Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

De neuitat!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
nini_natasha
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Vin 22 Iun 2012, 15:08

Imi aduc aminte cand eram mai mica m-am urcat intr-un corcodus evindent pentru a lua corcoduse ,copacul era jos numai ca atunci cand am coborat mi-am prins pantalonii intr-o crenga insa nu s-au rupt prea tare. lough Norocul meu a fost ca eram aproape de casa. happy De atunci nu ma mai sui in copaci.Bine sunt foarte multe intamplari dar cum imi mai amintesc am sa mai povestesc din ele happy2
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Vin 22 Iun 2012, 23:04

Pai la cat de nebuni sunt copii sunt sigura ca toti avem multe de povestit....Si de asemeanea eu....

In calsa a treia Catalin venise cu o banana la scoala si cum ''geamanul lui'' Alin avea chef de glume ia furat banana..Si nu ca faza asta nu a fost amuzanta daca ii vedeai dar aveam franceza si Catalin :

-Doamna , Alin mi-a furat banana! waiting

In clasa a doua am iesit cu toti afara si am uitat sa si intram in clasa..Si cand am intrat..sa nu radeti ..dar eu am inceput sa plang de rusine desi eram aproape toti copii afara tot am plans...

In clasa a cincea aveam mate cu Domn Director si cum catedra noastra este cam instabila domn director a facut poc pe parchet.. ;;) Nu de alta dar nu este asa slab can\'t see !!!

Apoi dupa ce am luat vacanta de vara in clasa a cincea..am mers cu prietena mea la munte. Am umblat peste tot, am urcat pe munti..Dar intr-o zi cu soare ne-am dus la piscina , apoi direct la restaorant, apoi am luat piersici apoi..am cazut pe scari cand am mers la supermarchet huh?

Pai numai are rost sa povestesc fazele cu profesori pentru ca stiti si voi ce se intampla la orele cu profesori care ne permit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
nini_natasha
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 14

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Lun 25 Iun 2012, 13:40

Fiecare are multe amintiri fun
Sus In jos
KiMO
Genin
Genin

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : Paradise
acebook acebook : Andrei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 144
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Drama
Stare de spirit Stare de spirit : Proud

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Vin 20 Iul 2012, 01:12

imi aduc aminte de-o amintire.. cam sadica si putin funny in acelasi timp, sa zicem. lough

aveam 6 ani si eram la bunica prin curte impreuna cu verisoara mea cu vreo 2 ani mai mica decat mine si ca de obicei ne jucam, ne alergam si alte prostioare de copii mici. bunica parca era prin casa si facea treaba, in fine. ne jucam noi si dintr-o data vedem o sticla cu un lichid galben inauntru, o chestie care se foloseste la spalat haine, dar noi n-aveam de unde sa stim. ii spun eu alexei (asa o cheama pe var'mea): "uite, o sticla de fanta". nu pot sa va explic ce fericiti eram ca am dat de suc. si fanta, vorba aia, bun pt timpu' lui. eu unul vroiam asa de mult sa il gust dar aveam o mica teama, asa ca am pus-o pe ea sa incerce prima. avea doar 4 ani, ce putea sa stie? ia sticla si incepe sa toarne putin lichid d'ala pe gat. il tine putin in gura si in cele din urma il inghite.. o intreb eu: "cum a fost?". a zis ca nu e bun. mai trece ceva timp si incepe sa vomite, si chiar peste mine X_X (ne jucam impreuna). nu pot sa va zic ce moment naspa a fost ala, si in acelasi timp cand ma gandesc acum rad. alexa nu prea a stiut ce se intampla si nici acum nu cred ca stie, nici bunica nu si-a dat seama de ce a varsat, dar e mai bine sa ramana un secret. ^^ oricum, de atunci incerc s-o protejez mult mai mult pe versioara mea. xD

|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
`·.¸¸.·´´¯`··._.·KíMO`·.¸¸.·´´¯`··._.·
|__________|×ღ×|__________|

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
`·.¸¸.·´´¯`··._.·KíMO`·.¸¸.·´´¯`··._.·
|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
http://www.youtube.com/OfficialFoxKids
Bia18
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Aruncatul cu privirea .Problem :))?
Stare de spirit Stare de spirit : Ok :)

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mier 25 Iul 2012, 20:34

Nu am sa uit niciodata cand am fost acum multi ani cu parintii la Predeal si am dormit in cort .Deodata ma trezesc cu mana la gura si vad pe parintii mei ca imi fac semne sa nu tip si sa tac din gura. Afara pe langa cort erau ursi . Se zguduia pamantul cand calcau ei. A fost cea mai nasoala experienta din viata mea,:-t puteam sa fiu mancata de urs. De atunci imi este frica de zgomote puternice si nu am mai dormit in cort.:|

Crede in iarba ce iese din nea
Crede-n iubirea ce nu va pleca
Crede in zane si uita de zmei
Crede-n dorinte implinite la trei
Crede ca orice boboc va-nflori
Crede ca azi e mai bine ca ieri
Crede ca viata-ti va da ce ii ceri
Crede in glasul din inima ta
Crede si-n ce ochii nu pot vedea
Crede ca poti fi mai bun decat rau
Crede in maine nu privi inapoi
Sus In jos
https://www.facebook.com/pages/Pentru-suflet-/355380031155473
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Lun 03 Dec 2012, 20:00

Pai, aoleu, sunt multe. Multe de tot. Cand am descoperit forumul, cand mi-am facut prieteni minunati aici, cand am descoperit k-pop-ul. Cand au aparut NU'EST .. cand am luat examenul cu note mari =))) Cand am facut primul fic. Cand am castigat primul concurs .. etc ..

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mar 04 Dec 2012, 17:38

De la experiente dureroase, trecem la ceva mai interesant. De neuitat, de neuitat.. Sunt multe momente de cand am inceput liceul, dar unul memorabil ar fi de joia trecuta de la sport. Sala noastra de sport este impartita in doua de un fileu de volei. Clasa mea, impreuna cu cei de la voilei de clasa a 12-a eram pe o jumatate de teren, jucand basket. La noi jucau doar cateva fete - 6 mai exact, iar baietii care mai ramasesera de la noi din clasa - 3 si aici - jucau cu cei de a 12-a. Si alerg eu, bine mersi, prind mingea, dau sa ma intorc pentru a da o pasa sau cos si cand colo ma trezesc ca ma ciocnesc de unul din cei de la volei. Cum tipul era o matahala si jumatate, mai mai sa ma darame, dar nu stiu cum, am cazut amandoi. lough Dragutul de el, mi-a atenuat caderea, iar eu cred ca i-am dat ci cu mingea in cap - din greseala! -.-" Bineinteles ca toti colegii nostri erau pe jos de ras si eu ametita si usor in ceata am inganat un "Aaa.. Scuze!". =)) Mda, tot n-a,m depasit momentele dureroase. think

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mar 04 Dec 2012, 18:30

Sincer, am uitat că eu am deschis topicul ăsta, graţie ţie Choco că ai postat. Rămân datoare, spune ce îţi doreşti şi îţi voi oferi. Sunt ca un duh magic ieşit dintr-o lampă fermecată. *giggle* Ok, trecem peste aceste momente încinse dintre mine şi Choco şi o luăm cu sportul ora mea preferată.
Da, îmi place să fac sport, foarte mult, dar astăzi pot spune că a fost o zi tare tâmpită şi constat că noi tinerii nu suntem singurii cane ne putem pune mâinile la piept şi să strâmbăm gura de supărare. Pe scurt bosumflare. Da... >.> What ever!
Am întârziat, da, bine, loviţi-mă cu o bâtă în cap, deja e un fel de obicei, dar nu, nu, nu este. Eu şi colega mea Roxana ce să-i face, întârziem, avem noi ritualurile tiki specifice. Trecând peste faptul că în staţie era pe cer un gârd, defapt mai multe cârduri de ciori, multe, extrem de multe, era cerul negru de la penajul lor sublim. Yeah, i like crows! *heart-beat* Aşa am ajuns într-un final în clasa, care pe lângă asta a fost foarte frumos împodobită de coleguţi, da, da, tâmpenii, nu asta este important.
Deci ca să nu aberez pe aici, la sport când am ajuns s-a uitat mai urât la noi şi fiindcă Roxi avea trei absenţe în al dânsei "catalog", mă rog, a trimis-o până la urmă în clasă, ca vezi Doamne e păcătuit că a întârziat de câteva ori sau odată a chiulit că na, avea ceva mai important de făcut cum ar fi bio, da e ceva important la profilul meu.
Şi bine eu am trecut la loc pe margine şi bine a întrebat cine vrea să meargă la sala polivalentă pentru nu ştiu ce spectacol, care parcă presimt că nu are să impresioneze pe nimeni, oricum toţi care au ridicat mâna - 4-5 copi normal că au făcut-o ca să ia direct 10 fără să dea probele. Eu am ridicat că na, dar sigur nu m-a pus, oricum eu le voi da, nu îmi e greu sunt aptă să fac sportul, îmi place sunt flexibilă.
Deci după toată tărăşenia asta s-a cam supărat că nu au mai ridicat copi mână şi uite s-a ajuns aşa frumos să înghidă "catalogul" şi să stea cu mâinile în sân bosumflată că nu suntem noi nu ştiu cum şi nu am făcut nimic decât să ne uităm la ea, ea pe la noi şi să vorbim în şoaptă. Da, eram în sală.
Minunat, nu? Sublim.
Totuşi să nu facem atac de inimă că aşa suntem, we are kids, we do mistakes. The end!

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mar 18 Dec 2012, 22:15

De neuitat, de neuitat. Cu siguranta, momentul de ieri. Un tip ce avea in jur de 25 - 30 de ani a inceput sa ma urmareasca cand veneam de la scoala, pe niste stradute nu foarte populate. Ca sa fiu sincera, cred ca eram mai mult furioasa ca nu venea la mine si imi zicea direct ce vrea - desi nu sunt sigura ca vroiam sa aflu - si tot mergea in spatele meu, ba depasindu-ma, ba stand in dreptul meu. :| Intr-un final a inceput o 'conversatie' cu mine, ma tot intreba cum ma cheama si cati ani am si unde stau. Ah, nu mai scapam de el, ma tot gandeam sa nu ii vina vreo idee nastrusnica daca nu il bag in seama. hmm...?! Pana la urma am scapat cu viata. :)

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mier 19 Dec 2012, 15:55

Asta da experienţă de neuitat, Choco ! Şi eu am păţit acest lucru cam de patru cinci ori şi, am scăpat doar cu o sperietură de moarte .

A venit şi rândul meu să trec pe aici, deci, prin urmare, am să vă povestec o întâmplare care sigur o voi ţine minte câteva săptămâni bune... No ies şi eu în curtea şcolii pentru a unsprezecea mia oară, cu, căştile mele afundate în urechi şi bubuind de muzică şi ca să vedeţi ce deştepţi mai sunt unii . Un băiat din a opta se găseşte să-mi blocheze priveliştea, punându-se în faţa mea .

Mă irită acest gest, dar totuşi nu îl bag în seamă şi îl ocolesc . Se pune iar în faţa mea şi mă prinde de mână, cu cealaltă dându-mi una la fu*d . Enervată, îi dau peste mână şi iar îl ocolesc, însă de această dată păşind mai apăsat şi mai alert .

S-a găsit şi băiatu' respectiv să mă întoarcă şi, într-un fel, să îmi pună piedică astfel încât să cad pe spate . "Norocul îmi surâde", iar în spatele mau am zărit o baltă îngheţată, însă mult prea târziu . Am căzut şi m-am ales cu o lovitură la cap, din care au ieşit şi câteva firicele de sânge . L-am înjurat în gândul meu, de toţi sfinţii şi îngerii pe idi*t, ca apoi să mă întrebe : ' Eşti bine ? ', în timp ce îmi întindea braţul său .

Enervată la culme, cu nervii la pământ şi cu o durere usturătoare la ceafă, l-am întrebat, mai degrabă am izbucnit şi eu la rândul meu : ' Eşti tâmp*t ? ', acesta ridicându-mă şi ducându-mă la cabinet, ca apoi să îşi vadă de treaba lui, ca şi cum nimic nu s-a întâmplat, iar eu nici un amărât de 'scuze' nu am primit, mai degrabă un pansament făcut de mântuială de încă o "deşteaptă" şi cu puţină gheaţă ! Nu l-am 'turnat' la direcţiune şi nici la doamna dirigintă pe pămpăl*u, fiind că nu sunt pârâcioasă, dar trebuia totuşi...

Zice-ţi şi voi dacă acesta este sau nu "deştept" de la naştere !

"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."

Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mier 19 Dec 2012, 17:50, editata de 1 ori
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Mier 19 Dec 2012, 16:35

Sincer ori ultima sa şmecherie a fost ca lumea să nu creadă că el a făurit această glumă proastă de la început, ori e chiar tâmpit. Nu de alta dar mai nou mulţi băieţi îndiferent de vârstă, dar am văzut că mai mult la astea din clasele 7-8-a sau mai ştiu eu fac glume proaste de genul.
Sincer nu ai fi fost considerată o pârâcioasă, sincer, pentru ce ţi-a făcut merita câteva regrete şi gânduri intense, să mai reflecte asupra faptei. Făceai bine dacă mergeai la dirigintă.
Nu sunt genul ce pârăşte, ca şi tine îi las în pace, dar dacă e îi iau eu la bătaie, că mă descurc, vreu să-i văd cum imploră iertare - par sadică, dar sincer unii merită din plin.
Dar oricum putei să-i dai o palmă zdravănă şi să-i arzi două vorbe "frumoase" şi plecai.

Nu ştiu dacă mie mi s-a întâmplat aşa ceva, dar ştiu că la mine la liceu, cei de a 12-cea, cu toate că sunt mai mică decât ei cu un an, râd când ne văd pe noi trecând pe hol. Eu nu înţeleg de ce. Mă scot din sărite şi aşa fac încă de când ei erau a 10-cea. Până la urmă cred că am să mă omor cu unul, doi. Că prin vorbe nu se poate. Plus râd ca proştii, nu au motive, sincer, chiar nu au de ce să râdă. -.-"

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Rhye
ANBU
ANBU

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 58
Localizare Localizare : .
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1120
Puncte : 1435
Reputatie Reputatie : 203

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Joi 09 Apr 2015, 22:38

De neuitat...hm...
Clar, atunci cand am descoperit forumul. Cautam imagini sasusaku si am dat peste ficuri. =)))
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

MesajSubiect: Re: De neuitat!   Vin 10 Apr 2015, 01:29

De neuitat a fost momentul in care am intrebat-o pe profa de mate daca vrea s-o bata tati cu cureaua la funduletul gol. biciuitor  Atat de emotionant. Atat de emotionant incat sunt in situatie de corigenta. Iar media mea la mate pe primul semestru este, bineinteles, 5. Imi trebuie un 7 ca media de pe acest semestru sa fie si ea tot 5. Hahah, ce gluma buna. Eu 7. Daca copiand iau 5.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: De neuitat!   

Sus In jos

De neuitat!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-