Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Subiecte similare

Distribuiţi | 

Pedofilia pe Internet.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Pedofilia pe Internet.   Lun 27 Feb 2012, 19:02

Ce este pedofilia?
Pedofilie este o tulburare, perversiune se.xuală care se manifestă prin înclinația erotico-sexuală a unui adult față de un copil.
Trăsăturile principale ale acestei tulburări se.xuale sunt:
Interesul sexual se manifestă numai pentru copii la vârsta de pubertate
Interesul sexual „primar” (dominant) este pentru copii
Acest interes este de durată lungă.

Pedofilia pe internet.
Copii în ziua de azi îşi petrec foarte mult timp stând în faţa calculatorului şi vorbind pe diferite forumuri şi chaturi cu persoane necunoscute.Adolescenţii şi copii în aşa fel pot fi păcăliţi de oameni bolnavi mental.
Demult pe vremea când nu era internetul aceşti oameni abordau copii pe care îi vedeau singurei pe stradă.La început vorbeau cu ei frumos şi le puneau întrebări dar dacă vedeau că copii nu cooperează deveneau agresivi.
Aceaşi abordare o folosesc şi pe internet.Dacă un adolescent intră pe un forum are foarte mari şanse ca în câteva minute să fie contactat de un străin bolnav fără ca să îşi dea seama.Au foarte multe poveşti cu care prostesc copii nebănuitori.Fetele cel mai des sunt prostite cu povestea că sunt fotografi la o agenţie de modeling şi caută tinere talente şi ele fiind naive cred acest lucru şi nu ştiu că acele poze vor apărea pe situ-ri de pedofili.Iar pe băieţi îi prostesc că vor o prietenie binenţeles prefăcâdu-se că sunt fete.Se ascund în spatele anonimatului şi sunt foarte curajoşi.De obicei aceşti oameni în primele faze se informează asupra faptului dacă copilul are o cameră web. Ei vor să vadă dacă următoarea victimă este pe placul lor sau nu, încep o lungă conversaţie cu copii, discută cu ei şi se coboară la nivelul lor iar după câteva întâlniri pe net îşi invită victima la o întâlnire în oraş.
La început copiilor le place jocul pentru că aceşti pedofili se comportă cu dragoste şi înţelegere cu ei, şi acest lucru îi atrage pe adolescenţi, discută cu ei orice îi interesează şi mai ales îi învaţă contra părinţilor.Acest joc în schimb mai târziu se transformă în ceva serios şi agresiv şi atunci copilul începe să simtă ură faţă de agresorul lui dar e şi foarte confuz pentru că nu ştie ce se întâmplă, începe să îi fie frică dar nu vrea să ceară ajutorul părinţilor.
Copii se simt şi ei vinovaţi şi le e ruşine că au intrat în jocul pedofilului crezând că ei sunt cei care au făcut ceva rău şi nu pot controla situaţia.Sunt mulţi dintre ei care încearcă să se sinucidă şi chiar reuşesc, dar un mare procent devin bolnavi de suferinţa provocată.Ei nu vor să vorbească cu nimeni despre această experienţă negativă, mai degrabă ar vrea să uite tot şi aşa devin tot mai retraşi şi greu de controlat.

Acestea sunt doar cateva detalii despre pedofilie. Ma scuzati daca am gresit sectiunea unde am postat acest subiect, va astept sa comentati, daca acest topic nu este important, imi pare rau ca l`am postat, daca mai exista rog un mod./adm. sa il stearga. Scuzati`ma din nou.

Motivu`: Stiu ca ma plang ca proasta si poate va stric seara sau ziua si credeti ca ma dau victima si ma plang la voi la proasta, ca alta treaba nu am si asa mai departe dar am facut acest topic cu un scop. Am fost agresata de un pedofil prin intermediul Facebookului. Pun pariu ca acum o sa spuneti ca ia uite`o si pe astta vrea sa fie victima si asa mai departe...nu. Vreau sa nu patiti ce am patit eu. Acum cateva zile am zis ca asa ceva nu exista dar...uite ca este. Treaba este ca majoritatea nu sunt romani ci englezi, israelieni, etc...in cazul meu japonezi. Mda, din vorba in vorba am ajuns la aspectul meu si ca sunt viitorul lui si ca ma vrea, ca o sa vina in Romania cat de curand si vrea sa ma vada, etc. M`am speriat si am incercat sa il ignor dar apoi m`a luat ca vrea o noapte cu mine si ca nu o sa ma lase in pace niciodata ca s`a indragostit de mine etc. Am inceput sa plang si l`am scos de la prieteni, inca sunt in soc.
Stiu ca unii dintre voi o sa ma credeti o victima dornica de atentie dar vreau doar sa nu patiti si voi asa...atata tot. Langa mine nu a fost nimeni sa ma sprijine, nimanui nu i`a pasat inf. de Patricia si Ilinca,, care au incercat sa ma consoleze. Atat :|
Vreau doar sa nu patiti asa...atat, sa aveti grija cu cine vorbiti si asa mai departe, stiu ca unii acum radeti de mine si ma criticati ca sunt o proasta ca din atat ma sperii, dar nu stiti cum a fost si cum m`am simtit si ma simt.

Imi pare rau daca v`am suparat sau ceva de genu. Mianhe.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Milkshake ♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Lun 27 Feb 2012, 19:23

Hey Elz. :)

In primul rand ma bucur ca s-a postat un astfel de topic. Din pacate in ziua de azi se intampla multe astfel de lucruri si trebuie sa avem grija pentru ca nu stim ce s-ar putea intampla cu noi.

Iubita, stai linistita. E normal sa te sperii insa anuntati parintii. Asta e cel mai important. Daca acel individ continua paritnii tai pot spune politiei si nu mai esti in pericol. Poate omul nu era chiar din Japonia, cine stie poate era din Romania.

Si mie mi s-a intamplat cand eram in clasa a 3-a, s-a luat unu' de mine pe mess.. El zicea ca ma cunoaste ca stie unde stau dar eu habar n-aveam. Fratemeu a vorbit cu el si l-a infricat, i-am dat ignore si nu am patit nimic dar inca ma gandesc cu frica la asta.

Si la mine pe facebook tot au inceput niste arabi sa vorbeasca cu mine insa nu i-am bagat in seama si n-a continuat. :))

Deci aveti grija ca nu stiti unde va pandeste pericolul si ce se poate intampla, iar daca Doamne fereste vi se intampla asa ceva sa va anuntati neaparat parintii, fara jena, pentru ca ei sunt mereu acolo sa va sprijine!

Once you go black you never go back
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Lun 27 Feb 2012, 19:45

Eii, este usor sa iti spui sa iti anunti parintii. Adica nu ca am fi prea egoisti sa ne recunoastem propriile greseli, insa ne este frica de ce ar putea ei crede despre noi si despre ce parere si-ar putea face daca le-am spune ce prostie am facut. In orice caz, aceasta este solutia cea mai buna, clar. In schimb daca aveti frati sau surori mai mari, cred ca ei sunt un prim pas si ar constitui un ajutor foarte bun. In plus, te pot pregati pentru discutia cu parintii. :) Si la mine s-a intamplat ceva de genul, dar am incheiat rapid discutia. Eram cu o colega la calculator pe contul ei de FaceBook si ne uitam la niste poze si la un moment dat a aparut un francez care cica nu venise niciodata in Romania, dar vorbea cu noi in romana. :| Ma rog, i-am zis ca nu ne intereseaza si am iesit. De atunci nu s-a mai intamplat nimic de genul. dap ! Ideea este ca astfel de oameni sunt periculosi dar nu de neoprit. Este bine sa cereti ajutorul in astfel de situatii. Cel mai bine este insa sa nu ai de-a face cu ei. (:

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 15:50

Elz, stai linistita ca si eu am patzit-o de cateva ori. Ideea e sa le tai imediat macaroana si sa nu ii lasi sa continue. De obicei, daca ma streseaza vreounul pe mess, ii fac repede sa plece dupa ce ma intreaba cati ani am pentru ca spun ca am 8 ani si termin rapid.
La cei care sunt insistenti, ei bine asta e o problema. Am patzit-o si eu odata si chiar m-am speriat, pentru ca eram si mica (cls a 3/4-a) si nici nu stiam cum sa il fac sa inceteze. Bineinteles ca spunea ca o sa vina sa ma vada etc... Dar l-am ignorat, i-am dat igg. si cred ca l-am si injurat:)))
Stai linistita draga mea, eu spun sa nu le spui parintilor tai daca nu se va mai intampla, pentru ca cel mai probabil vor da vina pe tine, si vor spune ca net`ul nu e bun s.a.
La mine cred ca asa ar face. Tu linisteste-te si incearca sa treci incet peste asta pentru ca nu trebuie sa lasam niste disperati bolnavi sa ne faca sa suferim si sa ne consumam.

*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~

Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...

Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3236
Puncte : 4936
Reputatie Reputatie : 535
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 18:10

din pacate se intampla si majoritatea care patesc astfel de lucruri sunt persoane care aspira la foarte multa atentie si importanta acordata din partea celorlalti si culmea de pe internet si nu din viata reala de zi cu zi de acasa... imi pare rau pentru ce ai patit dar asta se intampla cand vrei mult prea multa atentie.

P.S. am editat topicul si sper sa vad cat mai putine topicuri precum cel scris inainte de tine, e obositor de urmarit si deranjant cand il citesti din cauza culorilor... :|

Aveti grija de voi ! dap !

Sus In jos
AlphasoniK
Genin
Genin

Sex : masculin Varsta : 22
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 18:24

•Milkshake™ a scris:
Si mie mi s-a intamplat cand eram in clasa a 3-a, s-a luat unu' de mine pe mess.. El zicea ca ma cunoaste ca stie unde stau dar eu habar n-aveam. Fratemeu a vorbit cu el si l-a infricat, i-am dat ignore si nu am patit nimic dar inca ma gandesc cu frica la asta.

Pt asta exista katana si pusca:P Vezi pe cnv suspicios ca vrea sa intre in casa il faci sa regrete.Sa zicem ca te "joci" putin cu el=))

When the lights go out

I'm a killer on the sheets !

You can't stop me babe ,

It is hot , over here ?

Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 19:21

Alphasonik

=)))) Ai dreptate.. Pentru asta exista katana.. Ne jucam putintel de-a soarecele si pisica. :> :)))

Once you go black you never go back
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 19:24

=]]]]]]]]]]]]] LoL Abel esti penal, dar mi`e mila de bietul calc. sa il omor cu Katana. : [[ Le`as zice parintilor, da :-j daca afla mama nu ma mai lasa la calc [facebook sau forum] niciodata...deci asta e, o sa trec prin socu asta singura ca deobicei.]

Mihai -.- In primu rand, eu NU l`am intrebat nimic, nu am stiut cine este si nici cum a aparut la mine in lista eu doar i`am raspuns la buna si el a inceput sa spuna chestii dastea, nu sunt genul de persoana care sa se omoare dupa atentie, chiar nu sunt :|. :-j Asta e...am zis ca asa voi fi tratata cand o sa vada lumea acest toopic...:|. Mrg.

Multumesc de sfaturile acordate >:D< si astept in continuare altele.

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 20:35

Piersicuţă ♥ a scris:

Mihai -.- In primu rand, eu NU l`am intrebat nimic, nu am stiut cine este si nici cum a aparut la mine in lista eu doar i`am raspuns la buna si el a inceput sa spuna chestii dastea, nu sunt genul de persoana care sa se omoare dupa atentie, chiar nu sunt :|. :-j Asta e...am zis ca asa voi fi tratata cand o sa vada lumea acest toopic...:|. Mrg.

Nu te tratează în niciun fel. roll El şi-a spus părerea aşa cum au făcut şi ceilalţi, cred că tu ai luat puţin în nume de rău. Acum întrebarea mea e, cine te-a pus să-i răspunzi ? Dacă era român mai ziceam, dar aşa ... Te bagă în seama cineva necunoscut pe stradă şi tu îi răspunzi ? (am dat un exemplu) Apoi tot tu te miri că te "agresează".
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 21:04

Elz , pisic micuț , nu trebuie să te amăgești după un bărbat , mai.mu.țoi , ce- fi =))
La mine pe Facebook tot mă buzzuia ceva arab , ca cikă hi , how are you și nush ce .
Nici eu nush cum îl am la prieteni , dar asta e partea a 2 a .
Apoi eu din 2 timp și 3 mișcări i-am dat jos ca și prieteni și acuma is free .
Atâta fac , ori își bat joc , ori n-au ce face acasă , se plictisesc .
Mă duc la Putin și-l strâng de gât =)))))
Oricum pisiic , you are not afraid , move your booody !
Scz , m-am întors de la baschet și-s tare aeronavă =)))

Nu-i lasă pe ăia să-ți strice ziua , libertatea să-ți macine nervii .
Numai anunță-mă când te prinde ceva antilopă în vizoor .

Te pupă dulce Jee kiss !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 28 Feb 2012, 23:36

Elena eu tot nu inteleg de ce iti este frica. Unu' la mana nu trebuia sa il bagi in seama. Nu e din Romania, nu te intereseaza. Doi la mana, sa vina ala tocmai din Japonia ca sa te vada pe tine. Cam greu de crezut, trei la mana..cand ai vazut ca se ajunge la astfel de discutii il puteai ignora si cu asta terminai.
Va speriati aiurea pentru ca daca voi nu " cooperati " cu ei, nu au ce sa va faca. Nu mai puneti botu' la toate tampeniile. Vine ala din Japonia ca sa va vada, sau unu din China ca sa ma vada pe mine. Acum sa fim seriosi.
Esti mica, e normal sa te sperii. Cate de astea am intalnit eu, pfai ar trebui sa insir o lista intreaga. Dar na, mai sunt si dereglati mintal carora nu ai ce le face. Cel mai bun lucru facut de voi ar fi ignoranta heh
Legat de ceea ce ti-a spus Mihai. Sa stii ca este adevarat, unele fete, si aici nu spun neaparat la tine, au nevoie de foarte multa atentie incat nici ele nu-si mai dau seama. SI ptr a demonstra ca sunt tari si pot avea pe oricine, chiar si pe cineva strain, apeleaza la o comunicare cu astfel de persoane care chiar nu are rost..
Acum, eu nu vad de ce ai sarit asa nervoasa cand Mihai a facut o remarca, sau mai bine spus aviz la acest lucru. El nu a zis: Ba Eleno vrei prea multa importanta
S-a referit in general, si asta este parerea lui deci nu vad vreo problema.
Incercati sa fiti mai calmi si sa nu mai fiti asa impulsivi (asa cum sunt eu uneori) e bine sa evitam astfel de incidente lough Sper ca acum asta nu se va transforma intr-o cearta caci chiar vom ajunge la lucruri urate..
Fiecare are dreptul de a-si spune parerea, dar va rog eu, cat mai civilizat si ordonat. Nu o atacati pe Elena ptr acest topic, a vrut sa ne impartaseasca o problema a ei. In plus, mi se pare ok ca s-a deschis asa ceva. Poate unele fete sau baietii de pe aici vor invata cate un pic de pe aici happy2

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3236
Puncte : 4936
Reputatie Reputatie : 535
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mier 29 Feb 2012, 12:48

nu ma obosesc eu sa mai dau explicatii la afirmatiile mele de mai sus si le da Bella si inca atat de bine... Multam fain de interventie. sincer mie mi s-a acrit sa ma mai afirm in fata oricui, eu cred ca o data spus e bine spus happy2

Sus In jos
(='.'=) Katia (='.'=)
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca :*
acebook acebook : Kattya Rebb
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mier 29 Feb 2012, 14:20

Mda... mie nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva.
Dar banuiesc ca nu i-ai spus si unde stai sau unde inveti nu? Adica exact blocul si restul..
Stai linistita ca nu are cum sa te gaseasca. Pun pariu ca spune acelasi lucru la mii de alti copii.
Si apropo in ce limba ati vorbit?
Oricum ar fi, nu merita sa te sperii din cauza lucrurilor de genul. O sa fii bine, crede-ma! >:D<
Succes cu scoala si cu ce mai ai tu nevoie kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mier 29 Feb 2012, 21:55

Pff... Am patit si eu ceva asemanator pe facebook cam prin clasa a noua . Tipul ala era de prin alta tara si vorbeam in engleza dar cand am vazut ca incepe cu chestii de astea i-am dat ignor . Dar a doua zi la scoala a fost faza care m-a infricosat . Unul din colegi stia de "discutia " mea cu tipu ala si mi-a facut o "mica " farsa . M-a sunat in pauza cu numar ascuns si a inceput sa ma intrebe ce fac in seara aia . Mi-a spus sa cobor in fata scolii ca sa vorbim . Deci m-am speriat . Am cerut " asistenta " unui baiat din clasa alaturata care era pe acolo si am plecat jos , cu o teama de nedescris fiind pregatita sa o sun pe directoare care era profa noatra de geografie :)) Am coborat noi frumusel jos in fata scolii si am vazut un tip cu sapca pusa in asa fel incat nu prea i se vedea fata , imbracat tot in negru . Cand m-a vazut a venit la mine si m-a prins de brat si m-a bagat in masina , eu incepand desigur sa tip ca descreierata mai ales cand am vazut ca ala care trebuia sa ma apere o ia la sanatoasa in scoala . Cand m-a bagat in masina am vazut ca pe bancheta din fata statea coleg-miu care radea de nu mai putea de fata mea speriata . Am aflat ca tipu ala in negru era varul lui . nu vreti sa stiti cat de frica mi-a fost atunci >.<

Urasc sa aud de fete care sunt hartuite de pedofili . Cred ca toate ar trenui sa fie mai atente la persoanele cu care vorbesc si se intalnesc .

Beauiful but cold.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Joi 01 Mar 2012, 18:22

Buna! Mi s-a intamplat ceva asemanator.. dar nu am dat importanta..
Era pe mess.. el a inceput sa ma intrebe daca sunt Andreea de nu stiu unde si tot asa.. ca el mai cunoaste o Andreea.. Dupa a deviat total de la subiect si toate intrebarile pe care mi l-e adresa erau legate de viata mea personala.. Pai, pa pa nene.. Eu i-am da ignor..
In fine, nu ar trebui sa-ti fie frica Elz.. adica stiu cum te simti pentru ca si eu am fost panicata la inceput, dar dupa m-am calmat.
De multe ori m-am gandit ca si aici pe forum pot da de unul.. dra pana acum nu am dat.
Atata timp cat sunt peste 1500 de persoane inregistrate.. pai chiar sunt sigura ca pot exista unul sau mai multi.

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Sam 03 Mar 2012, 12:31

Ceva de genul am patit`o si eu de mai multe ori cu tot felul de idioti si ma tot deranja ca sa`l invat roamna si pnm!=]]] Atunci, cum a zis Alphasonik, am pus mana pe Katana[la figurat] si i`am zis un pe romanaeste numa ca sa ma simt eu bine=]]]! Mai tarziu vad ca se mai aid e o prietena care ii spune acelasi lucru! In orice caz exista in lume pedofili si de`astea, dar pe facebook nu ma stresez, sunt atatia dementi care isi fac conturi. Nui baga in seama vezi`ti de treaba ta ca n`or sa vina ei din Israel sau Japonia ori ce tari or` mai fi sa te vada sau sa ie ia de tine. Nu merita atentia ta! ^^
Atat am avut de zis! ^^

I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin

Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   Mar 15 Iul 2014, 02:58

Desigur că este ceva serios, desigur. ”Pedofilie este o tulburare, perversiune sexuală care se manifestă prin înclinația erotico-sexuală a unui adult față de un copil.” - Pe internet sunt și cazuri în care pedofilii sar pe adolescente, am întânlit unul asemenea, însă nu detaliez. Chestia e că-s periculoși și își iau faceclaim de tineri, de obicei atractivi și populari pe facebook, și se dau drept puștani proști și agramați, să pară credibili. ”Acest interes este de durată lungă.” - nu și dacă îți dai seama, în special în cazul în care ți se spune și ceilalți care au îndoieli îți spun că este ceva fucking ciudat cu pedofilul respectiv aka Faceclaim 1,2,3...

IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pedofilia pe Internet.   

Sus In jos

Pedofilia pe Internet.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» ZODIA RACULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-