Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Love problems...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 20
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2586
Puncte : 3476
Reputatie Reputatie : 377

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 21:15

Am ajuns si eu pe aici din pura curiozitate.
Scumpa mea Edena, alegerea iti apartine, insa era o vorba, daca o pot numi asa " Persoana care insala odata, o va face si a doua oara..si a treia." si crede-ma pe cuvant ca in marea majoritate a timpului este adevarata. Prima ca prima, dar daca e vorba si de a doua oara sanse mici sa se schimbe, pentru ca firea oamenilor este de a profita, iar baiatul in cauza profita de faptul ca tu il placi.
Esti tanara scumpa mea, asa ca nu e un cap de lume cu acest baiat. Nu trebuie sa ii accepti astea absolut deloc. Iar el, daca te iubea cu adevarat nu facea asta... Nu e o dovada de iubire absolut deloc, si asta e doar punctul meu de vedere.

Gandeste-te bine si nu te teme sa iei alegeri drastice. Ai persoane langa tine, care te sustin si iti sun alaturi..

" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 21:28

Hei Diavola mea draga! ^^ Uh, probleme in Paradis? Stiu cum este, crede'ma.
Iubita, eu zic sa renunti la el. O avea el ceva sentimente pentru tine, dar sunt gen: mai mult decat o prietenie, mai putin decat o relatie. Sa spunem ca este o iubire frateasca. Tipu daca glumeste cu iubirea si te fileaza ca mingea de tenis este un mare nerusinat, asa ca scapa de durerea de inima si lacrimi din viitor si incearca sa tii o relatie de prietenie majora cu el. Ok? Crede'ma stiu cum e, am patit-o de multe ori .
Totul o sa fie bine >:D< o sa apara si printul tau intr'o zi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 22:19

Buna, Diavola. Eu cred ca prietenul tau este cam derutat si nu prea stie ce vrea. Cel mai bine este sa ai rabdare si sa nu iti faci ganduri negre despre ce se poate intampla in viitor. Daca el te-ar parasii pentru alta, iar dupa si-ar cere scuze si s-ar intoarce la tine, nici sa iti treaca prin minte sa il ierti, daca a facut asa ceva inseamna ca nu te iubeste mai mult decat o sora sau o amica. Eu sper ca ti-am fost de ajutor. happy

All I need is your love
Sus In jos
Olivia Argent
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 810
Puncte : 988
Reputatie Reputatie : 62

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 19 Noi 2012, 00:55

Booon. Ma rodea curiozitatea si am intrat si eu pe aici.
Se pare ca suntem chiar multi cu probleme in dragoste.
Pai, daca toti au spus, o sa spun si eu, dar va avertizez...poveste lunga, totusi o sa incerc sa fac un rezumat. can\'t see !!!

Anul trecut, in a 7a chiar l-a inceput am fost cu un baiat din clasa mea pe nume Niki. Lui i-a placut de mine inca din clasa a 5a cand m-am mutat la scoala actuala. Pe atunci eram cam naiva si nu i-am dat prea multa atentie lui ci unui baiat care parca ar fi scos din filme. Deci in a 7a din pura curiozitate l-am intrebat daca ii place cumva de colega lui de banca si mi-a spus ca ii place putin si asa ne-am despartit.
Mai departe dupa un timp dirigu ne-a spus de o excursie la Aqua Land din Deva si desigur au mers in acea excursie doar baieti, iar eu am fost singura fata. Pe tot drumul inspre strand am stat langa Niki, sau mai bine zis invers. Chiar si cand am ajuns, mergeam tot unul langa altul, si in apa statea doar cu mine. Vorbeam fel si fel de chestii (nu-mi mai aduc aminte exact, totusi tin minte ca din excursia aceasta m-am ales cu un obsedat dintr-o alta clasa). A incercat de vreo cateva ori sa ma sarute, a treia oara reusindu-i.
Dupa ceva timp, cand vorbeam pe mess cu 'sora' mea, ea a facut o conferita cu Niki, fostul iubit al 'surorii' mele, si abia dupa ce au terminat de vorbit m-au bagat si pe mine. Si asa am ajuns sa fiu din nou cu el. Am fost impreuna ceva vreme pana cand intr-o sambata ne-am certat rau de tot. Lunea nu ne-am bagat in seama deloc, iar urmatoarea zi a intrat pe mess si si-a bagat inapoi in lista ID-ul meu punand la status: "La inceput totul a fost un joc, dar dupa m-am indragostit de ea". La inceput nu am vrut sa il iert sau sa ii dau o alta sansa, dar pana la urma am cedat. Iarasi am fost impreuna aproximativ 3 saptamani si 4 zile dupa care el s-a despartit de mine fara sa imi spune.
Apoi a venit vacanta. Fiind plecata la mama in Italia am mai intrat pe mess de pe laptopul ei si am vorbit cu el. M-am mirat cand mi-a spus ca vrea sa o luam de la inceput, ca ma iubeste si alte chestii. Eram in culmea fericirii incat nu ma mai gandeam daca mintea sau spunea adevarul.
Si asa mi-am stricat vacanta. Puteam sa stau o luna in Italia, dar eu nuu...trebuie sa ma intorc inapoi in tara ca sa il vad. Pana la urma intalnirea noastra nu a mai avut loc, iar el nici nu stia ca ma intorsesem. Seara cand intram pe facebook si vorbeam cu o prietena el o suna si vorbea cu mine prin intermediul ei. De aici fericirea mea a tinut destul de mult pana cand el mi-a sfaramat-o de tot.
Si acum in prezent, la inceputul clasei a 8a s-a schimbat foarte mult. S-a luat dupa niste idi**i si a devenit un egoist, smecher si fara putin bun simt. Din cate am aflat de la verisorul lui cu care sunt o prietena foarte buna, din cauza unei fete de a 6a oe nume Isa, el nici nu l-a mai bagat in seama pe varul lui. De cand e cu acea fata petrece tot timpul cu ea.
Ma deranjeaza faptul ca parerea lui despre mine nu e cea potrivita si la fel si in cazul Isei, adica el crede ca eu sunt "aia rea" si prietena lui cea buna. Si dupa toate astea mai adaug ceva. Sincer niciodata nu am mai iubit vreun baiat cum il iubesc pe el. Am facut si eu multe greseli pana acum, si si el a facut, dar cu toate astea ceva din mine nu ma lasa sa il uit. Nopti la rand stateam si plangeam si incercam sa inlocuiesc durerea cu ura si furia si a mers dar nu a tinut prea mult cand varul lui Niki a deschis acel subiect care pentru mine e oarecum un punct sensibil.

Deci cam asta e problema mea. Nu stiu daca se merita sa mai sper sau nu dar orice ar fi...timpul le rezolva pe toate.

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin

Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 27 Noi 2012, 20:29

Presupunand ca tot aceasi problema o ai..
El s-a luat dupa alti si s-a schimbat, dar undeva inauntru e tot el trebuie doar sa-l cauti pe cel care obisnuia sa fie. Incearca sa vorbesti cu el in privat.

At the same time, I wanna hug you
I wanna wrap my hands around your neck
You're an asshole but I love you
I think it must be true love.
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 03 Dec 2012, 19:52

Aww, imi pare rau pentru voi. Mai ales pentru tine Angel. Imi imaginez cum te-ai simtit. Da, pai si eu am suferit. Putin .. sau putin mai mult .. sau putin putin putin mai mult .. sau .. ok, gata lough Da, mi s-a intamplat. Dar prefer sa nu spun motivul.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 03 Dec 2012, 20:08

Eu cred ca sunt usor mai ciudata. Pana acum, nu mi s-a intamplat sa iubesc cu adevarat un baiat, ori sa am o obsesie pentru unul, ori sa plac un baiat. think Nu stiu, ma simt in largul meu vorbind cu ei, glumind, razand, luandu-ma la bataie cu ei (prieteneste, desigur rolling on the floor), dar nu mi s-au aprins beculetele pana acum. Poate nu am gasit ceva care chiar sa imi placa, sau poate e ceva de care nu imi dau eu seama, cert e ca, atunci cand un baiat mi-a spus ca ma place eu am reactionat in felul urmator; citez: "Asa, si.. ce propui?" :| Nu prea stiu sa ma comport in astfel de cazuri, nu am experienta de loc si intr-un fel cred ca stau prea mult sa ma gandesc la cum Dumnezeu ar trebui sa reactionez. lough Eu imi manifest dragostea uitandu-ma pe pereti. ^^

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 03 Dec 2012, 21:55

Sincer, eu nu pot sa zic ca am iubit vreodata pe cineva. De placut, vaid e capul meu eu pun ochii pe orice baiat care trece pe holul scolii. Dar imi trece repede. Nu am suferit pe urma baietilor si poate ca o sa sufar, dar asta e. Nu-mi place sa spun "Te iubesc!". Adica cand sunt foarte bucuroasa de ce iti spun ca te iubesc asa prieteneste, dar in rest sa fie din inima nici pomeneala. :))
Eu sunt genul mai mult aventuros, nu ma pot lega de-un baiat, adica nu numai de unul. :))
Inca ceva: Sa te bati pentru baieti e cea mai mare prostie, sa te bati pe mancare e ceva nobil =))).

I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 03 Dec 2012, 22:18

Electra :3 a scris:
Sa te bati pentru baieti e cea mai mare prostie, sa te bati pe mancare e ceva nobil =))).

Total si complet de acord!! =))))) Mi-a placut asta. rolling on the floor

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 04 Dec 2012, 01:43

Electra, Choco, v-am mai spus ca va iubesc?  lough Serios, am doar 12, de ce as avea nevoie de dragoste??? Prietenelor le zic in joaca, ne facem dedicatii, etc. Insa doar atat. In alte situatii, e stanjenitor, cel putin pentru mine sa folosesc cele doua cuvinte.
Ma rog, subliniez faptul ca nu am ce cauta cu dragostea la varsta mea, nu pentru un baiat. Notele scad, deseori, comportamentul se schimba. Nu, merci. In viata asta, eu am nevoie de medii mari, de un liceu si o facultate buna. Mai pe scurt, de carte.  dap !

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -

Ultima editare efectuata de catre Lexa in Sam 13 Iul 2013, 17:50, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 04 Dec 2012, 12:50

Raspunsul este nu. Nu am suferit niciodata dupa un baiat si nici nu o voi face. De ce? Probabil pentru ca nu am gasit baiatul potrivit, sau nu stiu. In momentul de fata, singura explicatie pe care o gasesc este bazata pe horoscop, respectiv pe zodia mea: varsator. Se cunosate -si inca foarte bine- ca varsatorii "nu le au cu dragostea". Asta e si in cazul meu. Nu am avut niciodata un prieten, nici nu caut. Am lucruri mult mai bune de facut decat sa fiu intr-o relatie. Am deja un catelus, la ce mi-ar mai trebui un baiat?
Nu stiu sa imi exprim sentimentele, asta e clar. Au existat baieti care au tinut cu adevarat la mine, insa eu nu simteam nimic, iar daca eu nu simt nimic, atunci nu ma implic intr-o relatie. Unul dintre ei chiar mi-a spus ca ma iubeste, iar eu ramasesm inmarmurita, insa am lasat sa se vada doar indiferenta. Aveam o privire ce exprima: "Hm, asa, si? Ce propui?" .
Ironia nu m-a abandonat nici macar atunci, si chiar am fost o scoprie nesuferita in acel moment. Preferam sa il distantez asa. Imi era unul dintre cei mai buni prieteni, tineam la el ca la un frate, nu doream sa il ranesc mintindu-l. Nu i-as fi spus "Te iubesc", probabil nici nu l-as fi bagat in seama atat cat si-ar fi dorit el. Si atunci pentru ce? As fi stricat o prietenie pentru o decizie idioata. Acela a fost singurul moment -din toata viata mea- pe care mai intai l-am gandit, si abia pe urma l-am facut. De obicei e invers. rolling on the floor
Nu am suferit pentru nimeni, pentru ca nu sunt asa. Daca aud o melodie nu imi aduc aminte de niciun baiat, iar cand ma culc seara, ma gandesc la lucrurile mult mai importante [exemplu: pe cat pica ziua mea de nastere, daca ar trebui sa imi iau perechea numarul unu de blugi, la scoala, sau perechea numarul doi] *glumesc*
Ideea e ca nu am fost niciodata indragostita, nu am facut fapte nebunesti pentru un baiat, am fost mereu paralela cu dragostea. Poate voi fi numita c****, insa nu imi pasa. Asta sunt si nu am de gand sa ma schimb pentru nimeni. Poate odata voi gasi un baiat care sa insemne cu adevarat ceva important pentru mine, insa pana atunci imi voi trai viata asa cum vreau eu.

Uhm, cred ca am scris romane aici, iar multe chestii sunt total paralele cu subiectul. Ma rog, sper ca se iarta puppy eyes
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
~Botik~
Academy Student
Academy Student

Localizare Localizare : Urechesti
acebook acebook : http://www.facebook.com/adutzaadutza18

Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,sportul,cititul.
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela,amuzanta,prietenoasa

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 11 Feb 2013, 18:05

mai conteaza daca am suferit sau nu?:)))

Choco :) : Aa.. din moment ce asta-i tema topicului, daca nu aveai de gand sa raspunzi intrebarii pusa in titlu, mai bine nu mai ziceai nimic. yeah
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 11 Feb 2013, 21:01

Mhh. Am inima de piatra, yeah! Pai niciodata nu am plans dupa un baiat, pentru ca nu are rost. Da, inima unei fete nu o sa fie niciodata libera, ori iubeste, ori simpatizeaza, ori incearca sa uite. Eii bine, eu una doar am simpatizat.
Si poate m-am simtit ciudat cand am vazut ca acel baiat e indragostit de alta, insa nu am lasat starea aia sa ma induca in eroare. Eu sunt o fire foarte orgolioasa, asa ca am ramas cu capul sus oricum.
Morara: ''Sa plangi pentru un baiat? Nu printeso, ridica-ti capul s-ar putea sa cada coaroana!''

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 11 Feb 2013, 22:34

A suferi dupa un baiat? Mi se pare o porcarie!
Am 17 ani, de cativa ani tot imi place de un baiat pe sezon. De fiecare data imi plac mai multi, dar intotdeauna e unul care sa imi placa si mai mult. Acum imi place de un tip, Zeke, e in ultimul an la liceul unde si eu invat, dar nu vorbim. Dintre toti baietii care imi plac, el este printre putinii care nu ma plac sau, daca o fac, nu o arata.
Dar nu am suferit, nu cred ca acesta este termenul care ar putea defini starea mea. Cred ca sunt mai mult deranjata ca nu ma place:-??La varsta mea, eu ma bucur de viata, nu-mi pasa daca sunt considerata o ciudata, nu-mi pasa! Si chiar daca el ma considera o ciudata, nu ma afecteaza, si el e un ciudat. :P

A.D.T.O.Y.

All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 11 Feb 2013, 22:43

Păi, pot spune că da, am suferit și încă sufăr după un tip. Mi-aș dori să fiu cu el, însă relația noastră ar fi cam ...imposibilă. Nu, nu e însurat, în caz că la asta vă gândeați. rolling on the floor E puțin cam mare, o diferență de vreo 5 ani..
Bineînțeles, mă atrag și alți băieți, dar atunci când îmi fac avansuri, îi resping pentru că eu numai la tipul menționat mai sus, mă gândesc. Asta e, încerc să mă resemnez, dar nu prea reușesc. sad

Editat de Lucifer's white angel: Scuză-mă dacă mă bag aşa, aiurea, dar de ce nu reuşeşti?

Edit: Pentru că îl văd tot timpul, vorbesc cu el și chestii de genul. După ce stau o perioadă așa fără să-l văd, îmi trece, dar apoi când ne întâlnim și vorbim e ca și cum nici nu m-aș fi chinuit să-l uit. Faza e că eu încă sper și momentan, am rămas cu speranța. lough Sunt aproape sigură că în viitor voi fi cu el, dar acum nu prea e posibil. Dacă vrei să afli mai multe, vorbim prin mp.uri. kiss

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.

Ultima editare efectuata de catre Lauren Smith in Mar 12 Feb 2013, 22:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 12 Feb 2013, 22:12

Mm, auch, subiect sensibil pentru o mare parte din fete.
Hm, cred că e puţin cam imposibil să nu ajungem la un moment dat în care să depindem de cineva, o fată/băiat. Pot spune că am suferit mult după o multitudine de persoane, asta pentru că pe atunci nu vedeam totul cum văd acum; este o imensă diferenţă. Am suferit şi din cauza unor prietene, de care în prezent m-am detaşat pe plan emotional, dar relaţia continuă. Am suferit o singură dată după un băiat. Mi-am pus în cap prostia că nu mă voi îndrăgosti de nimeni niciodată, să nu credeţi asta, o să vă înşelaţi la un moment dat. Relaţia, nu cred că se poate numi aşa, a fost scurtă şi... puternică, cred. Nu găsesc alte cuvinte care să exprime mai bine. A fost brutal şi m-a rănit, dar în acelaşi timp mi-a deschis ochii, nu numai faţă de relaţiile dintre femeie şi bărbat, în tot. A fost o iubire, zic eu, adevărată, dar, din păcate, nu a avut un sfârşit aşa cum mulţi în visează. A fost un sfârşit bun, cum nu se poate mai bune, pentru că nu ar fi mers niciodată această relaţie. Am învăţat atâtea din această poveste, atât de multe, impresionant de multe, care o să mă ajute.
Deci într-un sfârşit pot spune, am suferit din cauza prietenilor, dar din cauza iubiri, niciodată ! Am avut de învăţat, asta nu e suferinţă.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 13 Feb 2013, 15:34

Nope. Nobody breaks my heart.

Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei

Aptitudini :

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 13 Feb 2013, 23:11

Pai, am cam suferit dupa un baiat, atunci cand eram mai mica si prostuta. Eu l-am placut mult timp, insa niciodata nu am avut curajul sa i-o spun. Motivul? Pai...nu stiu, poate timiditatea sau poate faptul ca eram amici; nici acum nu stiu. Insa cred ca merit, caci si eu am facut pe cineva sa sufere, desi pretindea ca era Ok cu despartirea. Oricum, sa suferi nu e Ok, decat daca placi pe cineva cu adevarat, insa nici atunci pentru mult timp. happy

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 20 Feb 2013, 18:25

Am observat mai multe fete aici care au suferit. Imi pare rau pentru voi :(. Asta este..Viata merge inainte. Pana la urma sunt multi baieti pe lumea asta ^^.
Eu una nu prea am suferit asa..Decat dupa un baiat...care m-a lasat pentru o fata din clasa lui :)) . Eu eram clasa a7a si el cred ca era a9a sau a10a =)). Pff va dati seama ce minte aveam eu la 13-14 ani :))). Am plans ceva dar mi-a trecut..:)) Dupa un timp m-a cautat si a vrut sa stea cu mine dar nu am vrut eu :-". Mi se parea urat =))). Gusturile de schimba :D.

Sus In jos
Olivia Argent
Chūnin
Chūnin

MesajSubiect: Re: Love problems...   Joi 20 Iun 2013, 14:23

Heyaaa! 
Au dat problemele peste mine si simteam nevoia sa vorbesc cu cineva. Deci am venit aici. 
De vreo cateva luni sunt impreuna cu varul lui X, stiti voi....prima mea iubire (am vorbit mai sus despre el). Totul era....bine cu exceptia faptului ca dupa nici o luna de cand suntem impreuna ne-am certat foarte mult. Stiu ca ma iubeste mult, si si eu il iubesc, dar zau ca nu stiu cum sa fac sa nu ne mai certam. Bine....pana la urma certurile nu mai sunt atat de multe. Dar am o alta problema. Zilele astea am fost cu iubitul meu la bloc la X, pentru ca voriam sa mai stam unul cu altul. La scoala sau dupa nu prea avem cum din cauza profesorilor si femeilor de servici. Prima oara cand am fost totul a fost bine. A doua oara insa....am ramas socata, uimita....iar durerea, tristetea si vinovatia ma acaparasera. X il trimisese pe prietenul meu la fastfood sa ia trei burgeri si mna....asa am ramas singura cu X. Am inceput sa ne batem cu pernele. El ma gadila, radeam....ne distram ca sa zic asa. Pana ce nu stiu cum ajunsese sa ma sarute. Ieri am fost total aeriana cu cei din jurul meu. Nu stiam ce sa fac. In fine, dupa ce venise si Y [iubitul] totul parea normal, iar X imi spusese ca nu o sa ii zica nimic despre cele intamplate. Bun. Am trecut cu greu de ziua de ieri. Iar azi ma simt si mai rau. O facuse din nou. Fusese tandru si dulce...si asa mai departe. Ceea ce ma doare cel mai tare e ca imi placuse. Nu ma judecati gresit, n-am vrut sa se intample nimic din toate astea. Totusi simt cum ma indragostesc din nou de el. Inca tin la el, si simt cum acel sentiment se accentueaza. Nu stiu ce sa fac. Nu vreau asta. Imi iubesc prietenul si nu vreau sa fac o greseala ca apoi sa il pierd. Unii deja pun pariu ca si-au facut acea "parere" despre mine la fel ca si cei de pe TPU. Adica (,) ca sunt o para*uta in devenire. Ma simt vinovata. Iar X.....parerea mea e ca mna, acum ca el si fosta nu mai sunt impreuna probabil ramansese fara jucarii si ma gasise pe mine de p*oa*ta. Sau  poate gresesc. Nu stiu ce sa cred. Chiar azi l-am intrebat ce are de gand si mi-a spus ca nu stie, apoi i-am spus ceva gen:
Eu: atunci n-am fost buna, acuma sunt a?!
El: noh....nici eu n-am fost bun atunci.
Cam asta e. Deci....nu ma judecati gresit. Nu pot sa-mi controlez sentimentele. Am tot incercat sa neg faptul ca inca tin la el, dar se pare ca nu pot. Ma indragostisem de Y, desi nu cred ca sunt sentimente...cum sa zic, adevarate. Nu stiu, parca nu mai tin atat de mult la el. In fine....orice ati crede si orice ar crede altii numai Dumnezeu stie cum sunt cu adevarat. Daca aveti vreun sfat, sincer l-as primi cu mare placere pentru ca pur si simplu sunt distrusa si nu stiu ce sa fac. 

who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Love problems...   Joi 20 Iun 2013, 15:06

Mda, păi în viaţa mea am avut decât doi iubiţi ţi sincer mi se pare că am avut mulţi! :| Ciudat, nu?lough În fine, din ambele relaţii am învăţat foarte multe. Ayama, şi eu am trecut prin ceva asemănător. Îţi spun sincer, cel mai bine nu ar fi să-i dai attenţie băiatului acela care se dă la tine, deoarece flacăra care a fost odată nu mai poate fi reaprinsă. El te face să te simţi atrasă de el şi având în vedere că l-ai plăcut cândva şi tu la rândul tău te simţi ataşată de el, dar nu în felul acela, mai special. E doar o iluzie, tu defapt nu îl mai iubeşti, dar acel sentiment de ataşament pe care îl ai faţă de el te face confuză. Sfatul meu este să nu te desparţi de iubitul tău, deoarece vei face o mare greşeală, iar lui X îi poţi spune să înceteze deoarece nu mai eşti interesată de el, că vrei să rămâneţi doar prieteni. Va dura ceva până vei scăpa de acel sentiment. însă va trece uşor, fără ca măcar să-ţi dai seama. 

Şi încă ceva, nu te mai critica că mă supăr, este normal pentru o fată adolescentă să simtă asta uneori. happy

All I need is your love
Sus In jos
Olivia Argent
Chūnin
Chūnin

MesajSubiect: Re: Love problems...   Joi 20 Iun 2013, 18:23

Mersi pentru sfat. Totusi dupa parerea lui cam cu asta seman in momentul asta. E clar ca X i-a spus despre cele intamplate. Mi-a spus ca a observat pe geam....adica ne-a vazut, dar nu a spus nimic. Stiu ca ma minte deoarece era imposibil. Imi iubesc iubitul, dar nu vad rostul pentru care ar trebui sa mai fiu cu el. Imi spune mie ca il mint si cand colo, el ma minte. Da, poate l-am mintit in legatura cu o faza legata de banchet, cand dansam, dar asta pentru ca nu vroiam sa ne certam. Mai spusese si ca asteptase ca eu sa ii spun despre X, dar sincer imi era teama ca cine stie ce o sa zica si ca poate o sa se desparta de mine. Sincer chiar m-am saturat sa sufar atat. Mereu arunca toata vina pe mine si gaseste pretexte gen "Eu am facut multe pentru tine, in schimb tu nu..." si asa mai departe. Am considerat toate asta ca mna....e mai mic decat mine (stiu,stiu, ciudat) si poate acum nu stie prea multe, dar intrece masura. Si acum nu il inteleg....daca a vazut ca i-am facut atata rau din punctul lui de vedere, de ce mai e cu mine. M-a intrebat daca merit sa ma ierte si am spus ca nu si ca ar trebui sa ma dea d***u si sa uite de mine, dar in schimb mi-a zis ca nu poate, pt ca ma iubeste. Apoi m-a luat la misto intruna...
Sincer, X si Y seamana foarte mult....daca erau de aceeasi varsta pun pariu ca erau precum doua picaturi de apa. Nu stiu ce sa mai fac, ma doare inima foarte tare. Oricum i-am pierdut increderea si...mna....

P.S.: Dupa cum precum se vede intr'una din postarile de mai sus despre X, inca nu s'a razbunat cum trebuie pe mine. Stiu ca nu ii convine ca sunt cu varul lui si asta nu  pt ca tine la mine sau altceva. Stiu ca nu ma suporta si ca ar face orice sa ma vada despartita de Y. Si uite ca ii reuseste....

who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 01 Iul 2013, 18:17

Eu sincer nu am avut probleme in dragoste, de vina fiind faptul ca am avut numai un iubit la viata mea, de care m-am despartit cu o luna in urma. Ayama, daca as fi in locul tau, as angaja detectivi, sa vad daca X ma inseala, sincer. :))

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Olivia Argent
Chūnin
Chūnin

MesajSubiect: Re: Love problems...   Lun 19 Aug 2013, 19:30

Tare chestia cu detectivi :))
Problema ce ma macina acum cam asta ar fi.
Acum o saptamana - mai mult sau mai putin - eu si prietenul meu ne despartiseram DE TOT. Inainte era cu mine pentru simplul fapt ca se simtea obligat si pentru ca nu vroia sa fac niste prostii pe care le puteam regreta apoi. Stiu, aveam o minte bolnava si daca vine vorba de el inca o am.
Cu cateva zile in urma, intr-o dimineata vorbisem cu el. Am inceput sa ne certam putin si a ajuns sa imi spuna ca acum e cu Malina, o pustoaica pe care nu o suport si inainte nici el nu o suporta. De nervi am inceput sa iau niste pastile - avand in vedere ca nu mancasem - si m-am ales cu o ameteala de toata frumusetea. Seara am vorbit cu el din nou, si iar am vrut sa fac o prostie, dar intr-un final renuntasem.
Ziua urmatoare mi-am cerut scuze pentru tampeniile pe care i le-am spus si de atunci pana joia asta ce a trecut am ramas prieteni buni si totul era bine.
Joi seara cand m-a sunat pe la ora 8 si ceva am stat putin de vorba, apoi mi-a spus ca trebuie sa inchida putin si ma suna din nou. Inainte sa inchida mi-a spus "te iubesc mult". Era intentionat sau doar se scapase si o spuse? Am inceput amandoi sa radem si dupa a inchis. Cand m-a sunat inapoi, inca radea si era agitat - parerea mea -
Am mai vorbit ce si ce, apoi nu stiu cum mi-a spus cum l-a implorat si la batut la cap pe varul sau sa ii dea telefonul lui - pe care cred ca nu il folosea - ca sa aiba pentru cartela de voda. Si din nou s-a scapat si a zis ceva gen "sa pot sa te sun".
In rest, ziua urmatoare, vineri, tocmai mergeam acasa si m-a sunat iar. Eu cum locuiesc in apropierea unui stadion l-am intrebat daca vrea sa il astept deoarece mergea la antrenamentele de fotbal. Deci, l-am asteptat la podul din piata (pe acolo se trece pentru a ajunge la stadion sau ma rog e una din drumurile spre stadion).
Cand a venit, am mers inspre locul respectiv. Am vorbit chestii destul de banale (Yu-gi-oh) si a spus ceva gen "oricum am venit doar sa te sarut si apoi am plecat". A spus-o destul de incet crezand ca nu am inteles.
Fiind destul de devreme (pt antrenamente) ne-am dus la scena de langa stadion si ne-am urcat sus asezandu-ne pe margine. A pus muzica pe telefon, iar de vorbit nu am vorbit prea multe. Dupa nu mult timp, a trebuit sa plece si am coborat de pe scena. Dupa ce am facut doi-trei pasi, ne-am oprit si m-a tot intrebat daca vreau sa vad lovitura ce o primise in buza inferioara de la varul sau. Se jucasera kick boxing. M-a mai intrebat si inainte dar i-am spus ca nu vreau sa vad.
Pana la urma mi-a aratat si s-a apropiat destul de tare de mine, adica intre fetele noastre mai erau destul de putini centimetri. Nu s-a intamplat nimic, apoi ca din senin m-a luat de mana si m-a tras inspre el. M-a sarutat si m-a luat in brate. L-am intrebat de ce a facut asta, apoi mi-a spus ca imi va spune mai tarziu. Dupa aceea m-a mai sarutat odata si mi-a spus ca ma iubeste dupa care a plecat.
Mai tarziu, dupa antrenamente m-a sunat si m-a chemat la stadion. Nu era singur. Mai erau unul din prietenii lui si un vecin de-al meu. Am mers din nou la scena aceea. Pe scena erau un fel de "mini zid" pe care puteai sa stai si pe el erau scrise numele meu, al unei prietene si al unui fost coleg "Mishu". S-a uitat putin la numele colegului meu, apoi a acoperit numele cu telefonul meu. Era iritat sau gelos. Nu stiu cum sa zic. Adica nu ii convenea cand auzea de Mishu. Motivul cred ca e faptul ca acum cateva zile am iesit pe afara cu Mishu si el m-a sarutat.
Bun, lasand asta la oparte, dupa aceea dupa putin timp, noi stand pe acel zid sau ce o fi mi-a spus sa ma pun in bratele lui ca sa nu racesc. Bun, zis si facut. Eram putin cam grea, asa ca m-am dat jos si am ramas in fata lui in picioare. Toate bune si frumoase, dulcegarii, imbratisari si sarutari. Totul era bine.
Dupa ziua aceea, adica zilele astea, Razvan se schimbase. Nu am mai auzit de la el nici un "te iubesc" sau "mie dor de tine". Cand ii spuneam eu asta, ori zicea "aham", ori ma intreba "cum asa?" si chestii de genul asta. Ma indoiesc de faptul ca ar fi doar cu mine. Stiu ca dupa intamplarile prin care am trecut pana acum - cele din com'ul de mai sus - nici o persoana nu ar mai putea tine la iubita lui, dar nu inteleg, daca nu simte nimic pentru mine atunci de ce s-a intors la mine? Pana la urma tot eu sunt mai buna decat Malina.
Mi se pare mie ca nu ma iubeste sau tine la mine? Nu stiu ce sa fac. Parca am fi doar prieteni nu iubiti. Daca incerc sa vorbesc cu el despre asta o sa ajung sa il pierd iar. Chiar daca doare nu vreau sa il pierd, il iubesc mult prea mult si pentru el as suporta cele mai rele chinuri si tot ce e mai rau pe lumea asta. sad 

who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 26 Aug 2014, 22:29

Misto topic. Din pacate, cred ca pentru Deidara a trecut prea mult -un an- ca sa-i mai dau vreun sfat. =)))))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Love problems...   

Sus In jos

Love problems...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Broderie manuala - Alexuta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-