Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Love problems...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lolita
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

MesajSubiect: Love problems...   Joi 24 Noi 2011, 15:46

Ma gandeam sa deschid un asfel de topic. Sa va zic despre ce e vorba.
Am vazut pe forum ca multi dintre noi avem probleme in dragoste. Stiu cum e, dragilor. Si ma gandeam sa deschid topicul asta unde sa va spune-ti fiecare "proeleme in dragoste", dupa cum spune si titlul. Daca voi puteai, va voi ajuta si vor putea si alti useri sa va ajute sau sa ajutati voi pe altii.
Sper ca ati inteles. happy2
Este un fel de topic pentru "descarcare emotionala". Oricum, luati-o cum vreti.
Deci, c'mon ! happy

Electronic :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
patriccia_lov3
Genin
Genin

Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Love problems...   Joi 24 Noi 2011, 16:03

deci,ele,simt ca trebuie sa ma descarc si eu cumva
numele meu este patriii,dupa cum bine sititi.si eu am suferit mult din dragoste.
mi-a placut de un baiat numit mihai. prietena mea cea mai buna,numita eliza l-a intrebat daca ma place si el.el a spus ca da si de atunci am devenit iubiti.am fost fericiti aproape un an cand prietena mea mi-a spus ca si ea il place pe acelasi baiat.apoi au inceput certurile,eu nu am mai vb cu ea si peste doar cateva zilei ei doi erau impreuna.
am intrat intr-o depresie cumplita,nu voiam sa merg deloc la scoala si m-am gandit intr-o zi sa ma arunc in gol.cel mai stupid lucru pe care era sa-l fac! ii multumesc si acum domnului,ca inca mai traiesc si ca nu am facut o teribila greseala. din intamplare,pe acolo trecea prietenul meu cel mai bun,ceva gen amic pe nume David cu iubita lui.El m-a vazut si bine ca m-a salvat.Apoi a hotarat sa ma duca la cabinetul mamei sale care este psiholog si astfel am trecut foarte putin peste depresie. acum am aflat ca ma place un alt tip pe care i-l cunosc,dar nu il plac si simt ca incep sa il plac pe David.
deci sincer nu mai vreau sa sufere nimeni,dar oare ce sa ii spun celuilalt tip ca nu il plac si lui David ca il plac?
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

MesajSubiect: Re: Love problems...   Vin 02 Dec 2011, 19:48

Deci in primul rand ma bucur ca s-a sfarsit cu bn si asa-zisul David a ajuns la timp . Parerea mea e ca ar trebui sa treci peste si daca tu chiar crezi ca il placi pe David poate cel mai bine ar fi sa stai cuminte singurica pt o vreme si sa aflii daca e reciproc . Celuilalt baiat ar fi bine sa ii spui ca sa nu isi faca sperante false .
In privinta lui D cred ca sa astepti e cel mai bine pana ce el isi da seama ce fel de sentimente are fata de tine si de fata cu care este acum . Daca lui chiar ii place de tine si vrea sa fiti impreuna , dupa parerea mea ar fi cazul sa o luati mai usor . Nu de alta , dar mai tarziu s-ar putea sa o vezi pe prietena ta tradatoare cand te uiti in oglinda si, mai ales , iti poate afecta parerea despre el pe care o vei avea in iitor , atata timp cat va face cu acea fata ce a facut si ( scz) , ( dubllu scz) si ***beep*** de fost-prieten cu tine .
In ceea ce te priveste nu mai fi asa lasa( trebuia sa o spun) , concentreaza-te doar pe binele persoanei tale si nu lasa toate sh*t'urile sa te afecteze pt ca cei precum prietene ta si ex-ul tau nu merita!! Tu doar bucura-te de viata si infrunta dificultatile , pentru ca merita!!

Sper ca o sa citesti asta si dak vrei poti sa ma certi in cazul in care sfatul nu ti-a placut . Am vrut doar sa te ajut si sper sa intelegi asta .

Bye , girl and don`t forget the P-E-A-C-E therethere

*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~

Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...

Sus In jos
Fucking&Crazy>Beibii
Genin
Genin

Localizare Localizare : Somewhere, near heaven......in the world of sugar and love:x:X:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Mafia International Corporation
Stare de spirit Stare de spirit : Falling in love.........

MesajSubiect: Re: Love problems...   Vin 02 Dec 2011, 23:00

hey m-am gandit sa m a"descarc si eu. pai problema mea e ca imi place de un baiat care ma placea inainte. defapt el mi-a spus ca ma place si vrea sa fiu prietena lui dar apoi dupa ce nu am vorbit cu el a inceput sa nu mai vb ku mn si se pare ca are prietena de 2 ani. de fapt el are 18 ani iar eu 14.........asta nu conteaza pt ca el a trcut peste asta, nu era o problema..............si acum eu il plac dar nu stiu daca ma mai place..........poate ca il plac pentru ca are o masina frumoasa, nu stiu............stiu ca pare ciudat................problema nr 2 este ca mai imi place de un baiat dar si lui ii place de alta fata, iar el e prietenul fratelui meu si are 19 ani , si daca ar afla fratemiu...........in fine nu stiu ce sa fac deoarece e ciudat sa imi placa de 2 baieti in acelasi timp..................oricum pot sa spun ca am o retinere de a saruta un baiat , poate pentru ca nu am avut un prieten pana acum sau poate mi-e teama de faptul ca nu stiu sa sarut un baiat.............of!!!!! stiu ca suna chiar penibil dar am nevoie de ajutor!!!!!!!!help please!!!! sad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Fire from my heart•
•Burning just for you•
•When you're far away•
•I`m in love with you [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

MesajSubiect: Re: Love problems...   Sam 03 Dec 2011, 20:50

Hm, candygirl.

N-am intalnit pe nimeni in situatia ta pana acum. :))
Din moment ce primul baiat, de 18 ani are prietena..nu ai cum sa intervi intre ei. Si cum ar putea sa te placa daca are prietena de 2 ani? Nu prea m-am prins dar ma rog..
Iar daca si al doilea place alta fata.. nu prea ai ce face. Eu zic sa incerci sa cunosti un baiat de varsta ta, poate o sa ajungi sa il placi, sa fiti impreuna si sa scapi si retinerea de a saruta un baiat.. Si mai bine ai cauta unul care sa nu-si bata joc de fete, etc. :)) Nu te mai gandi ca nu sti sa saruti, asa am fost si eu, dar am avut noroc ca nici el nu sarutase pe nimeni inainte.

So ..incearca sa ii uiti pe aia 2..Sfatul meu dap ! Trebuie sa gasesti tu vreun baiat de 14-15 ani a hug

Sper ca te-am ajutat, te pup. kiss

At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.

Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin

Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 04 Dec 2011, 14:59

Hey draga.
Eu una zic ca dragostea nu tine cont de varsta,
Cel de 18, pot sa-mi dau seama cum ii place de tine, insa nu cred ca s-ar desparti de prietena lui, poate ca ar fi cu tine, dar nu s-ar desparti de ea.
Cel de 19 ani, chiar daca ii place de alta fata, nu conteaza! Adica, conteaza, dar putin. Cum ii place de fata aia asa bine poate sa ii placa si de tine.
Eu zic sa te gandesti bine care iti place mai mult si apoi sa vorbesti cu "alesul"
Cat despre retinere eu zis sa te lasi purtata de val, totul vine de la sine. Dar ai grije, multi baieti vor doar s**. Eu zic sa fi atenta si sa nu te lasi vrajita de cuvinte.
Bafta a hug

At the same time, I wanna hug you
I wanna wrap my hands around your neck
You're an asshole but I love you
I think it must be true love.
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Fucking&Crazy>Beibii
Genin
Genin

Localizare Localizare : Somewhere, near heaven......in the world of sugar and love:x:X:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Mafia International Corporation
Stare de spirit Stare de spirit : Falling in love.........

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 04 Dec 2011, 16:00

multumesc mult fetelor...........pe viitor o sa tin cont de sfaturile voastre care pot spune ca m-au ajutata...............va pwp dulce dulce......pa kiss

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Fire from my heart•
•Burning just for you•
•When you're far away•
•I`m in love with you [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Miky
Genin
Genin

Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

MesajSubiect: Ai suferit vreodata dupa un baiat/fata?   Mier 23 Mai 2012, 16:07

Pai intrebarea mea este ati suferit dupa un baiat vreodata sau in cazul baietilor dupa vreo fata?
Eu am suferit umpic, mie si prietenei mele ne placea acelasi tip, mereu vorbeam despre el il priveam cum se juca forbal mai bine il priveam decat sa vorbin cu el pentru ca lesinam, in fine, intr-o zi perietena mea a venit la mine si mi-a zis ca se baga pe el si eu am zis" nu-i problema oricum cu mine nu are sanse sa fie" ea ma rugat sa o ajut iar eu mi-am luat inima in dinti m-am dus la el i-am zis ca prietena mea vrea sa se bage pe el si chestii{ a da uitasem, ei se cunosteau de mult] desi mie imi tremuru picioarele de numai putem cand ma apropiam de el si imi venea sa lesin dar pana la urma i-am cuplat si au devenit iubiti, iar eu cand ii vedem impreuna imi venea sa mor, il placeam asa mult si cand il vedeam sarutandu-se imi venea sa ma i-au de par, dar tot am ramas prietene, am hotarat sa nu ma cert cu ea pentru un baiat, ar fi o tampenie.
Cam asta este povestea mea vreau sa vi le aud si pe ale voastre daca aveti dance2 happy yeah

Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 23 Mai 2012, 17:09

Eu am avut o chestie asemanatoare in clasa a 7-A=)) (Da stiu este penal well? awesome right? )
Era un baiat la 8B care imi placea foarte mult iar dupa niste cercetari amanuntite am aflat ca si unei colege cu care nu ma intelegeam atat de bine, ne rezumam la ''buna ce faci bine pa'' si cam atat. Chestia asta ne-a apropiat foarte mult. El era genul de tip care arata foarte bine si toata scoala il cunostea, toti erau prieteni cu el si aproximativ toate fetele il cunosteau insa el nu se uita la fete mai mici ca el nici in ruptul capului. Dupa un timp am inceput sa vorbesc cu o colega de la el din clasa , ea m-a facut sa vorbesc cu el etc. Desigur numai eu stiam ca fluturasii din stomac se intensificau de fiecare data cand vorbeam cu el. Problema era ca NU PREA REUSEAM sa scot multe cuvinte asa ca el m-a considerat din prima o fata timida, buna de nimic. Fata de povestea ta scumpo, nici eu nici prietena mea nu am avut ocazia sa fim cu el nici atat sa il sarutam rolling on the floor
Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin

Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

MesajSubiect: Re: Love problems...   Sam 10 Noi 2012, 23:29

So..
Imi place un coleg de clasa : weird: si nu stiu ce sa fac, daca sa fac. Stateam cu el in banca pana diriginta ne-a mutat, stiti, glumeam, ne bateam. Intr-o zi l-am intrebat daca ii place de mine si a zis ca da. Dar doua colege care stiau ca-mi place de el s-au dus, pe rand si in zile diferite, si l-au intrebat daca vrea sa fie impreuna cu mine si le-a zis ca nu stie. Prietena mea cea mai buna, de asemenea colega, l-a intrebat si ea, mentionez ca acum ceva timp ea statuse cu el, desigur eu nu i-am zis sa-l intrebe si nici ca-mi place, si el i-a zis ca nu. E posibil sa-i fi zis asta din cauza ca a fost cu ea inainte? Dupa asta a inceput sa ma ocoleasca dar de fiecare data cand avea ocazia era rautacios. Vineri ne-a dat profa drumu de la ultima ora si eu, el si cativa colegi am mai ramas in clasa. Ceilalti au iesit afara iar eu am ramas singura in clasa. Colegu de care-mi place a venit in clasa si m-a pupat sa obraz, atunci l-am intrebat de ce se comporta asa cu mine, de ce e asa rece si mi-a zis ca nu si-a dat seama, ca asa e el. Apoi m-a sarutat. Nu stiu ce sa fac, adica ma place, nu? Dar cum sa fiu impreuna cu el? Niste sfaturi mi-ar fi tare de folos, sunt confuza.

At the same time, I wanna hug you
I wanna wrap my hands around your neck
You're an asshole but I love you
I think it must be true love.
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3232
Puncte : 4929
Reputatie Reputatie : 534
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 11 Noi 2012, 01:04

daca te incurci cu proprii colegi de clasa apar complicatii... eu stiu, dar tu faci cum crezi, cum simti. increde-te in simturile si instinctele tale. cel mai bine e asa cred eu. dar tine cont si de urmatoarea vorba: " nu te usura acolo unde mananci..." e o zicala veche , cenzurata , si are o intelepciune in ea. happy

Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 13 Noi 2012, 22:42

Booon.Randul meu.

Pai.Decand am inceput scoala imi place de un baiat mai mare ca mine cu 2 ani.Pana aici toate-s ok,nu?Mdah...asa pare insa... Prietena mea cea mai buna s-a indragostit si ea de el.Stie ca si mie imi place dar pana acuma nici una nu a avut curajul de a vorbi cu el.Eu una defapt am mai stat de vorba cu el si chiar l-am visat odata (LOL XD A fost maxim si ciudat).Astazi spre exemplu eram pe holsi vorbeam cu proful de romana cand a aparut fiul lui cu ghiozdanul in spate.E o dulceata de baiat si imi este tare simpatic asa ca l-am luat in brate si am inceput sa vorbesc cu el etc.El a iesit din clasa(clasa lui e fix langa a noatra) si a trecut pe langa prietena mea cea mai buna,ea prefacaduse ca se impiedica si ca se ciocneste de el (Bun asta a fost chiar aiurea si copilaresc). El nu a bagat-o in seama ci a mers mai departe si cand a ajuns in dreptul nostru a zambit si l-a salutat pe prof.Apoi m-a intrebat pe mine ce mai fac si mi-a spus sa-i mai dau drumul baiatului ca-l sufoc ( da de unde :)) ) si a plecat. Un coleg de-al meu care ma place s-a enervat intr-o zi si s-a dus la el si i-a spus ca il plac.Cand a auzit a ras intr-un fel extem de cuminte si dragut apoi s-a uitat la mine si mi-a facut cu ochiul ceea ce m-a derutat.Dupa ce i-am tras o bataie zdravana lu ala,una din prietenele mele m-a intrebat daca nu vreau sa fiu cu unul din a 10 a.E vorba despre un baiat pe care eu l-am placut foarte mult inainte si cu care mi-am dorit extrem de mult sa fiu.M-a lasat masca!Si nu stiu ce sa fac! In plus si fostul mi-a spus pe mess ca ii este dor de mine si m-a intrebat daca nu vreau sa fiu din nou cu el ( ne-am despartit fiindca m-a inselat >< ) Soo... Treaba e extrem de incalcita. Credeti ca ma puteti ajuta cu un sfat??

Beauiful but cold.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mar 13 Noi 2012, 23:24

Mie una sincera sa fiu nu mi se pare atat de incalcita, poate din cauza ca sunt o bosita. happy Asa. Pai eu te sfatuiesc sa nu te impaci cu fotul tau, cu siguranta va merge pentru o perioada scurta de timp, dar tu nu te vei simtii in largul tau, vei fin ca si cum te simti prinsa intr-o cusca.
Baiatul acela din a 10-a, nu stiu, nu prea cred ca ar merge. Inteleg ca ti-a placut de el foarte mult in trecut, insa acum cu siguranta nu mai simti acea pasiune arzatoare si nu va merge prea mult timp chiar daca tu vei inverca sa fie ceva frumos si placut. - vorbesc din proprie experienta-.
Si problema principala. Doar pentru ca si prietenei tale cele mai bune ii place de acelasi baiat asta inseamna ca nu mai sunteti prietene? Nu, voi a-ti fost, sunteti si foarte probabil veti fi prietene cele mai bune. Alegerea este a baiatului, iar daca el o va alege pe ea sau pe tine, voi tot prietene sunteti. Important este ca prietenia voastra sa fie suficient de puternica, sa aveti rabdare si sa lasati de la voi, si prietenia va ramane. Atunci cand zici ca persoana X este cea mai buna prietena a ta, este ca si cum a-ti fi devenit doua surori, doua parti diferite ale aceluiasi intreg. happy

Eu te sfatuiesc sa incerci cu baiatul pe care il placi acum, deoarece pentru ceilalti nu vei simtii la fel de mult ca si pentru el.
Iar daca ti-a facut cu ochiul si a preferat sa vorbeasca cu tine decat cu prietena ta, inseamna ca te are la inima, intrii in gratiile lui. Ii place persoana ta si cine esti tu cu adevarat, asa ca contiuna sa fi doar tu insati si cine stie, poate veti fii impreuna.

Acestea sunt sfaturile mele, sper ca iti vor fi de folos. dap !

All I need is your love
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 14 Noi 2012, 07:38

Sunt de acord cu Dia.
N-aş fi de acord să fii din nou cu fostul, pentru că, în general, să te întorci la o "iubire" mai veche este ca şi când ai citi o carte a doua oară: sfârşitul este întotdeauna acelaşi. Băiatul ăsta din clasa a 10-a, nu e prea mic pentru tine? Eu ştiam că eşti mai mare. Oricum... gândeşte-te, ce-ţi poate oferi un băiat mai mic decât tine şi ce-ţi poate oferi unul mai mare? Eu una, din start aş alege a doua variantă. Te sfătuiesc să mai aştepţi un timp, să-l observi, şi-apoi să emiţi concluziile pozitive, sper eu.
Cât despre "prietena ta"... dac-aş fi fost în locul tău când s-a făcut că se-mpiedică doar ca să se ciocnească de el, în următoarea secundă terminam orice relaţie cu ea. Mi se pare o prostie totală să facă asta, în condiţiile în care nu aţi vorbit deschis despre băiatul ăsta. (cred) Mă rog, nu trebuie neapărat să faci ca mine, eu sunt de fel foarte drastică atunci când vine vorba de băieţi.
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 14 Noi 2012, 10:58

Halow! Nu credeam ca o sa ajung pe aici macar o data...dar sunt prezenta.
Deci, eu am un iubit. Cel mai dulce baiat pe care il stiu, ever! E dragut, amabil, grijuliu...de toate cele bune!Si ne iubim mult. in love
Pan acum sunt bine, nu? Pai, acum vine partea rea.Eu am un fost, care e in clasa cu mine. Ei bine, acela se ia de mine. E dragut si amabil in unele cazuri, prea amabil. am stat o data cu el in banca, saptamana trecuta, ca sa nu ramana locuri libere cand vine diriginta. El s-a apucat sa imi dea parul de pe fata si sa zica (,) ca sunt frumoasa! can\'t see !!! Si alaltaieri, cand am vrut sa merg la cabinetul medical el a venit cu mine. Dumnezeu m-a ajutat sa mai fie o colega cu noi, ltfel nici nu vroiam sa stiu ce se intampla. Iar, cand acesta aude de iubitul meu incepe sa o ia in bataie de joc zicand ca nu se compara iubitul cu el. ma enerveaza rau, ca ii sare in ajutor si una care l-a placut si prietenul lui cel mai bun.
O sa credeti ca e banal, dar... Ce ma fac cu el? Cum sa fac ca el sa nu se mai comporte asa? E gelos sau ce? ingrijorat
Mersi anticipat! a hug

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows

Ultima editare efectuata de catre Miss Love in Mier 14 Noi 2012, 21:59, editata de 1 ori
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 14 Noi 2012, 18:23

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] va multumesc foarte mult fetelor :X Cred ca o sa incerc cu cel pe care il plac acum :) Problema s-a mai descalcit astazi fiindca prietena mea a spus ca ea si-a gasit un iubit deja (defapt s-a impacat cu fostul ) deci nu mai am problema asta.De acum imi va fi mai usor :) Si da, eu am 17 ani juma si sunt in a 11 a el 16 si e in a10 a iar baiatul de care imi place are 19 si e intr-a 12 a. Deci lant perfect,nu ? :)) [/b]

Beauiful but cold.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Love problems...   Mier 14 Noi 2012, 23:09

Ma bucur ca ne vei asculta sfaturile. happy2

Miss Love, eu zic ca cel mai bine ar fi ca in primul si primul rand sa ii zici iubitului tau despre faza cu fostul si ca nu te lasa in pace, altfel ar putea afla de la altcineva si ar interpreta gresit, ceea ce ti-ar aduce numai probleme. Si da, este gelos. Nu ii place sa te vada cu altul, insa cel mai bine este sa ii se bage odata mintile in cap ca s-a terminat odata pentru totdeauna. Eu zic ca sa ii zici sa te lase in pace si sa inceteze, ca nu castiga nimic daca face asa ci din contra, dispare si prietenia pe care o mai aveti. happy

Cam acestea sunt sfaturile mele.

All I need is your love
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

MesajSubiect: Re: Love problems...   Sam 17 Noi 2012, 23:39

Buna seara, fetelor!...si eu aici, va cer niste sfaturi...
Eu acum sunt in clasa a 8-a si din clasa a 6-a mi-a placut de un coleg, baiatul profei mele de civica. In a 5-a ne intelegeam bine, el statea in spatele meu impreuna cu mai multi baieti, printre care si varul meu, pe atunci nu ma interesa deloc, desi varul meu tot zicea ca imi place de el si chesti. Eu nu stiu daca m-a placut vreodata. La sfarsitul clasei a 6-a, scoala fiind in renovare, colegii mei s-au dus sa mai curete si ei laboratoarele de bio, geogra etc., am fost si eu cateva zile, dar in multe am ramas in clasa. El a ramas in clasa cu mine, statea in spatele meu si atunci, ne intelegeam bine, radea. Eee, in clasa a 7-a, din pacate toti au aflat ca imi placea de el si credeti-ma am niste colegi ingrozitori, tot timpul spuneau numai si numai asta, tot timpul, parca au inceput toti sa creada ca suntem impreuna. Eu nici o secunda nu mi-am dorit sa se afle. Au facut o multime de boacane pe tema asta, eram barfa clasei. El era rece, din ce in ce mai rece, ne mai si contraziceam. Mai dadea vagi semne ca ma placea. Cand am zis ca mi-e frica de furnici el a zis ca ce ca el a strivit o albina in maini.
-De 1 iunie au adus baloane si un coleg a desenat doua baloane cu fetele noaste si zicea ca se pupa, in ora de mate, cu diriga mea care i-a fost vecina, in clasa . Iar diriga ca sa fie cea mai tare a scris numele noastre pe baloane. Cat l-am bombanit pe ala, si el radea de nu mai putea la tabla.
-La o ora de romana am gresit ceva in caiet si m-a certat profa si m-a intrebat daca sunt indragistita, apoi zice ea de colo "X sa ma mai uit si in caietul tau, mai e nevoie?", dar el spune "Nu !" si s-a bagat tot in banca.
Iar...in vara, am aflat ca s-a mutat de la mine din clasa in alta scoala. Toti colegii am fost tristi...
Inima mea s-a rupt in doua! Si mai aud cate o desteapta care isi bate soc "delicat" de mine zicand ca sunt cei mai buni prieteni stiind ca eu nu am el!
Acum intrebarea mea este... Cum sa ii fac pe toti sa ma lase sa il uit? Poate nu intelegeti pentru ca nu i-ati auzit macar o dat pe colegii mei.
Mie chiar mi-a placut de el, dar a aplect si parca fiecare alyzie ma doare...
Cum sa fac sa uit?
Oare a ramas in clasa ca sa stea cu mine atunci?Oare m-a placut macar umpic?

******^^^*****

*****^^^*****
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 09:23

Nu trebuie să faci nimic ca să-l uiţi. Doar aşteaptă. Dacă nu e nimic care să ţină vie această legătură, va dispărea. Acum, oricum nu mai are rost să te gândeşti dacă te-a plăcut măcar un pic, având în vedere că tu din start ai avut ideea aia comunistă conform căreia nu fata îşi mărturiseşte prima sentimentele. Colegii, sunt colegi. Fii surdă la ce-ţi spun, ei oricum n-au de unde să ştie ce ai simţit sau simţi tu.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 12:55

Cred ca in situatia de fata sunt cea mai buna persoana care te poate sfatuii deoarece am ramas si eu putin uimita sa vad cat de asemanator este cazul tau cu al meu. Bine al meu ce a trecut. Sunt de acord cu Bibi, nu mai are rost sa te gandesti daca te-a placut sau nu, ce a fost, a fost si nu se mai poate schimba sau da inapoi. Cat despre colegii.... mda partea pe care am detestat-o si o detest cel mai mult chiar daca nu mai e absolut nimic. hmm...?! Nu prea cred ca ai cum sa le inchizi gura, doar nu-i baga in seama sau fa misto de ce zic ca sa nu mai fii tu aia de are sa fie considerata slaba si prostuta. Pana la urma o fata ce a iubit este cea mai puternica nu-i asa?! yeah Eu zic sa ai rabdare si sa iti traiesti viata ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, mergi inainte si arata cat esti de puternica. happy

All I need is your love
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 13:16

Multumesc scumpele mele pentru sfaturi. Eu am inceput orium sa fiu mult mai indiferenta, sa nu-mi peste. Asta este ! Este doar inceputul vietii, cate vor mai urma...
Oricum multumesc mult. Va pup dulce! kiss

******^^^*****

*****^^^*****
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 13:34

Pam pam !
Pic si eu pe aici .
Miss Love , sfatul meu pentru tine ar fi sa ai grija cu acel baiat . Poate devenii violent daca-i mai pomenesti de iubitul tau . Cel putin asa vad eu .
Incearca sa-l eviti pe cat posibil .
Caam atat , scurta si la obiect .
Poate acel sfat al meu nu e bun dar ... tu stii cel mai bine .

Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 13:45

Buna :) Nu credeam ca voi ajunge sa postez aici, insa asta e soarta.
Sunt impreuna cu un baiat de aproape patru saptamani, am, si joi seara, pe mess mi-a spus ca avrea dreptate o colega de a mea cand mi-a zis sa nu bag mana in foc pentru el si ca si-a gasit o alta prietena. A zis ca vrea sa rupa relatia dintre noi doi si ca totul se termine aici, ca vrea sa fim prieteni si a continuat. Mie nu-mi venea sa cred, il tot intrebam daca este o gluma. A fost atat de dragastos pana acum, plus ca e si el timid asa cum sunt eu nah, eram fericita.
In urma cu ceva timp imi spusese despre o colega de la el din clasa, pe care o mai intrebase si inainte sa fie cu mine, dar atunci era ocupata, iar acum cateva zile a venit la el si i-a spus ca-i libera.
Mai tarziu, pe mess mi-a spus ca a glumit, eu ma simteam intr-un fel usurata si-n altfel simteam ca este adevarat ceea ce mi-a spus el. Am inceput sa-i zic ca as fi tare dezamagita si ca probabil as plange mult dupa el daca aia era o gluma. Atunci mi-a zis ca a simtit asta ca pe o amenintare, iar mai tarziu mi-a spus din nou ca are ceva sa-mi zica si ca ii este frica s-o faca.
Atunci mi-am dat seama ca nimic n-a fost o minciuna si ca el chiar avea de gand sa se desparta de mine, mi-a cerut sa luam o pauza, in care daca ar aude ca eu sufar n-am mai ramane nici macar prieteni, pentru ca lui nu-i plac fetele plangacioase si geloase.
El este la liceu, si nu vorbim prea mult, sa spun ca o ora pe zi, o jumatate de ora ne intalnim dimineata si o jumatate de ora seara pe mess si totul mergea chiar foarte bine. Acum nah, cu tipa asta ar sta mai bine de sase ore impreuna.
Nu stiu, spunea mereu ca e fericit ca eu il inteleg si mai zicea ca are nevoie de o pauza pentru ca stie ca simte ceva pentru mine, insa vrea sa se covinga, iar cu tipa asta.. nu stiu, nici macar nu stiu nimic despre ea, am auzit doar ca e frumoasa.
Insa sunt total bulversata si nu stiu ce ar trebui sa fac, de despartit de el nu ma despart pentru ca as regreta, stiu asta, iar daca o face el, o sa ma comport suta la suta normal in preajma lui, de parca nu i-as duce lipsa.
Si inca o chestie, m-a intrebat daca el s-ar certa cu aia si ar vrea sa se intoarca la mine, eu l-as mai primii? Eu i-am zis ca probabil prima data as zice ca nu si dupa, as zice da, dar nu vreau sa ma considere ca roata de rezerva si sa se intoarca la mine intotdeuna cand numai gaseste ceva bun.. Eu nu ma consider o persoana frumoasa, si asta e cea mai lunga relatie pe care am avut-o, sunt total dezamagita si nu ma asteptam la asta. Ii multumesc pentru ca m-a facut sa am incredere in mine, cel putin odata, insa acum toata increderea aia s-a dus :(

Deci, o parere, un sfat este chiar bine primit. Multumesc :*

Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 18:20

Buna !
Ma , Edena , mama .
Dupa cate ai spus , tipul tine la tine dar dupa parerea mea nu la mai mult decat o sora . Adica prima data a zis ca va despartiti si dupa cand a vazut ca suferi a incercat sa ascunda .Tine la tine , da' poate vrea ceva mai mult .
Eu te-as sfatui sa nu-l mai primesti , prima data cu tine , dupa cu ea si iar la tine . Ce esti tu , minge ? Stiu ca e greu dar uita-l ! Poate ti s-a mai zis dar nu te merita .
Gaseste-ti altu' , la cat de frumoasa esti roi in jurul tau .
Sper ca te-am ajutat . a hug

Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Love problems...   Dum 18 Noi 2012, 18:44

Buna :) Iti multumesc mult pentru parerea ta, Irina, imi este utila.
Eu nu ma consider ca e frumoasa, si crede-ma ca nu e roi in jurul meu :))) Il plac, tin la el, iar el tine la mine, doar nu mi-ar fi propus sa stea cu mine, nu? :| Ma gandesc ca daca ar fi tinut ca la o sora, n-ar fi facut asta... Si nu stiu, el n-a ales nimic inca, ii mai dau o sansa :-< Merci mult pentru parere :*

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Love problems...   

Sus In jos

Love problems...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Broderie manuala - Alexuta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-