profesorii spuneau ca ar renunta la clasa noastra.
Clasa a 8-a B apare de vreo trei ori, intr-un caiet unde profesorii scriu toate prostiile mai mari facute de elevi.
In clasa noastra pana acum au fost facute multe ravagii si au fost date multe sanctiuni. Din toata scoala cred ca nu e careva sa nu aibe ceva cu noi.
Azi de dimineata am intrat in curtea scolii, ne-am dus ghiozdanele in sala de curs si ne-am dus la magazin.
Profesoara de romana ne spusese ca putem merge la magazin inainte sa se sune de inttrare. Cand ne-am apropriat de curtea scolii, am vazut-o pe Doamna Simona la intrare. Cum am pasit pe poarta ne-a chemat la ea si ne-a spus pe un ton "dragut" ca nu avem voie la magazin dupa ce intrati in scoala. "- Un punct la purtare il aveti asigurat." Numai pentru asta? Plus faptul ca TOTI de la a 8-a A s-au plimbat ieri pe portile scolii pana le-a venit rau, s-au dus si la magazin si acasa si nimeni nu le-a zis nimic. Daca au fost prinsi li s-a luat ce au cumparat de la magazin si li s-a returnat la plecare.

In timpul orei de biologie o vedem pe Directoare facandu-si aparitia. Ne ridica pe mine si pe colegele mele in picioare si pe un ton si mai "dragut" ne spune ca daca ne mai prinde ca iesim din curtea scolii dupa ce am venit, ne scade 3 puncte la purtare.

La noi in clasa, dragii nostri colegi s-au batut, au rupt o banca si tot asa.. iar pana acum nu li s-a spus ca li se scade nota la purtare. Plus ca toti profesorii au devenit extrem de stricti cu noi. Se stie cine face problemele, insa TOTI suntem tratati la fel, ceea ce nu mi se pare corect. Daca unul dintr-o fabrica omoara pe cineva, te feresti ca de niste criminali de toti cei care lucreaza acolo? :| Mi se pare absurd, mai ales ca la orice lucru ni se atrage atentia, profesorii pe hol se uita dupa noi ca dupa oi negre. Ne urmaresc fiecare miscare...

Mai e una care ii injura pe toti care trec pe langa ea si n-a fost sanctionata in niciun fel. Mai sunt si baietii de la noi care pipaie unele fete intr-un mod ingrozitor, absolut indecent si surpriza, nu sunt sanctionati.

O colega de la noi s-a sarutat in fata cancelariei cu unul de la a 8-a A. Profesoara de franceza - de romana la noi - i-a vazut si i-a introdus in Consiliul de Disciplina, plus cateva sanctiuni care nu s-au facut auzite si la noi.

Nu stiu, urasc clasa asta in care am intrat, totul ar fi fost bine daca nu eram mutati cu aia. Nu inteleg de ce suntem bagati in aceeasi oala, avand in vedere ca profesorii stiu cine ce face. Eu una nu i-as putea influenta in bine pe colegii mei, am incercat dar nu se poate. Am fost luata la injuraturi de fostul meu coleg de banca din clasa de la Gulia, doar pentru ca i-am spus sa numai miste banca pentru ca nu pot sa scriu - misca banca ritmic, ii faceca ceva in permanenta si nu puteam scrie nimic.

Bancile din clasa noastra sunt de proasta calitate, cred ca daca te asezi pe ele alea cad din picioare, bancile au inceput sa se fisureze rand pe rand si asa vom ajunge sa numai avem banci din cauza asta. Daca se va mai intampla ceva cu ele cu siguranta vor da vina pe noi, insa ei nu se gandesc ca poate mai au acces si altii la ea dupa ce noi plecam.

Unii de la a 6-a B au strigat-o pe o profesoara "Blondo." Ei bine s-a zis imediat ca noi,. cei de la a 8-a B au facut asta. :| De ce s-a dat vina pe noi?
Uitati vorbele unei profesoare: "- Astia de la a 6-a B sunt prea cuminti pentru a o striga pe dansa asa." :| Doamne iarta-ma, se fac careuri saptamanale si cred ca se pronunta a 8-a B de peste 30 de ori.

Acum au o problema si cu faptul ca nu venim in uniforma cand avem sportul. Imi ia zinzi minute doar sa ma schimb de pantaloni, plus asteptatul - deoarece avem toaletele afara si nu ne putem schimba acolo, nici nu aveti idee in ce stare sunt toaletele alea. - plus faptul ca aici se duce pauza dupa cheremul profesorilor.

Atat am avut de zis, pot spune ca m-am descarcat. Sper ca va citi cineva asta, poate imi va da un sfat. Multumesc pentru timpul acordat.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 12 Oct 2012, 19:15

Divola, am citit ceea ce ai scris tu aici si iti spun sincer ca un sfat pentru rezolvarea problemei nu am. rusinos Sa te transferi din nou nu cred ca este o idee buna, deoarece esti a 8-a si urmeaza examenul de admitere si tot asa. Acum, intrebarea mea ar fi: la anul nu mai sunteti in aceeasi clasa, nu? Ca ma gandesc ca la liceu se duce fiecare unde doreste si unde intra. think In orice caz, cred ca cel mai bine ar fi sa te conformezi la tot ceea ce spun profesorii tai, sa incerci sa le faci pe plac si sa iesi in evidenta in mod pozitiv. Cat despre colegi, ei bine indiferenta cred ca nu merge, dar uneori este mai bine sa fii asa, decat sa le dai vreo replica sau altceva. :) Nu stiu cat te-am ajutat, dar chiar nu stiu ce as face in situatia data. As vorbi cu parintii mei cel mai probabil si ei m-ar ajuta sa trec cumva peste asta, insa tot nu stiu daca este de ajuns. In fine, eu iti doresc ca lucrurile sa se imbunatateasca macar putin si iti urez sa ai multa rabdare si sa fii calma. Nu merita sa suferi si tu doar pentru ca unii nu stiu inca cum este sa evoluezi de la stadiul de maimuta. kiss

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 12 Oct 2012, 22:11

Doamne dar ce patim cu totii la scoala. happy Unii au numai noroc, iar altii; iti vine sa plangi.
Diavola si eu inteleg prin ce treci. Anul trecut mi s-a despartit clasa. Erau o singura clasa de a 6-a si deoarece dapaseam numarul de elevi datorita repetentilor romi, s-a hotarat ca in clasa a7-a sa fim impartiti. Zis si facut. Noi nu am fost impreuna din clasa I ci am fost impreunati in clasa a-5a deoarece la B erau mai putini elevii decat la A si nu se depasea limita legala de elevi. Asa ca badabum badabing, la cat de mult ma place pe mine diriginta deoarece eu urasc cand cineva este nedrept cu alta persoana, iar eu am zis odata la dirigentie (deoarece ne-a zis diriga sa scriem pe o foaie de hartie ce ne dorim noi de la profesori) ca anumiti profesori favorizeaza anumiti elevi. Aici ma refeream la diriginta care favoriza si inca favorizeaza o colega de-a mea. Mereu ii mareste notele si asa ea ajunge domnisoara perfectiune cu media de 10, iar apoi mai auzim si " Aplaudati copii deoarece merita. Este singura care are media 10! " Mda frumos. :hmn: Si i-am mai inchis odata si gura cand se contrazicea cu mine, am lasat-o fara argumente. lough Recunosc ca a fost haioasa faza. lough Am ajuns sa fiu in clasa cu cei mai "buni si disciplinati elevi din clasa". Doamne, anul trecut era de cosmar. Colegii mei baietii sunt exact ca niste animale. Eu ma ingrozeam la scoala, aveam partide de filme porn* in clasa. :|

Daca i-ati fi vazut, v-ati fi facut semnul crucii. :| Si deoarece era asa o galagie in clasa de profesorii nu reuseau sa isi tina ora, clasa a7-a B nu scapa niciodata de ascultat si primeam niste lucrari.... Spre deoasebire de A la noi era chin, iar datorita baietilor si a fetelor ( nu suntem decat 5 fete in clasa, 3 distrate si eu si cu o colega care imi este o prietena foarte buna) noi primeam ce era mai "bun". Asa ca acum inca suntem in vizor, iar clasa noastra este pe lista neagra, sa-i zicem asa. Deoarece eu i-am zis mamei mele despre "cataleala" dintre fete si baieti ( celelalte 3 fete se lasau asa de mult pipaite incat baietii le mai si ridicau bluza in pauza de li se vedea sutienul), iar baietii cu filmul lor, ea a zis la sedinta si diriginta s-a luat drastic de ei amenintandu-i ca ii lasa repeteniti. Bineinteles ca eu am avut de suportat galagia, injuraturile si loviturile( de la baieti, fiinca fetele stiu ca daca se pun cu mine ajung in spital deoarece eu ma mai bateam si cu baietii si eram destul de buna la asa ceva) de la "dragii" mei colegi, insa a meritat. Acum nu se mai practica secvente de filme porn* in clasa si fetele tot asa sunt, poate chiar mai rau. Deocamdata este binisor, dar a venit o noua directoare din cauza careia fug si profesorii de frica. Este foarte aspra, o adevarata scorpie.

Daca cineva suna cu un minut mai devreme cand e de iesire sau cu un minut mai tarziua cand e de intrare, se trece pe un caiet iar persoana respectiva nu mai face de servici pe scoala si nu numai atat, se pune rau si cu dansa si credeti-ma cu nu v-ati dorii sa patiti asa ceva. Daca ne ducem la magazin si dupa vrem sa mergem la toaleta nu mai avem timp sa mergem deoarece daca suntem prinsi, ne intorc profesorii in clasa si poate mai primim si vre-o urecheala (baietii) sau avertisment. E chin cu noua directoare care este si profesoara de limba engleza doar la clasele a8-a si e vai de noi. Asa ca nu avem altceva de facut decat sa suportam.

Draga Diavola singurul mod in care poti sa treci cu bine este sa inveti mereu lectiile, sa suporti chinul doearece chiar nu exista solutie si cu timpul te vei obisnuii, o zic din proprie experienta. Vei avea si perioade neplacute, dar vei trece peste. Eu iti urez succes, vei avea nevoie. happy kiss

All I need is your love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Sam 13 Oct 2012, 14:44

Multumesc mult pentru sfaturi :)
Da, deja fac asta, cred ca de la inceputul anului mi-am facut toate temele si am invatat mereu. In fine, nu asta e ceea ce conteaza. Faza e ca sunt cam sensibila si mi-e ciuda.
Daca nu picam in clasa asta totul, era perfect. Am muncit de la inceput, pentru ca voiam sa fie bine, dar nu e, deoarece altii trebuie sa dicteze pentru asta :|
Sper sa reusesc sa trec peste si sa reusesc sa intru si la un liceu bun :))) Tineti-mi pumnii :)))
Multumesc inca odata a hug

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Sam 13 Oct 2012, 19:39

Iti tinem pumnii si suntetm cu totii de partea ta. Sunt sigura ca vei intra la ce liceu iti doresti sa nu va fi o problema sa te integrezi intr-un nou colectiv care sper eu, va fi mai bun decat actualul. :)

Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 81
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 15 Oct 2012, 15:44

Ia te uită, un nou început de săptămână. :)) Sinceră să fiu, nu prea așteptam această săptămâna, cu toate că a început destul de ok.
Nu am avut probleme, ba chiar pot spune că m-am simțit foarte bine. La sport au fost ceva probleme cu o baltă și bluza mea. =))
        În orice caz, sper că săptămâna să meargă la fel de bine cum a început.
        Până acum nu am nici o absență, nu am răcit, nimic. Am încercat să racest ieșind dimineață la șase în tricou, dar n-a mers. =))
        Sincer, îmi pare rău pentru unii dintre voi. Să sperăm că nu o să mai aveți zile proaste la școală. dap !

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 15 Oct 2012, 18:08

Ziua mea.. A fost ok. lough Nimic memorabil as putea spune. think Orele au decurs normal, am fost ascultata la informatica, dar m-am descurcat.. In mare a fost ok si putin plictisitor pe la romana, deoarece am discutat doua ore despre Hamlet ca si personaj si ca opera in sine si am ajuns sa cunosc pe de rost toata piesa, desi nu am citit decat primul act. xD

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 16 Oct 2012, 18:05

Ziua mea.... pai sa vedem, a fost binisoara. Prima ora am avut engleza si fiinda clasele de a-8-a sunt singurele care fac engleza cu directoarea, aceasta fiind ocupata ne-a lasat singuri toata ora. A zis sa traducem o lectia iar eu si cu inca doua colege faceam traducerea in timp ce ceilalti o copiau de pe tabla pe caiet. Ne-a dat un exercitiu tema pe care eu deja il facusem fiind ieri diriginta ni-l daduse sa-l facem in clasa ( directoare a lipsit si ieri), iar noi nu am terminat am crezut ca ne va ramane pentru acasa asa ca; eu am scapat fara tema. heh Apoi am avut romana, am dat lucrare dar cred ca i-au un 8-9. Am avut chime si diriginta nu a venit azi la scoala, traiasca raceala! lough Am iesit si le-am facut baietilor galerie la fotbal, am ramas fara voce. Dupa am avut doua ore de mate, insa am facut exercitii foarte usoare si am scapat usor. Ultima ora nu am mai facut-o fiindca profu ne-a dat drumu. happy
In concluzie am avut o zi foarte buna si usoara. happy Ar fi fost mai buna daca m-as fi simtit eu mai bine. happy

All I need is your love
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin

Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 19 Oct 2012, 09:10

Oke,văd că fiecare a avut o zi destul de plină,eh,eu am râs cât pentru toată viața,să vedem
istorie: am avut o doamnă nouă pt ora asta așa kă ne-am făcut de cap.Înainte de toate o să vă lămuresc puțin.În școală e o femeie de servici pe care o cheamă Cici,dar noi îi spunem Ciuci...e o babă și are ceva cu noi.Acum să revenim:
Doamna:Copilași azi avem lecția "revoluța...
Mihai:Lui Ciuci yey =]]]
Doamna: nu :|,revoluţa industrială
Eu:Totuna =]]]
Doamna:mașina cu abur a fost inventată...
Mihai:Acasă la Ciuci =]]]
Doamna:nuuu,altcineva...
Eu: știu,știu,știu eu...ă...ă aaa da de...de...am uitat=]]]
Mihai: Ciuci-style
Eu:CORECT!!!tam-tam-tam
La ora de dirigenție,am fost în cabinetul de psihologie pt a vedea un film shy eu amețită cum sunt am ajuns ultima și nu mai erau locuri așa că a trb. Să stau în poala unui coleg T_T...Și ceilalți râdeau d mne...X_X...
Informatică...yey...domnu răcit,iar noi făceam ca toate animalele pe acolo.
La sport a fost la fel de tare,cum domnu n-a venit,noi stăteam afară pe gazon =]]],așa...eu eram întinsă pe jos lângă Body și ne "bronzam",se așează cineva în fața mea și-mă întrerupe câmpul vizual cu soarele:
Eu:Bhăy dă-te măh că-mi iei ultraviolatele,ăă adică ăstea ultraviolentele....
El: adică ultraviolete..
Eu:poi și eu ce-am spus?=]]]
Auzi cică "ultraviolate"eram c-am amețită...restul orelor...foarte tari
Am plecat de la școală pe la 20, kă nah...l-am mai ajutat pe director cu hârțogăriile lui și fără să știe nimeni,am lipit foile catalogului de la 7C...YEY...My klass..=]]]
Deci cam asta e o zi normală =]]] pt mne,eu nu prea am zile proaste,nici cnd mă măi iau la harță =]]] f. Tare

Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 19 Oct 2012, 13:44

So , ziua mea a fost extraordinara. Dupa ce am ajuns insfarsit la scoala si toata lumea o sarit sa ma intrebe cum ma simt dupa accident si dupa raceala groaznica pe care am avut-o, totul a decurs normal ca de fiecare data, adica excelent. happy2 Am aflat ca am luat 10 la TIC si Chimie, cea mai mare nota din clasa. Thank you , ladies and gentlemans. jos palaria in fata
Ca in fiecare zi , fazele amuzante nu au incetat sa apara. Dupa ce ieri s-a spart un geam in clasa , diriga, o Fräulein "super de treaba" a insistat sa ne citeasca din nou Regulamentul , odihneasca-se in pace.

Diriga : " Si prin urmare, nimanui nu-i este permisa intarzierea la ore !"
Coleg : " Si daca ne-apuca treaba mare? "
Rasete.
Fräulein diriga : " Ai probleme cu prostata draga, si nu-ti ajunge pauza de 10 minute? " rolling on the floor
Si mai multe rasete.
Eu : " Si daca, noi fetele , suntem constipate? rolling on the floor

Zbang! Mustrare individuala.
De ce? Pentru ca diriga a inteles " prostituate" in loc de "constipate".
Whatever. hmm...?!
Au fost inca multe altete , insa nu azi, ca am avut putine ore. good job
O sa revin.
Meli&Co

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 19 Oct 2012, 14:25

Saptamana asta a fost foarte linistita, cel putin din partea mea.
Am luat note de 10 si un singur 9 la chimie :))) Am impresia ca anul asta competitia a crescut si mai mult, am ajuns sa am mustrari de continta daca una dintre colegele mele stie ceva la ore, ce eu nu stiam =]]]]]

Ieri a fost mare, dar mare distractie la noi in clasa. Cristi tot canta in timp ce se prefacea ca e beat:
" - Pe langa gard, pe langa drum. *sughit*
De la beat carciuma viu!
Merg pe gard, de drum ma tiu.
Niciun latra nu ma caine!
Dau cu (,) cainii in bolovani. * si pica ca si un mort pe o banca* "
Plus ca avea o ceasca de la ora de desen, se clatina si avea o intonatie aparte. Am ras atat de mult incat numai puteam respira =]]]]]]

Cu unii colegi din clasa am inceput sa ma inteleg cat de cat. :)))
Singura mea frica, momentan, este matematica :-s Sper sa ma descurc si sa nu iau note mici la mate =]]]]

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 19 Oct 2012, 15:25

Ziua mea a fost destul de interesanta, cel putin primele patru ore care au trecut in no time. lough La a cincea ora, logica, am crezut ca o sa adorm, la propriu. :)) A intrat profesoara in clasa si a inceput sa ne predea si sa ne explice. La un moment dat ajunsesem la notinea de paradox si hai sa ne dea ea un exemplu.
Profa: Stiti exemplul cu barbierul? Nu? Bine. Deci, era odata un barbier care spunea ca el ii poate barbieri doar pe cei care nu se pot barbieri singuri. Si intrebarea era daca el se barvierea singur. Raspunsul: daca se barbierea singur, atunci putea sa barbiereasca si pe cineva care putea sa se barbiereasca singur, iar daca nu se barbierea, atunci nu putea sa barbiereasca pe toti cei care nu se puteau barbieri singuri. Concluzia: daca se barbierea atunci nu se barbierea si daca nu se barbierea, atunci de fapt se barbierea. :| Ziceti si voi daca nu e putin nebuna, zau asa. lough In fine, au trecut repede cele sase ore, asa ca acum ma asteapta un week-end plin de istorie si informatica. :< Ura mie.. :))

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 19 Oct 2012, 20:26

Se pare ca ziua de azi a fost buna pentru toti. happy Sa vedem ce am mai facut si eu. Pai prima ora am avut mate si fiindca la noi ies decat 3 fete la tabla si in clasa suntem 13 copii care vin ( 5 fete si 8 baieti) eu, colega mea de banca si inca o colega. Fiindca cealalta fata a fost de servici pe scoala, eu si cu colega mea am iesit doua ore ( fiindca vinerea facem 2 ore de matematica) si am facut probleme la geometrie. In puaza stateam si ne uitam la baieti cum joaca baschet. roll Ce sa zic, erau draguti. lough Apoi am avut romana unde am scris asa de repede incat nu mai stia sa fac literele. happy A urmat bio la care cativa colegi au fost ascultati si dupa franceza. Muream de ras. Eu si cu colega mea, nu stiam cum sa facem sa ne abtinem ca doamna era numai cu ochii pe noi si i se parea ca eram tare distrate. Da ce vina aveam noi daca colegul din spatele nostru manca biscuiti, iar apoi ii lua in gura si facea perecum un caine? lough Iar dupa ii punea colegei mele biscuiti si eu dadeam in el cu ce apucam. lough Dar m-am facut de-un 10. happy2 Si ultima ora tehnologica. Favorita mea. hmm...?! Avem o profesoara de te baga in sperieti cand te uiti la ea. lough Deoarece nu toti avem cartile la fel, am facut grupe si noi doua ( eu si colega de banca) am facut grupa cu colegul din spatele nostru. Domana vorbea si noi nici nu o bagam in seama. Colegul meu incerca sa ma faca un un marcar permanent pe unghii, care mai era si verde inchis, iar prietena mea incerca sa-l loveasca cu cartea. Am facut numai prostii, dar pana la urma este vineri, ce mai vor si ei? lough

Cum zice si diriginta mea : " - Vinerea parca se aduna toti dracii de pe pamant in scoala. " happy

Angelus sine alas

All I need is your love
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 13 Noi 2012, 21:33

Din nou eu. dap !
Ziua mea a inceput cu o eu foarte somnoroasa si care nu vroia cu niciun chip sa se dea jos din pat. Amreusit intr-un final sa inving in lpta contra pernei si am inceput pregatelile din fiecare dimineata care dureaza aproximativ un sfert de ora - da, ma imbrac repede. xD Apoi am coborat ca sa iau micul dejun, nimic special, si am plecat spre scoala. Brr, ce frig era. :'( Am ajuns la scoala si am stat.. asteptandu-i pe colegii mei sa ajunga si ei. Ziua a decurs in general bine, numai ca am o groaza de teme. La istorie ne-a adus testele inapoi si tin sa mentionez ca am luat cea mai mare nota din clasa. =))) Apoi.. am mai avut fizica si am plecat acasa. Plictiseala si somn de voie. Dureri de cap si nervi la maxim. Super!

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 15 Noi 2012, 16:16

Am revenit :) Astazi am avut o zi groaznica, am luat un 7 la mate. Sunt foarte dezamagita de mine pentru ca stiu ca puteam mai mult, plus ca mi-e ciuda pentru ca e cea mai mica nota a mea din catalog. Mama a fost putin suparata cand a aflat ca am luat un sapte la matematica, insa asta e.
La romana si la chimie am luat doi de 10. De chimie pot spune ca sunt mandra de mine, insa nu si de romana, stiu ca lucrarea mea nu era de 10, insa s-a nimerit sa iau 9,50, nici pe asta nu consider ca-l meritam. Trecand peste, colegii mei de clasa au inceput din nou sa fie foarte enervanti, mai ales N. care din nou are apucaturi si incepe sa ne pipaie, chiar si pe mine care nu-i permit asta, insa nu sunt in stare sa-i trag un pumn. In afara de asta, sunt sigura ca m-ar putea lasa inconstienta daca ar dori.
I-am aratat profesoarei de romana aptitudinile mele in privinta scrisul si-n aparenta pare multumita de ceea ce scriu, insa tot nu sunt convinsa.
Profesorul de spot mi-a trecut 8, in loc de 7, ii multumesc pentru asta, insa ca sa-mi salvez media trebuie sa scot trei de zece, ceea ce va fi o provocare pentru mine. In rest, nimic important, toate bune si frumoase :)

Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 16 Noi 2012, 16:13

Randul meu !
Dar va zic despre ziua de ieri
De cand ne-a fost schimbata profa de fizica asta e prima data in 2 ani cand zic ca ora de fizica a fost cea mai buna din zi ingrijorat cam ciudat . Profa ne-a predat primele 20 de minute dupa care cica ne-a lasat sa ne repetam la istorie ( un coleg o tot batea la cap cu asta ) in timp ce ea ( nu mi-a venit sa cred ) statea pe facebook pe telefon rolling on the floor
La romana profa a trebuit sa-si toace capul cu Miss Univers ( o ,,colega '' pe care nu o suport ) si sa-i explice nu stiu ce , timp in care eu nici nu mai eram sigura ce scriu in caiet ( ora pierduta pentru mine ) .
La geometrie ( de ce nu invatam japoneza in locul ei ? ) diriga s-a gasit sa ne mai predea 4 pagini de teorie nervi!
In sfarsit ajungem la istorie unde am dat teza unde daca nu iau 10 ma spanzur ( nu de alta dar chiar am invatat )
Sport waiting
Am avut noroc ca nu a venit celalalt profesor si a trebuit sa impartim ora , terenul si profesorul cu aia de clasa a cincea
Victorie nr1 proful nu a fost deloc atent la noi
Acum.... angry chimie ( cine a avut ,,inspirata '' idee sa puna chimia ultima ora ? )
Pai chestia e ca in timp ce profa nu stiu ce vorbea eu , I. ( nebuna mea ) si C.(baiat) ne cam ,, ciondaneam '' ( adica radeam ca prostii si mai sa dam cu penarele pe geam ). Profa ne-a vazut si ne-a scos la tabla.Defapt era bine daca ne scotea la tabla ca stiam sa-i fac niste reactii pe acolo dar ea ne-a pus sa facem genoflexiuni huh? ( ce fel de pedeapsa cruda si inumana e asta ? crying )
Bine , sa zicem ca meritam dar m-au deranjat enorm urmatoarele asepecte :
- de cand a inceput scoala sunt 4 ,,crai de la rasarit '' care mereu au chiulit de la chimie si nu au patit mai nimic
- alti 2 manelisti (eu urasc manelele ) dansau prin spate si se tarau pe sub banci si din nou nu au patit nimic angry
-si C. a scapat deoarece profa ne-a scos doar pe mine si pe I. la genoflexiuni nervi!
-Miss Univers si clona ei nr.1 au comentat toata ora mai ales la adresa noastra ( defapt toata saptamana )
-alt ( banuiesc ca nu am voie sa spun cuvantul la care am gandesc acum ) s-a ales cu niste palme zdravene din partea mea pentru ca ar trebui sa invete sa-si tina mainile acasa
Si dupa 15 minute de genoflexiuni am avut nevoie de ajutor sa cobor scarile (clasa noastra e la parter iar laboratorul de chimie e la etajul 1 ) , imi tremurau picioarele pe drumul spre casa si abia am reusit sa urc pana la etajul 4 ( nu sunt deloc cea mai buna sportiva )
Cand i-am zis mamei de ce s-a intamplat a inceput sa rada angry iar acum am febra musculara . Nu mai spun ca am avut o gramada de teme
Cam asa a fsot ziua mea de ieri , poate am reusit sa va amuz :|
Va doresc zile mai bune si colegi mai cu bun simt

◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   

Sus In jos

Jurnal scolar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Scoala de croitorie(11)
» Jurnal de bord

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-