Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Inainte de a incepe sa postati, va sfatuim sa cititi REGULAMENTUL forumului !

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

AcasaPortalInregistrareConectare
Sitting in my character to be so54.952
Distribuiti | 

Sitting in my character to be so

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Are rost sa mai continui acest fic ?
Da
97%
 97% [ 35 ]
Nu
3%
 3% [ 1 ]
Total voturi : 36

AutorMesaj
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

Sex: feminin Varsta Varsta: 16
Localizare Localizare: Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje: 5281
Data de inscriere Data de inscriere: 06/11/2011
Hobbyuri Hobbyuri: tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit: Ca in prima zi dupa divort...

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 2:58 am

la 3 comentarii bag next asa ca puneti-va pe tastat please

Sus In jos
♥Barbie
Membru forum
Membru forum

Localizare Localizare: ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje: 281
Data de inscriere Data de inscriere: 18/07/2011
Stare de spirit Stare de spirit: Happy'bwaa :x

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 11:24 am

Deci...ar fi prea tare so sarute si ea sa-l loveasca....in genul ei :d:
Oricum.....abia astept sa vad ideiile capitolului dap !
Spor la scris kiss

Hai oameni buni.....dati comuri pentru capitol, ce mai asteptati?

Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Sus In jos
Aionista♥IVA
Membru avansat
Membru avansat

Sex: feminin Varsta Varsta: 64
Localizare Localizare: Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje: 1265
Data de inscriere Data de inscriere: 23/09/2011

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 2:49 pm

hai lume cu com-urile nervi!
este chiar asa de greu sa lasa-ti cateva cuvinte pe aici happy2
hai draga vino cu next-ul repede sad
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Sis`
Membru debutant
Membru debutant

Localizare Localizare: In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje: 996
Data de inscriere Data de inscriere: 24/08/2011
Hobbyuri Hobbyuri: Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit: Nu sunt nici cum...=))

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 3:35 pm

OMG! OMG! Este...Wow! Cat de tare mi-a placut acest capitol! Extraoridinar de interesant si ideea foarte originala (dupa parerea mea) si bine conturata! Astept nextu'! Sa-l pui repejor!

♥ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥ And just a minute to get eaten.
♥ So that's how I expect from you to love me,
♥ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 5:49 pm

Capitolul cinci : O aparitie surprinzatoare...

Pov . By SAKURA

Am ajuns la intersectie si acum vine partea cea mai grea din toata chestia asta. Trebuia sa imi iau la revedere de la colegutul meu de echipa. Va dati seama ca daca la Naruto deabia m-am abtinut sa nu plang, la asta fac lac pe aici. Ne oprim iar el face ceva la care nu prea ma asteptam, ma imbratiseaza. Nu, nu trebuie sa il mai cred dar acum nu trebuie sa fac vreo scena ca sa se termine frumos. Dupa ce m-a lasat atunci pe banca aceea nu il mai cred. Vrea doar sa ma faca sa ma reindragostesc de el si apoi sa ma amageasca. La gandul asta, am scapat cateva perle aurii pe obrajii mei. Le-am sters incet ca sa nu le vada, dar ceva imi spune ca le-a vazut. Sper sa nu sara calul. Ma retrag din imbratisare si ii urez succes, apoi plec lasandu-l in urma, la fel cum l-am lasat si pe Naruto. Cand ma gandesc ca deabia am devenit o echipa si iar ne despart. Poate ca nu ne este sortit sa fim o echipa. Renunt a ma mai gandi la lucruri din astea si incep a merge. Deci trebuie sa trec de niste munti primejdiosi plini de infractori si apoi ajung la templu. “Usor !” spun eu. Merg ce merg pana ajung la intrerea unui foisor frumos amenajat. “Ciudat, poate am gresit drumul!” imi spun eu. Vreau sa ma intorc dar o voce blajina, ca de inger ma opreste spunandu-mi ca nu am gresit drumul si ca aici este intrerea in munti. Intrand in foisor vad o doamna cu parul negru ca abanosul si cu buzele rosii ca focul zambind bland, parca zambetul ei imi era cunoscut, dubios de cunoscut. Imi spune ca o sa ajung o printesa buna, frumoasa si foarte blanda, oare de unde stie asta?
Eh, nu prea imi pasa, poate ghiceste viitorul. Mi-am continuat drumul salutand-o. Ajungand in varful muntelui, ma uit in jur si vad o pestera. Intru in ea iar acolo vad o frumusete de templu, plin de oameni respectuosi si imbracati la fel de ciudat ca la templul Soarelui. Spre mine se indreapta o doamna de vreo treizeci si cinci de ani. O salut iar ea ma saluta facand o plecaciune. Oh, doamne daca de acum incep cu plecaciunile, cred ca pe la noapte imi vor face serenade. La acest gand incep sa chicotesc incontrolabil facand-o pe aceea doamna sa zambeasca. Incepe sa mearga, eu urmarind-o (desigur ca doar nu ma uitam la ea ). Ajungem intr-o camera plina cu oameni, unde se aseaza pe un tron bine amenajat si imi spune:
- Sakura Haruno presupun ca sti de ce te afli aici! exclama ea. Eu dau aproator din cap. Ei bine daca sti te rog sa urmezi preotesele pentru a te imbraca iar dupa aceea te rog sa vii la ceremonia de incoronare. Eu sunt prea batrana iar prietena mea Tsunade mi te-a recomandat ca fiind cea mai frumoasa, puternica si blanda din sat si de aceea vreau ca tu sa fi regina acestui tinut al lunii. Cand am auzit ca Tsunade i-a spus ca sunt blanda am inceput sa zambesc sadic gandindu-ma la fel de fel de chinuri groaznice la care o s-o supun cand ma intorc. O sa vada ea cat de blanda sunt. Dau aprobator si urmez preotesele pana intr-o camera de culoarea florilor de cires unde imi spun ca este camera mea si ii mai spun ca trebuie sa le astept pana vin cu rochiile si cu chestiile de printese. Au plecat lasandu-ma singura in camera. M-am indreptat catre geam unde am vazut un cires mare iar pe langa el mici trandafiri infloriti.
Vad cum fetele sosesc cu rochiile si acum incepe cea mai grea parte. Imi arata bunele maniere ale unei printese, incep sa ma imbrace punandu-mi un corset care ma strange la spate de nu mai pot sa respir, imi pun rochia si pantofii, ma machiaza si apoi mergem spre sala de conferinte a templului. Ajungand acolo toata lumea face plecaciuni in fata mea iar eu dau din cap aprobator. Incepe ceremonia iar preotul este mult mai emotionat decat mine si regina la un loc.
“ Saracutul !”, fara alte incidente ii i-a coroana reginei din cap si mi-o pune mie. Cand ma gandesc ca de acum apartin acestui loc imi vine sa imi iau campii. Oh,ai de viata mea! , ceremonia se termina iar eu merg in foisorul de la intrerea in munti unde o vad pe aceea doamna putin surprinsa de venirea mea. Imi vede coroana iar ea face o plecaciune. Ii spun sa nu mai faca chestia asta pentru ca nu imi place. Ea incepe sa rada la fel si eu. Femeia asta e ciudata rau, adica simt ca o cunosc dar nu stiu. O intreb daca a fost cumva prin satul Konoha iar ea cu mici ezitari imi spune ca acolo are doi fii. Unul mai mare care il iubeste foarte mult desi a vrut sa o ucida si pe ea si intregul clan si inca unul care este foarte frumos si mi-a mai zis ca il cunosc. Aud cum sunt strigata de catre o preoteasa. Ii zic batranei ca vreau sa imi zica despre fii ei iar ea imi zice ca o sa imi spuna dar cu alta ocazie. Ii multumesc si dau sa plec dar ea imi da un colier foarte frumos care straluceste la atingerea pielii mele. Ma indrept spre preoteasa iar ea imi spune ca trebuie sa semnez niste hartii, ceva imi spune ca de acum incolo o sa aflu cum trebuie sa fie o adevarata regina si ce responsabilitati are. Trebuie sa ma gandesc si la cariera ninja, sincer o sa-mi fac un program prin care sa fiu si regina si ninja. O sa-mi apar tinutul ca o adevarata printesa.

DUPA 3 ANI:

Au trecut trei ani de cand sunt printesa in acest tinut , de cand am invatat ce este responsabilitatea, de cand am devenit o adevarata printesa. Am devenit mult mai blanda si mult mai frumoasa dar nimeni nu stie ca inca mai sunt si voi fi aceea fata orgolioasa si plina de tupeu dar doar in cazuri speciale. Ma aflu in gradina templului si ma gandesc la echipa sapte. Oare cum arata baietii? Imi vin fel de fel de intrebari. Oricum in acest tinut mi-am facut o prietena foarte buna, pe care ma pot baza oricand si cred ca este mult mai buna decat bine la chestiile astea cu printesitu. Daca ma gandesc mai bine, de ce sa nu-i dau ei postul de printesa iar eu sa-mi reiau postul de ninja devotat. Desigur o sa trebuiasca sa o ajut din cand in cand facand o alianta intre Konoha si tinut. Acum nu mai este templu este un tinut in toata firea iar eu, ca sa nu se uite originele acestui templu i-am dat numele de “ Tinutul Lunii “.
Simt cum cineva ma zgaltaie de umeri intrerupandu-mi sirul gandurilor. Acolo o vad pe Mina, prietena mea buna. Ii zic propunerea pe care v-am spus-o si voua iar ea accepta numaidecat. Ii mai spun ca la inceput o sa o ajut iar mai apoi o sa plec in Konoha. La inceput nu este de acord dar dupa cateva rugaminti ma lasa spunandu-mi ca trebuie sa iau pe cineva cu mine. Dau aprobator din cap si ii spun ca peste jumatate de ora sa fie in sala de conferinte. Ma indrept spre camera mea si incep sa imi fac bagajul si sa ma gandesc pe cine iau cu mine in Konoha. Ma gandesc cat de cat si apoi mi se aprinde beculetul, o s-o iau pe batranica aceea cu mine in sat sa-si vada fii.
Inca nu mi-a spus despre familia ei si poate in drum spre Konoha o s-o fac sa imi spuna. Ajung in foisor unde o vad citind o carte. O salut politicos, la fel facand si ea si ii spun ca vreau sa mearga cu mine in Konoha si sa ramana cu mine acolo. Ea este putin surprinsa deoarece stia ca sunt printesa acestui tinut. Ii spun ca cedez postul Minei si o rog inca odata sa mearga cu mine. Ea da aprobator din cap si incepe sa isi faca bagajele. Ii mai spun sa ma astepte peste o ora la iesirea din munti. Plec fara sa o las pe batrana sa mai zica ceva si ma indrept spre sala de conferinte. Ajungand acolo preotul incepe sa faca slujba dandu-i coroana Minei. Ma bucur pentru ea. Termina slujba, iar eu imi iau la revedere de la toti si spunandu-i Minei ca o sa ma intorc mai incolo sa o ajut. Da aprobator din cap iar eu ma indrept spre iesirea din munti. Vazand-o pe babuta acolo ii spun:
-Sti, imi spui si mie acea poveste? Spun eu.
-Daca tot insisti, dar te rog sa nu imi reprosezi nimic ca nu ti-am zis mai devreme! exclama ea .
Dau aprobator din cap si incepe a istorisi povestea. Imi spune ca fii ei sunt, nu pot sa cred fii ei sunt S..sasuke si Itachi. Zici ca suntem int-o poveste enervanta plina de suspans. Ii spun ca nu m-am suparat si ne continuam drumul. Ii mai spun ca Sasuke nu este in sat iar ea imi spune ca a fost anuntata ca ambii baietii sunt in sat. Super, imi vine sa sar in sus de bucurie dar nu prea pot, cred ca m-ar crede nebuna. Mergem de 2 zile jumatate iar in departare sa vad portile mari ale satului Konoha. Imi vine sa plang de la atatea amintiri. Ajung in sat si ma duc direct in biroul Hokaghelui unde bat la usa si spun:
-Surprize, surprize! Spun eu. Acolo erau toti prietenii mei impreuna cu doamna cu doamna hokaghe. Ei raman putin surprinsi de aparitia mea si incep sa sara pe mine de zici ca au luat ceva de dimineata. Ma ridic de pe jos si incep sa o intreb pe Tsunade de ce a spus prietenei ei ca eu sunt blanda. La auzul acestei intrebari incepe sa chicoteasca si sa spuna un simplu “ Oops “, dau din cap dezaprobator si sar pe Naruto si Sasuke in acelasi timp daramandu-i. Mi-a fost asa de dor de ei incat nu-mi pasa daca ma vor ignora. Terminandu-ne imbratisarea, vad mai in spate doi tineri care aveau in brate un copil de vreo doua luni. Oh nu, nu-mi spune ca Saya si Itachi au un copil. Ma indrept spre ei si incep sa ma plang spunandu-I imbufnata, ca de ce nu mi-au spus ca au un copil. Ei isi cer scuze iar eu ii cer Sayei copilasul. Era asa de cald si era asa de durduliu de iti venea sa-l mananci. Incep sa ma joc cu manuta lui iar ceilalti se uitau la mine chicotind. Ma indrept spre Naruto si ii spun ca in acesti trei ani nu a stat degeaba. I-am spus asta deoarece se tinea de mana cu Hinata.Incep sa se inroseasca amandoi iar eu ii felicit. Doamna Tsunade ne spune sa mergem sa imi arate noua casa unde voi sta. Incepem sa mergem povestind fel de fel de intamplari amuzante din expeditiile noastre. Incep a ma intreba pe cine am lasat in locul meu iar eu le spun ca am lasat o buna prietena. Dupa aceea le spun lui Itachi si Sasuke ca am o surpriza pentru ei. Ei devin curiosi si le spun ca acasa a venit cineva in vizita. Ajungand acasa se aseaza pe canapea iar mama lor isi face aparitia. Ei raman putin surprinsi si incep sa ma intrebe daca este o gluma. Eu le spun ca nu este nici o gluma sii incep sa le spun mica istorioara.

DECI ASTA ESTE NEXTUL , NU ESTE PREA REUSIT DAR CHESTIA ESTE CA M-AM CAM GRABIT , PROMIT CA URMATORUL O SA FIE FOARTE BUN hug2

Mikoto

Poza acestui capitol ^_^

Ultima editare efectuata de catre Miss Arrogance in Mier Aug 22, 2012 12:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 8:27 pm

va rog sa comentati cu bune cu rele chiar vreau sa ma perfectionez

Sus In jos
dydy
Membru debutant
Membru debutant

Localizare Localizare: undeva prin Romania
acebook acebook: Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje: 871
Data de inscriere Data de inscriere: 20/07/2011
Hobbyuri Hobbyuri: ♥Music ♥

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Sam Noi 12, 2011 10:36 pm

E lung nextul...eu zic ca ar trebui sa pui ideiile noi in rand nou. Adica tot capitolul are doar 2 alineata si lasa rand liber intre ele..eu zic ca arata mai fain. Abia astept nextul si e doar o parere de-a mea..daca vrei o asculti happy2

Sus In jos
Aionista♥IVA
Membru avansat
Membru avansat

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Dum Noi 13, 2011 1:23 am

mia placut foarte mult huh?
ideea imi pot da seama ca este foarte originala huh?
dar singurul lucru ce nu mi-a covenit a fost faptul ca ai lasat doar 2 alineate ceea ce pe mine ma incurcat la citit happy2
alta data fi umpicut mai atenta dap !
cu drag Iva good job
Sus In jos
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Dum Noi 13, 2011 5:50 pm

hei am venit cu nextul happy2

Pov . By SAKURA

Saracii baieti zici ca sunt picati de pe luna . Se uita la mine ca magarii la poarta noua, dar ce sa-I faci . Termin mica povestioara iar ei sar in bratele mamei lor . Cine s-ar fi gandit ca Sasuke si Itachi pot fi asa sensibili . Se face seara , in timp ce ceilalti se distrau eu ies pe varanda casei unde stau si ma gandesc la toate lucrurile pe care le-am facut pana acum . Simt cum cineva imi pune o patura calda si pufoasa peste umeri , era Hinata sau mai bine zis Hinus mea . Mi-a fost foarte dor de ea in acest timp . Ne imbratisam si incepem a ne uita cum soarele apune iar in locul lui isi face aparitia regina Luna cu suratele ei stelele . Frigul se simte prin patura .Hotaram sa mergem in casa si sa ne aranjam sacii de dormit deoarece Hinata si cu fetele vor dormi la mine ,la fel si baietii . Eu ma duc cu sora si prietenele mele in camera mea iar baietii in camera lui Itachi , bineinteles dupa ce l-au adormit pe micutul Kurusuke . Incepem a ne farda si a ne face unghiile cu oja . Ne plictisim ,iar eu le spun ca vreau sa le facem o farsa baietilor . Incepem a ne pune in practica planul invitand niste fete (deneiste ) in casa . Stiu suntem diabolice. Ajung fetele imbracate indecent iar eu ii chem pe baieti in sufragerie. Acestia fac ochii cat cepele mai putin Itachi care este foarte concetrat pe Saya si Naruto care este cu ochii catre Hinata .Fetele incep sa danseze printre ceilalti baieti iar noi ne retragem in camera cu cei doi baieti . Ajungem in camera si ne punem pe ras . Incepem a discuta fel de fel de subiecte interesante . In mai putin de jumatate de ora incepem sa auzim …. Parca sunt gemete de placere.
Coboram in sufragerie astfel incat sa nu ne auda si acolo ii vedem pe baieti imbracati, lafel si fetele . Cred ca au vrut si ei sa ne faca vreo farsa deoarece sunt imbracati si nici unul peste altul nu sunt si gem de placere . Poate au luat ceva de dimineata . Baietii ne observa si incep sa rada ca inecatii . Noi ne bosumflam si le scoatem limba . La gestul asta au inceput sa chicoteasca si sa se apropie usor de noi . Noi fiind mai jucause cum am mai spus luam pernele si incepem sa le dam .
Pana la urma s-a incins o bataie de toata frumusetea pana vine vecina si ne spune sa nu mai facem atata zgomot si sa ne culcam ca maine avem antrenamente. Pleaca baba si incep sa le spun sa ne uitam la un film . Toti dau aprobator din cap. Sasuke vine cu ideea de a ne uita la un film de groaza .Eu sar ca arsa de pe canapea . Ei imi spun ca nu trebuie sa imi fie frica deoarece o sa fie cu mine . Mama , mi-au dat un curaj de n-am cuvinte .Incepe filmul iar eu ma asez langa Sasuke , ce noroc pe mine . Vad cum in film o fata trebuie sa deschida o usa , de acolo iese un schelet foarte urat . Sar din greseala in bratele lui Sasuke iar aceste incepe sa roseasca . Nu l-am mai vazut rosind de atunci cand ne-am batut cu apa in gradina templului . Incep sa ma rosesc usor in obraji si sa chicotesc . Ma retrag din bratele lui si continuam vizionarea filmului fara alte incidente . La terminarea filmului merg pe terasa unde incep sa meditez, simt ca cineva ma imbratiseaza . Cel care ma imbratiseaza este Sasuke . Era asa de cald la el in brate si simt ca pot sa uit de griji . Ne retragem din imbratisare si ne privim in ochi. Nu erau nevoie de cuvinte ochii nostri spuneau totul . Ne apropiem unul de altul dar cand eram pe punctul sa ne sarutam apare Saya care imi spune ca Tsunade a inebunit si ne cheama la ea in birou unde ne zice ca trebuie sa mergem in misiuni pe echipe .
Eu am avut “ norocul “ sa pic cu Sasuke in echipa,hinata cu naruto ,neji cu tenten, say cu ino si itachi cu saya .Dam aprobator din cap iar ea ne spune ca echipa mea trebuie sa anihileze un clan intreg . Cred ca va fi usor dar scuze am uitat sa va spun ce s-a intamplat cu mama baietilor. Ei bine am dus-o in fosta resedinta Uciha . Ne mai spune mie si lui Sasuke ca in jumatate de ora sa fim la iesirea din sat . Plecam din birou si ma duc acasa pentru a-mi face bagajele . Ma uit in oglinda si vad ca ,costumul s-a uzat . Cred ca ar fi bine sa fac o schimbare de look . Incep sa imi tai parul in scari si imi las 2 codite in stil tsunade dar nici chiar asa . Termin cu parul si incep a taia din costum .Se face ora de plecare si merg spre iesirea din sat . Ajung acolo unde il vad pe Sasuke , cand ma vede ii apare un zambet pervers pe fata iar eu ii scot limba “ Tipic mie !”.Plecam din sat si ne indreptam spre Satul Sunet . Se face noapte iar noi ne intindem sacii de dormit unul langa altul . Ne culcam sau mai bine el se culca pentru ca eu ma fac ca dorm ca sa ma duc la lacul din apropiere pentru a face o baie revigoranta .

Pov. By SASUKE

Sunt in misiune cu micuta rozalie . Mi-am dat seama cum sa o fac sa ma placa dinou . Trebuie sa fiu foarte pervers . Ne-am asezat sacii de dormit unul langa altul si ne-am pus pe dormit.
Defapt ea nu dormea, ma asteapta pe mine sa adorm . Ii fac jocul si ma fac ,ca dorm incepand sa “sforai”. Vazand ca am adormit se ridica incet si merge spre lacul din apropiere. Cred ca vrea sa faca o baie . O urmez si incepe sa-si dea hainele pana can ajunge la costumul de baie care era de un rosu aprins . Iubesc culoarea asta . Se baga in apa iar eu incep sa ma dezbrac pana ajung in costumul meu de baie boxerii . Nu prea am gandit si am intrat usor in apa astfel incat rozalia sa nu ma simta . Ajung pe la spatele ei si o apuc de mijloc . Aceasta tresare si se intoarce cu fata la mine . Eu zambesc pervers si o trag spre mine astfel incat buzele noastre sunt la doi milimetri distanta . Ii spun ca mi-a fost dor de ea si o sarut dulce . Este prima oara cand o sarut. Daca nu era Saya atunci acum ar fi fost pentru a doua oara dar nu o condamn . Sarutul se termina iar eu ii zambesc pervers iar ea incepe sa ma stropeasca udandu-mi parul . Oricum afara era foarte cald deci nu prea imi faceam griji ca o sa racim . Ajungem pe mal si incepem sa vorbim . Dupa ce ne uscam cat de cat mergem la saci o mai sarut o data dulce dar de data si ea imi raspunde . Ne bagam in saci si incercam sa adormim .Pana la urma mos Ene vine si ne adoarme .
Dimineata , soarele isi face aparitia . Ma trezesc odata cu Sakura si observ ca am dormit imbratisati . Ea roseste iar eu ii dau un sarut de buna-dimineata. O iubesc pe pe fetita asta , felul ei de a fi rebel si in acelasi timp sensibil . Dar nu stiu sigur daca si ea ma place , poate doar vrea sa ma foloseasca pentru ca sunt un Uciha . Incetez a ma mai gandi la chesti din astea si ma retrag din sarut . E putin uimita de ceea ce s-a intamplat. Da si eu sunt un prost , adica eu incep sa o sarut si tot eu il intrerup . DOAMNE , da-mi minte !

este cam scurt dar m-au cam lasat ideile sad

Sus In jos
Sis`
Membru debutant
Membru debutant

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Dum Noi 13, 2011 8:19 pm

Ah...data viitoare sa ma anunti, please, cand pui nextu' ca n-am apucat sa-ti dau comm si la capitolul trecut! A fost uimitor!
Revenind la capitolul actual, pot spune ca este incredibil cum decurge actiunea si m-ai lasat cu gura de-a dreptul cascata ! Astept nextuletzu'!

Sus In jos
Aionista♥IVA
Membru avansat
Membru avansat

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Lun Noi 14, 2011 1:21 am

grozav grozav grozav rau de tot huh?
chiar mi-a placut huh?
ma uimesti din ce in ce mai mult huh?
chiar nu am ce sa comentez huh?
mi-a placut la nebunie faza ''Da si eu sunt un prost , adica eu incep sa o sarut si tot eu il intrerup . DOAMNE , da-mi minte !'' lough
cu drag Iva good job
Sus In jos
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Mar Noi 15, 2011 4:00 pm

hai lume comentati
colaborati si voi umpic ca nextu nu-l mai vedeti

Sus In jos
Camelia. †
Membru avansat
Membru avansat

Sex: feminin Varsta Varsta: 15
Localizare Localizare: Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje: 1306
Data de inscriere Data de inscriere: 28/08/2011
Hobbyuri Hobbyuri: Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit: :3

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Mar Noi 15, 2011 4:15 pm

Uite inca unul de la mine

Sa sti ca , comurile nu conteaza ...

Conteaza ca ti'e sa iti placa ceea ce faci ...

Sa scri de placere , nu pentru comuri ..

Ma rog ..

Sper ca nu te-am suparat ...

Nu a fost cu intentie ..

Astept cu nerabdare nextul :x ' !

Te-am pupacit dulce ...

Cami :)

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Crissu.♥
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Mar Noi 15, 2011 5:17 pm

Pov . By SASUKE

Ne ridicam de pe jos si incepem a ne strange lucrurile . Pornim in spre munti deoarece , cica acel clan este bine ascuns in ei . Pana la urma si pana la coada nu misiunea conteaza , ci ca Sakura este langa mine . Doamne , trebuie sa o uit . Ea nu ma place , eu nu o plac ,dar ma enerveaza ca mereu imi demonstreaza ca s-a schimbat si ca nu pot sa o am . Nu este ca celelalte fete, ea este mai speciala, o persoana unica .Dar ce tot spun ,eu nu o iubesc ba chiar ca o urasc . Nu mai sunt acelasi , acum sunt mult mai moale . Trebuie sa ma schimb , sa devin mult mai rece .Imi continui drumul si ajung la intrarea in clan . A trebuit sa ne ascundem deoarece era bine pazit .Am intrat fara ca paznicii sa ne observe . Incepem sa ii omoram unul cate unul , fara zarva . Ne terminam misiune si pornim spre sat . Iar o sa ne prinda noaptea in padure . Poposim la marginea padurii , eu ma duc sa iau niste lemne pentre foc iar Sakura sa caute mancare . Gasesc lemne suficiente cat sa ne ajunga pentru foc si ma intorc in tabara unde vad ca Sakura nu a venit . Nu trece nici jumatate de ora si Sakura se intoarce cu un cos de fructe si pesti . Ciudat este ca avea si trei trandafiri in mana de culori diferite . Era unul negru , altul rosu iar celalalt era albastru . Ma intreb unde i-a gasit . Ajunge in fata mea si imi da cosul cu pesti . Imi spune ca se duce sa faca o plimbare scurta . Eu ii zic putin arogant ca daca pleaca nu va primi mancare . Am comiso . A inceput o cearta zdravana si apoi a plecat . Cred ca asta a fost sfarsitul intelegerii noastre.
Se face noapte si Sakura se intoarce . Vreau sa ii fac pofta mancand din toate iar ea imi spune ca a mancat , deci sa nu ma mai zbat
O las balta pana la urma si imi intind sacul de dormit si ma culc . N-am mai vobit cu Sakura .

Pov . By SAKURA

Nu imi vine sa cred , imi zice ca daca plec nu mai mananc . Ete , oricum sunt la cura si daca vreau pot sa mananc orice . Cred ca nu stiti de unde am acesti trandafiri . Ei bine cand cautam mancare , am vazut un puisor de tigru care schiopata . L-am pansat iar acesta a inceput sa vorbeasca spunandu-mi ca daca am nevoie de el sa fluier si mi-a mai dat trandafiri deoarece cel rosu este cel care imi indeplineste toate dorintele , cel negru se transforma in orice arma ninja vreau iar cel albastru se transforma intr-un cal al naibii de frumos care zboara. Revenind la cearta noastra , Ne certam de jumate de ora . Oare nu s-a plictisit ? Il vad cum isi intinde sacul de dormit si se culca fara sa mai zica ceva . E mai bine ca nu ii mai aud gura aia . Oare ce a fost cu el azi de dimineata ? Adica vreau sa zic ca m-a sarutat si apoi l-a intrerupt brusc fara sa mai am vreun contact vizual cu el . Stiu ce vrea sa faca , sa-si bata joc de mine . Oricum trebuie sa devin mult mai puternica si nu pot sa fac asta in sat . Cred ca voi pleca si nu ma voi intoarce pana nu voi deveni ceea ce vreau sa devin . Nu-mi pasa de ce va crede lumea , de ce sa-mi pese acum cand niciodata nu mi-a pasat . Gata s-a stabilit maine seara plec din sat fara sa anunt pe nimeni si chiar daca as anunta nu cred ca ar regreta nimeni ca plec . Gandesc asta fara sa stiu ca coechipierul meu retadat ma asculta .
Deodata vad cum se ridica din sacul lui de dormit si se apropie de mine . Ajunge in dreptul meu cu pasi lenti si incepe sa ma sarute pasional . Nu , nu trebuie sa-l mai , data trecuta cand l-am crezut si-a batut joc . Opreste sarutu si imi zice putin nervos dar si bland in acelasi timp :
-Sa nu mai gandesti asa prosti niciodata ! Imi spuse el . Acum hai sa ne culcam si sa renunti la gandul cu plecarea din sat . Inchid ochii mei verzi ca iarba si ajung in lumea viselor . Dimineata isi face simtita prezenta . Ma trezesc usor si incep sa il misc si pe Sasuke pentru a-l trezi . Omul asta e mai rau ca un copil mic . Trebuie sa stai sa-l trezesti in fiecare zi . Incep sa tip iar acesta se trezeste speriat spunandu-mi ca ma va apara de orice . Este asa de amuzant incat nici nu m-am putut abtine sa nu incep sa chicotesc si sa rad de parca as fi fost o nebuna .Imi zice ca nu e amuzant pe un ton iritat si incepem a merge spre Konoha . Zici ca mergem de doua zile cand defapt sunt doar doua ore . In sfarsit ajungem la portile satului , salutam paznicii si ne inreptam spre biroul doamnei Tsunade. Ajungem acolo si incepe a n felicita pentru reusita misiunii . Eu cu Sasuke iar incepem sa ne certam ceea ce duce la plecarea mea din birou si la inrosirea lui (de nervi) la fata . Este un nesuferit si un idiot .
Ma duc acasa unde imi vad prieteni deoarece acum stau impreuna cu ei . Ii salu pe toti iar ei ma intreaba de Sasuke . Le spun ca nu ma mai intereseaza persoana lui si ma indrept spre camera mea . Ajungand in camera ma indrept spre baie unde imi fac un dus revigorant care m-a calmat . Ies din dus infasurandu-mi trupul intr-un prosop . Ajung in camera unde imi iau pijamalele si cobor la prietenii mei . Ah , vad ca a ajuns si domnul ingamfat . Ma pun pe canapea iar ei ma intreaba daca merg la carnavalul de sfarsit de vara . Hmmm, asta-I un prilej bun sa plec din sat . La acest gand am zambit subtil fara ca cineva sa ma vada dar greseam amarnic . Domnisorul de Sasuke ma vazuse si ii aparuse o incruntatura urata pe fata . Le spun ca eu nu vin cu ei la carnaval , deoarece ei urmau sa plece . La plecare eu raman singura cu domnul ingamfat in casa . Ii spun ca ma duc sa ma culc si sa nu ma deranjeze . Urc scarile si ajung in camera unde incep sa imi fac bagajul . Sting lumina imi iau si o fotografie cu echipa sapte si sar pe geam astfel inca nimeni sa nu ma vada si sa nu m-auda . Ajung la iesirea din sat si vreau sa plec dar o voce ma opreste . Acea voce este …….

hei am venit cu nextu si stiu e cam scurt dar na , ce sa-i faci happy2

Sus In jos
Sis`
Membru debutant
Membru debutant

MesajSubiect: Re: Sitting in my character to be so   Mar Noi 15, 2011 8:42 pm

Doamne, este mirific!!! Ador cum ai descris si cum ai transmis sentimentele! Astept next si daca ai dori sa ma anunti si pe mine, please!

Sus In jos

Sitting in my character to be so

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura ::  ::  :: -