Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Îngerii pe pământ.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Credeţi că există îngeri întrupaţi în oameni ?
Da, cu siguranţă există.
84%
 84% [ 27 ]
Nu. Oamenii sunt oameni.
16%
 16% [ 5 ]
Total voturi : 32

AutorMesaj
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 17:41

Îngerii pe pământ

Vi s-a întâmplat vreodată să întâlniţi o persoană, indiferent de genul acesteia, care să vă atragă atenţia prin natura sa ? Aţi simţit cum emană putere, cum vă dă acea stare de stabilitate, tărie şi control ? Sau poate prin apropierea de ea, v-aţi dat seama că primiţi putere, simţeaţi că aveţi parte de reîncărcarea de care fiecare om are nevoie, de energia care vă lipsea ? Dacă la aceste întrebări răspunsul este "Da", atunci cu siguranţă aţi întâlnit un înger pământean. :)

Dar ce este în esenţa lui un înger pământean ? Să fie oare acea persoană care te ajută în mod constant să treci peste probleme ? Ei bine, nu. Îngerii lăsaţi pe pâmânt nu sunt oameni, deşi sunt împrâştiaţi prin toată lumea cu chipul şi asemănarea Domnului, ca toţi ceilalţi. Nu pot fi recunoscuţi decât de cei care cred cu adevărat în Dumnezeu. Ei sunt mereu iertaţi inainte să păcătuiască. Aparent, a fi un înger întrupat este tot ce ţi-ai putea dori tu, ca şi om, dar după cum am spus, este doar o aparentă. :) Majoritatea oamenilor care au fost inzestraţi cu un aşa dar, nu îl înţeleg la timp şi datorită durerii provocate de oameni sau poate chiar de propria lor fiinţă, ajung să facă un gest disperat pentru a se elibera de îngerul din ei : sinuciderea. Poate că acum sunt mai puţini ca niciodată, dar măcar ştiu cu ce au fost înzestraţi.

Cu siguranţă aţi văzut cel puţin o dată în viaţă un om numit simplu, EMO. Era oare acesta cuvântul potrivit pentru a descrie ce era în sufletul acelui copil ? Pentru că da, majoritatea erau copii. Oamenii simpli, care trăiesc doar pentru propria lor existentă nu i-au înţeles, nici nu au încercat să o facă şi i-au distrus, iar pentru asta vor plăti înzecit. Fiecare înger întrupat se va întreba la un moment dat în viaţa lui : "De ce sunt singur ? Ce am făcut sa fiu lăsat deoparte ?" După ce şi-au pus această întrebare, au căutat un răspuns, fără să ştie ca acesta se află doar la Dumnezeu. El nu i-a lăsat pe acest pământ pentru a se chinui, pentru a suferi. Aceasta este doar o formă de a evolua şi de aşi da singuri la o parte vălul pe care Dumnezeu l-a pus asupra lor pentru a nu-şi descoperi puterile prea devreme. Atunci când un om are nevoie de alinare în urma unei dezamăgiri sau orice altceva i-ar fi putut aduce tristeţea, ar trebui să îl caute pe Dumnezeu. Fără El, oamenii nu mai sunt oameni şi ajung în umbra celui aşa-numit "rău". Dar oare un înger care a plecat din rai pentru o viaţă de muritor, câtă nevoie de Dumnezeu poate avea ? Răspunsul meu la această întrebare este că un înger are nevoie nelimitată de dragostea lui Dumnezeu. Ingerii pâmânteni se împart în mai multe categorii, nu vă gandiţi că sunt toţi la fel, deşi au fost creaţi împreună, din nimic. Iar acest "nimic" va fi atât de semnificativ când îşi vor atinge scopul pe pământ şi se vor înalţa împreună cu Iisus la cer.

Sper că nu a fost prea plictisitor. good Aştept părerile voastre despre ideea pe care am început-o. Voi incheia cu un citat :

Citat :
“Fiecare persoană s-a născut cu o misiune specială de a învăţa şi de a evolua. Fiecare dintre noi alege o temă pentru viaţă şi va lucra asupra unor lecţii de viaţă.” - Doreen Virtue

Ultima editare efectuata de catre Lucifer's white aηgel in Lun 23 Iul 2012, 16:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 18:47

Nu etse deloc plictisitor , pe mine una m-ai captivat de-a dreptul . Eu una chiar cred ca ingerii exista si sincera sa fiu nu am intalnit  niciodata pana acum care sa ma atraga prin simpla sa prezenta , insa .... mereu mi-am pus acele intrebari : " De ce sunt singur ? Ce am fcut sa fiu lasat deoparte ?"Asta ma intrebam mereu in trecut si poate ma mai intreb si astazi cu toate ca am primit un raspuns , insa imi pare imposibil ca acel raspuns sa fie real , mai ales ca raspunsul l-am primit in vis . Am cautat si am incercat sa caut semnificatia anumitor vise ciudate pe care le-am avut , insa totul a fost in zadar , nu am gasit nimic . Eu chiar cred ca ingerii pamanteni exista si mi-ar placea sa ii intalnesc . Ma bucur mult ca ai postat asa ceva , este chiar foarte frumos .  dap !
Poate , daca mai gasesti mai pui .  rusinos
Editat de Lucifer's white angel : Tot ce am scris era din mintea mea, în afară de acel citat care este într-o carte.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 18:48

Vaaii, ce topic interesant. in love Mie una mi se pare cu adevarat fascinant ceea ce ai prezentat tu aici si, desi nu cred ca pot intelege pe deplin aceste fapte, pot spune ca sunt de acord cu tine. Am auzit de multe ori cum unii isi bateau joc de o animita persoana numind-o dupa apelativul deja consacrat de EMO. Nu am avut taria de a-i opri pe loc, dar mi-a parut rau, nu numai pentru ca nu merita asa ceva, ci si deoarece era diferit, dar asta nu-l facea rau sau de neiertat. Era doar altfel. Acum, nu stiu daca ingerul s-a intrupat tocmai in om sau daca a venit pe pamant cu forma sa spirituala, Dumnezeu dandu-i forma materiala, dar cert este ca Cel de sus a trimis pe cineva care sa se plimbe printre noi, care sa fie altfel, dar pe care noi sa nu il percepem decat ca pe un alt seaman de-al nostru.

Printre prietenii mei, pot spune ca sunt si vreo doi care au acea infatisare si comportament gen emo. Sunt retrasi, tinizi, nu vorbesc cu cei pe care nu ii cunosc foarte bine si tot asa. Dar am descoperit ca acestia pot fi mai buni decat peroanele extrovertite, care intind totul pe tava, care se lasa pur si simplu devorati de cei din jur. Una peste alta, pot spune ca desi nu-i pot vedea, eu cred in acesti ingeri cu chip de om. :)
choco :)

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 19:08

Ce frumos topic.!! :x

Da. Sincer eu chiar cred ca exista. Am intalnit cateva persoane atat de bune, atat de dragute, care emana o bucaurie extrem de mare si au o energie calda si pasnica. Sincer o persoana m-a marcat cu bunatatea ei si sincer chiar mi se pare ca un inger.

Byby, tin sa te felicit pentru tot ceea ce ai scris, m-ai uimit extrem de tare iar topicul e chiar unul superb. in love

Once you go black you never go back
Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 19:18

Pai este foarte frumos si ma bucur mult ca ti-a venit o idee atat de buna si minunata . Am auzit si eu de multe ori cand unor oameni li se zice ciudati si ii privesc cu ura , incercand parca sa ii ucida dintr-o singura privire . Niciodata nu am suportat sa i se spuna asa ceva unei persoane , ea nu este ciudata ci doar diferita , este unica , iar acest lucru o face sa straluceasca printre toti . Are un farmec aparte pe care alti nu il pot vedea sau avea . Si eu am fost facuta ciudata si poate ca pe moment ma durut , insa stiu ca au dreptate . lough
Insa acei oameni sunt doar diferiti , nu sunt ciudati si nici nu trebuie ucisi dintr-o priviore , cine stie , poate ca ei au ce altii nu vor avea in veci ?

Edit : Si eu ma regasesc in descrierea ta ca si Diavola , insa nu are cum o persoana ca mine sa fie inger . Eu sunt prea .... cidata si daca ar fii sa ma descriu as gasii la mine numai defecte , nicio calitate .

All I need is your love

Ultima editare efectuata de catre Dyenuta sasusaku-love in Vin 20 Apr 2012, 19:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 19:30

Doamne Byby.. nu ai idee de cate ori m-am gandit la asta...
Da.. sa sti ca te multe ori eu m-am considerat singura.. dar am luptat.. si am incercat sa ma fac.. remarcata de catre toti si apreciata de ei. Nu vreau sa par.. nesimtita.. dar intr-un fel ma regasesc in descrierea facuta de tine, insa nu ma cred un inger.. sunt nedemna pentru asa ceva dupa parerea mea.
Nu cred ca am dat de vreunul.. am intalnit in jurul meu mai multa rautate.. de putine ori bine.
In prietenii mei.. ma refer la cei pe care i-am intalnit, nu cred ca este unul care sa se gaseasca in descrierea ta. Fiecare are partea lui '' intunecata '' sa-i zic asa..

Este foarte frumos ce ai spus tu aici.. si unii dintre voi va regasiti, va stiu eu lough

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Vin 20 Apr 2012, 19:51

Lucifer's white aηgel a scris:

Îngerii lăsaţi pe pâmânt nu sunt oameni, deşi sunt împrâştiaţi prin toată lumea cu chipul şi asemănarea Domnului, ca toţi ceilalţi. Nu pot fi recunoscuţi decât de cei care cred cu adevărat în Dumnezeu.

Eu cu asta nu prea sunt de acord. Cred cu tarie ca exista ingeri pe Pamant, ce sunt cu adevarat oameni. Am avut, am si cu siguranta voi avea in viata mea ingeri, care, desi nu au aripi sau o aura deasupra capului, desi nu fac mereu lucrurile cele mai corecte, imi vor tot binele. Probabil ca au fost trimisi de Dumnezeu in viata mea si probabil ca si ei, la randul lor, au alti ingeri. Poate ca si eu sunt ingerul cuiva... nu stiu.

Byby, niciun cuvant din cele spuse de tine nu este plictisitor. Este un subiect destul de rar abordat, care nu are cum sa nu te puna pe ganduri si sa nu te faca sa te simti ocrotit. dap !

I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand

Desert Rose
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Sam 09 Mar 2013, 13:58

Treceam pe la " Discuţii Libere " şi am dat de topicul ăsta; cum sunt curioasă am intrat. Ţin să încep cu răspunsul la textul tău, chiar dacă nu este sub forma unei întrebări, da, cred în îngeri pe pământ. Oamenii, când le poveşteşti despre îngeri se gândesc imediat la ceva perfect, ca fizic, puţin gândindu-se la partea sentimentală a acestui înger. Am întâlnit doar două persoane în viaţa mea care sunt îngeri, prin puterea de hotărâre, prin gândirea lor şi binele care mi-l vor. Prima persoana ar fi mama, care şi-a distrus viaţa pentru binele meu, s-a lăsat batjocorită, mai mult decât ar fi trebuit. Nu spun că este un înger numai pentru că este mama mea, o spun pentru toate răutăţile care le-a îndurat pentru mine, că a continuat şi continuă să mă iubească la fel de mult, chiar dacă eu cad în ochii ei treptat, prin dezvoltarea mea bruscă şi rece. A doua persoană este una mai tânără, mai apropriată de gândirea unui adoleşcent. Chiar dacă existau mici aspecte deranjatoare la el, în tot timpul în care am conversat mi-a vrut binele, chiar dacă a trebui să implice şi alte persoane pentru a mă dezvolta pe mine. A făcut ce-a putut să facă şi m-a trezit la viaţă, mi-a dat o lecţie, m-a introdus în lume. A făcut ce-a putut să facă, deşi posibilităţile erau limitate, a reuşit să mă " lucreze " cu atenţie, iar acum pot să fiu sigură că ar fi mândru de firea mea, actuală.
Există îngeri, dar cei superficiali şi fără credinţă nu le pot observa sufletele, pentru că noi suntem nişte spirite captive într-un corp, ce trebuie să se purificie pe toată durata vieţii ca să poată ajunge alături de El; în Rai.
Foarte frumoasă lucrare Bibi, chiar ai dreptate în unele aspecte, în restul nu sunt atât de convinsă ca tine că ar fi aşa. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Lav.ii♪
Genin
Genin

Sex : feminin Localizare Localizare : In a special dream<3 .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Dans,citit ficuri,creeat
Stare de spirit Stare de spirit : Imprevizibila

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Mier 13 Mar 2013, 16:39

Ce dragut topic ! <3
Mie chiar nu mi se pare plictisitor ,si chiar cred ca exista ingerii dar nu am intalnit pana acum niciun inger pamantean . think
Foarte frumoas lucrare Byby . in love

◦═◦◦══════════◦

When you are far of me,
I am feeling so lonely.

◦══════════◦◦═◦

Fic-ul meu : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Joi 14 Mar 2013, 12:30

Acest topic nu este deloc plictisitor, toate spusele tale sunt interesante. Nu cred ca am intalnit un astfel de inger, dar sunt sigura ca voi intalni candva. happy
De fapt, cine n-a fost numit vreodata „ciudat”? Un cuvant atat de simplu si totusi cu atat de multe semnificatii. Nu ma deranjeaza, nu m-a deranjat niciodata decat faptul ca nu m-am putut integra in „lumea lor” si astfel eram marginalizata. Insa, nu m-am lasat prada depresiei, ci am strans in jurul meu oameni despre care stiu sigur ca ma iubesc si care ma accepta asa cum sunt. Datorita atitudinii mele, sunt o persoana vesela mereu, sociabila si mi se spune de multe ori ca principala mea calitate este aceea de a face lumea fericita. Cred ca persoanele care au spus asta au avut dreptate, adica daca vezi pe cineva cu zambetul pe buze, razand si glumind tot timpul ori il adori, ori il urasti de moarte! lough Eu nu urasc persoanele care stiu ca ma detesta si ar face orice sa ma doboare, deoarece pur si simplu, nu cred ca sufletul tau are nevoie sa fie plin de ranchiuna cand ar putea domina iubirea, fericirea, multumirea. Daca mintile lor nu sunt capabile sa distinga binele si rau, e strict problema lor. Eu am incercat sa ma apropii de ei, sa-i inteleg, dar ei m-au indepartat fara nicio privire. M-a suparat faptul ca eu incerc sa-i ajut, insa ei refuza sa primeasca ajutor, desi il necesita.
Revenind, abia astept sa intalnesc un inger pamantean, cu siguranta nu l-as judeca, nu l-as indeparta. Astfel de persoane sunt rare si trebuie pretuite de oamenii din jurul lor.

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Dum 31 Aug 2014, 13:57

Am avut ocazia sa cunosc cateva persoane care sa imi transmita o energie pozitiva printr-un singur suras. Aceste doua persoane erau mereu increzatoare, pozitive. Aveau mereu zambetul pe buze. Am mai vazut si ca aceste persoane, ingeri cu chip de om, nu pot rezista pe pamantul asta atat de profund ingropat in pacate.

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   Mar 02 Sept 2014, 23:28

Da, cred ca exista Ingeri pe pamant. Am intalnit astfel de persoane si sper sa mai intalnesc pe viitor..

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Îngerii pe pământ.   

Sus In jos

Îngerii pe pământ.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-