Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 05 Noi 2011, 20:16

1). Sa infiintez un ONG pentru cainii fara adapost.
2). Sa ma las de diverse vicii. De tot !
3). Sa vorbesc in fata unei audiente de peste 50.000 oameni.
4). Sa salvez pe cineva de la moarte.
5). Sa ii pot ajuta oricand oamenii din jurul meu. Mi-am promis insa de ceva vreme ca ii voi ajuta doar pe cei ce vor sa faca ceva si nu pot.
6). Sa scriu un roman despre viata mea.
7). Sa nu mai fiu niciodata nevoita sa apelez la ajutorul moral al unui prieten.
8). Sa imi gasesc pasiunea vietii.
9). Sa fiu uitata dupa ce mor, dar ideile mele sa ramana.
10). Si nu in ultimul rand, sa fiu sanatoasa si fericita. dap !

Cam asta mi-am propus eu sa fac in viata. Desi mai sunt destule lucruri, acestea ar fi cele de baza. As fi curioasa sa vad, voi ce v-ati propus sa faceti de-a lungul vietii ? ^^

Ultima editare efectuata de catre Lucifer's white aηgel in Dum 10 Noi 2013, 10:01, editata de 2 ori
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 05 Noi 2011, 20:29

1. Sa merg la un concert BVB <3
2. Sa am prieteni care sa ma accepte pentru ceea ce sunt.
3. Sa ajung la cel mai inalt nivel posibil in karate.
4. Sa reusesc macar odata sa spun cu voce tare ceea ce gandesc.
5. Sa plec in strainatate.
6. Sa devin o scriitoare celebra.
7. Sa pot calatori prin toate colturile lumii.
8. Sa invat sa cant la chitara.
9. Sa imi schimb macar odata TOTAL aspectul, asa cum vreau eu. :)
10. Sa tin un discurs emotionant in fata tuturor celor pe care i-am cunoscut vreodata, dupa care sa mor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 05 Noi 2011, 20:39

1. Nu o sa mai fiu atat de prostuta si naiva
2. O sa imi agreez mai mult sora si o sa ii spun mamei cat de mult o iubesc
3. O sa infintez o campanie pentru copii SURDO-MUTI
4. Vreau sa am bani, sa imi ajut familia in viitor.
5. Vreau sa am o familie, care se bazeaza pe dragoste si respect.
6. Vreau ca lumea sa ma cunoasca, sa stie cine este Elena, nu fetita naiva si prostuta, tocilara clasei.
7. O sa ajung in China/Japonia Koreaa <3333
8. O sa ma casatoresc un asiatic (sau roman ori maiby....) si sa am o fetita ;x
9. O sa il intalnesc pe Guess Who/Grasu XXl/Smiley si CRBL
10. Nu o sa imi uit prietenii o sa fiu cu ei pana la 86 de ani :)

11*. Vreau ca inainte sa mor, sau si in viata sa aud pe cineva zicand: Uite'o ma pe Elena, ea chiar tine la mine! Suna ciudat, dar cand o sa mor vreau ca toata lumea sa plang, asa sa imi arate sa m'au iubit...

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre ♥Merișor in Dum 06 Noi 2011, 16:54, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Dadaa <3
Genin
Genin

Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 05 Noi 2011, 21:05

Pai ce sa spun.. nu prea`mi place sa imi planuiesc viitorul. Ce o sa se intample, aia sa fie.:))

Dar ca sa spun asa cam ce as vrea sa se intample..

Sa am pe cineva care sa ma iubeasca cu adevarat, sa NU fac copii:)), sa reusesc sa ajung ceva in viata ca sa nu merg sa dorm pe strazi:))

Si`apai sa fim sanatosi, dar sa avem si noroc ca, vorba unei colege : Si oamenii de pe Titanic erau sanatosi dar noroc n`au avut.:)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 06 Noi 2011, 08:53

Eu sincer nu prea mi-am planuit viitorul, decat pe cel apropiat mie, asa ca inca nu am idei bine conturate.. Oricum, ar fi cam asa:

1. As vrea sa pot ajunge in America la fundati ASPCA si sa adopt un animal de acolo.
2. As vrea sa castig o data la loterie pentru a putea dona banii unei fundatii care se ocupa cu animalele.
3. As vrea sa pot ajunge sa lucrez ca medic legist fara ca altii sa imi spuna ca o fata nu este buna de nimic in acest domeniu.
4. As vrea ca o data sa mi se intample ceva ca in filme, cu adrenalina si tot tacamul.. :))
5. As vrea ca o data si o data sa ii pot spune mamei cat de mult o iubesc.
6. As vrea sa nu imi mai vad parintii venind acasa tarziu, obositi, cu atatea griji de la serviciu.
7. As vrea sa prind momentul in care in fruntea acestei tari sa se afle niste oameni capabili care sa poata schimba ceva.
8. As vrea sa intalnesc pe cineva de care sa ma pot indragosti in fiecare zi si de care sa nu ma plictisesc niciodata.
9. As vrea sa ajung sa am un prieten adevarat (cum am la momentul de fata ), nu unul care ma apreciaza doar pentru ceea ce fac, ci unul care ma apreciaza pentru ceea ce sunt.
10. Si nu in ultimul rand as vrea sa pot muri fara ca oamenii sa planga dupa mine, iar pe piatra mea de mormant sa scrie: "Smile, it's gonna be okay.."

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 06 Noi 2011, 13:30

Foarte interesant topicul in love
Nici eu nu mi-am planificat viitorul ,
dar sunt cateva chestii pe care vreau s ale realizez :)

1 . Nu vreau sa se schimbe nimic la familia mea . Sa fim unita . Acum mama are studii la Bucuresti 1 data pe luna merge acollo . Tata s-a apucta de facultate .. la drept . Dar simt ca familia mea se schimba pe zi ce trece si am observat ca nu mai au timp de mine ... In fiecare iz ma trezesc cu frica asta .

2 . Sa imi schimb look-ul sa pot spune
si eu in fata oglinzii : "Sunt mandra de tine! Ai reusit!"

3 . Sa realizez ceva in viata . Sa fiu mandra de mine prin ce am facut . Sa ajut oameni . Sa nu-i mai fac sa sufere .

4 . Sa am prieteni adevarati , care sa-mi spuna cand gresesc , sa imi spune pe ce cale s-o iau . Sa nu ma insele si sa fie alaturri de mine .

5 . Macar odata sa se intample ceva ca in filme ... Dar nu chestii negative !

6 . Sa construiesc un centru pentru animale la nevoie si unul pentru oameni saraci sau neajutorati .

7 . Sa am si eu o familie frumoasa . Sa am un sot care sa nu faca orice prostie , sa fim amandoi egali . Nici unul dintre noi sa nu conduca .

8 . Pe patul meu de moarte , sa nu fiu trista ! Sa fiu optimista intotdeauna ! Asta a fost sortit sortii ! Trebuie sa fiu mandra ca am avut o viata nemaipomenita !

9 . La moartea mea sa nu planga nimeni ! Am murit deoarece timpul unui alt inger a sosit !

10 . Cand am sa mor .. sa renasc iarasi !
Sa am alta viata frumoasa cu tot cu partile ei negative !
O viata fara momente triste nu este una implinita .

11 . Sa fiu sanatoasa si fericita ^^ . Nimic mai mult .!

Sorry ca am bagat si 11 , dar asta e cam ce vreau eu ! As mai adauga , dar vedeti ca [ , ] cam depasesc limita :))
Vreau sa vad mai multe dorinte din partea voastra !
Iar din cat am citit ...
SUNTETI CHIAR NISTE OAMENI NEMAIPOMENITI CARE DORITI SA DEVENITI CINEVA IN VIATA SI VRETI SA AJUTATI VIETILE NEAJUTORATE ! CHIAR APRECIEZ ASTA ! SI CHIAR CRED CA ASA O SA FACETI IN VIATA ! VA JUR !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...

Sus In jos
Christine
Genin
Genin

Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 451
Reputatie Reputatie : 57

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 06 Noi 2011, 14:42

In primul rand vreau sa va spun ca acesta este un topic foarte inspirat, normal doar l-a deschis mamy. in love Si ca toate ati spus niste lucruri superbe.
Asa, eu chiar n-am nici cea mai vaga idee ce o sa fac in viitor, dar daca ma chinui poate ies zece lucruri... dap !

1. As vrea sa nu mai vad animale pe strada fara stapan. Sincer, asta a fost singurul lucru care chiar m-a facut sa plang, pana acum... Am de gand sa deschid un adapost pentru animale, din cate vad si voi vreti la fel, deci poate ne unim fortele. dap !

2. Imi doresc foarte tare sa vizitez orasul New York, si toata America in general.

3. Vreau sa raman alaturi de prietena mea cea mai buna, sa nu ne despartim niciodata, insa inteleg ca deocamdata drumurile noastre se ramifica. Poate in viitor ne vom reintalni si ne vom lua impreuna casa aia de care tot vorbeam. lough

4. As vrea teribil de mult sa ne conduca niste persoane capabile si autorizate, pentru ca sincer, si eu stiu ca pluralul de la succes e succese si pluralul de la coleg e colegi si am doar paispe... hmm...?!

5. Mi-as dori sa fiu mai indrazneata, sa nu ma mai las calcata in picioare de oameni mai prosti dar mai tupeisti. As vrea si sa-mi exprim sentimentele mai usor, pentru ca sunt foarte introvertita...

6. Imi doresc si ca oamenii sa nu mai fie asa... (imaginati-va ca am spus injuraturi mai grave)... prosti... Ma minunez uneori de inteligenta inferioara pe care o poseda anumite persoane... :|

7. As vrea sa scriu mai des, dar societatea de azi nu imi permite acest lucru... hmm...?!

8. Vreau sa fac ceva maret, ceva care sa ramana in istorie, dar inca nu stiu ce... lough

9. Mi-as dori sa stiu ce vreau sa fac in continuare, sa realizez care e soarta mea si ce menire am.

10. Si nu in ultimul rand, mi-as dori sa intalnesc mai multe persoane care sa ma agreeze si cu care pot sa socializez, pentru ca sunt foarte diferita si usor ciudata si nu oricine vrea sa fie prietenul unei ciudate... lough Sa-i dam credit lui nee-chan pentru asta. in love a hug

Cam asta e tot... Va pup dulce pe toti! kiss

Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Camelia. †
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 06 Noi 2011, 15:30

10 lucruri ? Hmm :-? Pai ar fii mai multe :)) :

1. Sa imi intemeiez o familie cu persoana pe care o iubesc cel mai mult . :x
2. Sa dau viata unei noi lumi .
3. Sa ajut copii cu deficiente sau handicapuri .
4. Sa raman intotdeauna prietena cu voi , familia pe care nu am avuto niciodata !
5. Vreau ca mama sa imi acorde mai multa atentie ..Simt ca decand sa dus in Italia nu mai are timp de mine ...
6. Sa vizitez Spania si Parisul .
7. Sa merg la DisneyLand Paris .
8. Sa ajung cineva in viata . Ca sa imi pot ajuta familia .
9. Cand mor , nimeni sa nu planga dupa mine !
10. Dupa moarte , amintirea mea sa ramana mereu in sufletele voastre :x ' !

Cam asta a fost ! V-am pupat :*

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 07 Noi 2011, 18:31

10 lucruri pe care imi doresc neaparat sa le fac think. Pai ar fi cam asa:

1. Una dintre cele mai arzatoare dorinte ale mele este sa reusesc sa fac ceva in folosul intregii lumi. Nu vreau sa traiesc degeaba, sa fiu o persoana obisnuita care se naste pentru a avea de ce muri. Asta face cat toate dorintele. Vreau sa am cu adevarat un scop pentru care sa traiesc.

2. Ca si studii, voi merge la drept.

3. Mai mult ca sigur voi deveni ori procuror, ori avocat.

4. Vreau sa calatoresc cat mai mult, sa vad tot ce e omeneste posibil!

5. Fara dar si poate voi scrie cel putin o carte, un roman politist mai exact.

6. Vreau sa ajut copiii orfani si animalele abandonate.

7. O dorinta pe care o am dintotdeauna este sa am o casa in Los Angeles, pe malul oceanului.

8. As vrea ca familia si prietenii mei sa fie cu adevarat mandri de mine (familia va fi oricum). Sa ii ajut cat pot si sa ma asigur ca nu vor avea nicio problema, din niciun punct de vedere.

9. Asta ar fi o dorinta in asteptare, pentru ca inca nu stiu sigur ce vreau. Familie, copii... poate voi avea si asta. Nu stiu sigur. Deocamdata ma sperie ideea de a fi pe veci legata de o persoana anume.

10. Daca aproape toti ati pus ultima dorinta legata de moarte, atunci asta fac si eu. Nu as vrea ca lumea sa planga atunci cand voi muri, nu vreau sa para rau nimanui. Sa nu imi planga moartea, ci sa imi sarbatoreasca viata si sa spere ca ajung intr-un loc mai bun.

I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand

Desert Rose

Ultima editare efectuata de catre Crystal in Mar 10 Iul 2012, 18:55, editata de 3 ori
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 07 Noi 2011, 21:44

Se pare ca am ajuns si eu pe aici. Hai sa ma implic si eu. Deci number one:

1.Vreau sa ajung cineva de care parintii mei sa fie mandri.

2.Vreau sa fac ceva special, cum s-ar spune sa lupt pentru o cauza nobila.

3.Vreau sa ii fac pe cei din jurul meu sa vada ceea ce sunt cu adevarat, nu ceea ce este doar la exterior si ce se vede in mare parte a timpului, sa priveasca in inima mea.

4.Vreau un cerc restrans de prietenii, in care sa pot sa am incredere si cu care sa stau pana cand o sa ma duca moartea mai departe de ei

5.Vreau sa am o fetita si un baietel care sa stie ca mami este o scriitoare, o persoana importanta.

6.Vreau sa arat tuturor oamenilor ca este gresit sa te orientezi cand iti alegi un prieten dupa culoarea pielii. Urasc rasismul!

7.Vreau ca daca voi deveni o persoana importanta sa traiesc modest, cu toate cele necesare, iar cu restul banilor sa ii ajut pe cei neajutoarati, cum ar fi copii, batranii, victimele nepasarii si multi altii

8.Vreau sa infiintez un camin foarte mare pentru oamenii fara case, unde sa aiba tot ceea ce au nevoie si sa simta ca in sfarsit cineva se gandeste cineva si la ei.

9.Vreau sa am o casnicie fericita, lipsita de secrete si complicatii.

10. Vreau c atunci cand mor sa am un mormant decent, dar nici exagerat de luxos, pana la urma un mormant nu trebuie sa reprezinte ceva foarte frumos, trebuie sa reprezinte casa trupului dupa ce moare, si pe piatra sa scrie ,,O femeie, un creion, o foaie, o singura pasiune.,, iar oamenii presa sa scrie: ,,<<O femeie, un creion si o foaie.>>Aceasta a fost cea care ne-a fermecat cu cuvintele ei dulci cu fiecare propozitie. De fiecardata cand atingea o foaie si un creion magia se producea inevitabil. De astazi nu ne vom mai putea bucura de captivantele ei opere... Odihneasca-se in pace oriunde ar fi ajuns!,,.

Desigur fara prea multe jelituri si lacrimi, fiindca nu imi prea place tam-tamul mai ales dupa ce omul moare. Cam atata.

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
kristen
Genin
Genin

Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 12 Noi 2011, 23:36

1. Sa merg intr-o excursie in Kyoto.
2. Sa iau centura neagra la Aikido.
3. Sa vindec oamenii pe scurt sa devin doctor...sau sa salvez pe cineva de la moarte .
4. Sa sar cu parasuta din avion.
5. As infiinta o lege prin care toti oamenii au acelasi salariu. INCLUSIV POLITICIENII
6. As alunga din tara tiganii.
7. Sa-mi construiesc o casa la munte sau pe malul oceanului in Anglia.
8. Sa-mi intemeiez o familie.
9. Sa am un suflet pereche in care sa-mi fie fidel si sa ma iubeasca.
10. Eu si familia mea sa fim sanatosi si fericiti.

If you don't live for something you'll die for nothing.

R.I.P = Return if Possible
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Aww Ilzu
Genin
Genin

Localizare Localizare : Mereu acolo pentru tine>.<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : ehm...mereu cu zambetul pe buze:D

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 28 Ian 2012, 16:07

Paai : 1.Sa ajut oamenii care sunt in situatii grave
2.Sa imi infiintez un spital si sa am cei mai buni doctori si sa salveze cati mai multi oameni
3.Sa vizitez toata lumea
4.Sa dorm cu Obama in aceeasi camera lough
5.As vrea sa ajut tara
6.Sa am o familie fericita,si sa fac si alte familii sa se simta lafel
happy2 7.Sa fac multe biserici
8.Sa duc tara in cat mai multe concursuri
9.Sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca cu adevarat
10.Sa fiu sanatoasa,fericita si implinita,ca fara aceste lucruri nu le pot face pe cele de mai sus dance2 heh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat....
Sus In jos
spament
Academy Student
Academy Student

Sex : masculin Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : -3
Reputatie Reputatie : -4

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 26 Mar 2012, 22:11

Lucifer's white angel a scris:
1). Sa infiintez un ONG pentru cainii fara adapost.
2). Sa ma las de diverse vicii. De tot !
3). Sa vorbesc in fata unei audiente de peste 50.000 oameni.
4). Sa salvez pe cineva de la moarte.
5). Sa ii pot ajuta oricand oamenii din jurul meu. Mi-am promis insa de ceva vreme ca ii voi ajuta doar pe cei ce vor sa faca ceva si nu pot.
6). Sa scriu un roman despre viata mea.
7). Sa nu mai fiu niciodata nevoita sa apelez la ajutorul moral al unui prieten.
8). Sa imi gasesc pasiunea vietii.
9). Sa fiu uitata dupa ce mor, dar ideile mele sa ramana.
10). Si nu in ultimul rand, sa fiu sanatoasa si fericita. dap !

Cam asta mi-am propus eu sa fac in viata. Desi mai sunt destule lucruri, acestea ar fi cele de baza. As fi curioasa sa vad, voi ce v-ati propus sa faceti de-a lungul vietii ? ^^

ce tare am si eu 10 lucruri care as vrea sa le fac

1 o tipografie sa fac bani falsi
2 crescatorie de ciuaua pt blana
3 crescatorie de delfini pt carne
4 sa pun la munca cat mai multi oameni si sa le dau mancare cu portia de bani nu au nevoie
5 sa urc pe everesc
6 sa legalizez c...ima pr...utia d...rile si altele
7 sa numai aibe drepturi femeile la cuvant
8 sa plantez hectare de vie si grau pt vin si bere
9 livezi de pomi pt tuica
10 si ultima sa am o nevasta care sa ma iubeasca :))))

vreau like uri :D lough down roll lough sad nr1 take this! take this! take this! take this! take this!
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Mar 27 Mar 2012, 08:12

Îmi pare rău de off topic, dar am ceva de zis. Spament, te asigur că jumătate din aşa-zisele tale dorinţe sunt nerealizabile şi ilegale. Dacă vrei să mai postezi în vre-un topic de-al meu, te sfătuiesc să-ţi iei şi creierul cu tine. Atât am avut de zis. ^^
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Vin 06 Apr 2012, 20:54

1. Sa-mi fac parintii si pe cei dragi mandri de mine.
2. Sa am mereu langa mine un animal, un prieten, un pazinc care sa fie mereu langa mine si sa ma veghieze.
3. Sa nu ajung nicioadata sa ma injosesc pentru a-mi indeplini scopurile.
4. Sa devin o persoana responsabila cu picioarele pe pamant si mereu gata sa experimenteze lucruri noi.
5. Sa invat sa-mi imi ascult mereu instinctele si inima, nu mintea, pentru ca de fiecare data imi ascult mintea atunci totul nu e bine.
6. Sa devin o persoana rabdatoare si sa ma gandesc inainte sa fac anumite lucruri.
7. Sa nu depinde de nimeni, si sa fac totul pe propria mea piele.
8. Sa ajung macar o data in Grecia :x
9. Sa ajung sa joc intr-o piesa in fata unui numar mai mare de persoane.
10. Sa imi gasesc niste prieteni adevarati :x

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1625
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 116
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 15 Apr 2012, 01:23

1. Vreau sa am o familie frumoasa alaturi de persoana pe care o astept si sa tinem unul la altul foarte mult.
2. Vreau sa devin o scriitoare faimoasa.
3.Vreau ca inainte sa mor, sa apuc sa spun fiecarei persoane pe care am cunoscuta (dusmani, familie, prieteni...) ca indiferent de lucrurile ce s-au intamplat in trecut, asta e prezentul si vreau sa ma ierte pentru toate greselile ce l-em facut.
4. Vreau sa las in urma mea un jurnal cu tot ce am facut dealungul vietii, si ce as vrea sa se mai faca dupa moartea mea.
5. As vrea ca familia sa ma aprecieze in totalitate si sa spuna: "Ea este din familia noastra, acea scriitoare. Suntem mandrii de ea!". Sa le arat ca pot sa fiu mult mai sus de cat cred ei.
6. Vreau ca sa ma vada toata lumea, mai ales persoanele pe care le cunosc, la televizor tinand un discurs sau orice altceva si sa spuna: "O cunosc! E acea fata cu parul castaniu si ochii caprui in care nu aveam incredere ca va ajunge undeva asa sus!" As vrea sa le arat cat au gresit spunandu-mi ca nu voi face nimic in viitor.
7. Cand mor, nu vreau sa planga nimeni. As vrea doar sa spuna cat de mult mau iubit si ca nu ma vor uita.
8. As vrea sa plec in strainatate la o scoala buan unde sa invat asa cum trebuie.
9. Vreau sa fiu sanatoasa si norocoasa.
10. Vreau sa am multi bani si sa imi ajut familia cat m-au ajutat si ei pe mine si mi-au deschis drumul in viata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.

Sus In jos
Denial
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Localizare Localizare : Down
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 29 Apr 2012, 23:54

1. Să-mi găsesc un job mişto din care să câştig bine, să nu duc griji în privinţa banilor.
2. Să călătoresc în America şi alte ţări.
3. Să îmi fac mulţi prieteni adevăraţi.
4. Să scap de ochelari.
5. Să scriu o carte.
6. Să merg la concertul uneia dintre trupele mele preferate.
7. Să le demonstrez tuturor că s-au înşelat în privinţa mea.
8. Să mă mut cât mai departe de oraşul meu natal.
9. Să mă mărit cât mai târziu cu putinţă.
Nu ştiu ce să pun la 10. :-??
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 30 Apr 2012, 10:47

Pai, nu sunt multe lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.

1. As vrea sa termin liceul cu bine si sa fiu acceptata la Facultatea de Medicina din Cluj.
2. As vrea sa gasesc pe cineva care sa ma accepte asa cum sunt, fara sa vrea sa ma schimbe.
3. As vrea sa pot adopta un caine fara stapan si sa`l cresc. <33
4. Vreau sa scap cat de repede pot de timiditate. Stiu ca e una din calitatile mele, dar este si un defect.
5. Imi doresc foarte mult sa ajung in Japonia si sa invat limba si cultura si de ce nu sa ma mut acolo ?
6. Imi doresc sa am mai multa incredere in mine.
7. Imi doresc sa am o moarte rapida.
8. Vreau ca atunci cand mor sa am cat mai multi cunoscuti la inmormantare si sa planga ca sa stiu sigur ca au tinut la mine, macar putin.
9. Imi doresc sa fac ceva in viata, nu sa fiu o povara pentru toti.
10. Imi doresc sa`mi gasesc un serviciu bun ca sa ma pot intretine i sa`mi ajut mama cand va avea nevoie si familia, cand imi voi intemeia una.

Nu`s cine stie ce...

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 30 Apr 2012, 12:42

10 lucruri care as vrea sa le fac pe parcursul vieti ar fii :
1 Sa sar cu parasuta . Mereu m-am intrebat cum e sa zbori .
2Sa am cel mai tare sot . heh
3 Sa cunosc o vedeta . O mi-ar placea asta , cred ca am fi prietene la catarama .
4Sa iau cateva lectii de acordare a primului ajutor .
5Sa invat sa inot .
6Imi doresc sa ajung la 100 de ani . Suna ciudat , dar as avea cu ce ma mandri .
7 Mi-as dori o broasca testoasa .
8Mi-ar placea sa am gemeni . O fata si un baita , mi s-ar parea interesant .Bine asta peste cativa ani .
9 Mi-ar placea ca o stea sa-mi poarte numele .
10 Sa fiu iubita , sanatoasa si acceptata cu bune cu rele.

Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 30 Apr 2012, 14:48

10 lucruri pe care as vrea sa le fac in viata . good

1 ~ Sa reusesc sa aduc zambetul pe buzele oamenilor si sa ii ajut pe toti .
2 ~ Sa gasesc case tuturor copiilor abandonati si sa ii fac fericiti .
3 ~ Sa calatoresc peste tot, sa vad lumea .
4 ~ Sa gasesc o persoana care sa ma iubeasca asa cum sunt si sa imi intemeiez o familie cu ea .
5 ~ Sa am trei copii , doua fete si un baiat .
6 ~ Sa ajung cine mare , care are un rol pe pamant .
7 ~ Sa fiu si eu talentata la ceva .
8 ~ Imi doresc sa iau toate problemele oamenilor asupra mea , sa devin ca un inger pazitor pentru ei si mi-as da si viata , numai sa stiu ca alt om traieste si este fericit .
9 ~ Imi doresc sa nu mai fiu o povara pentru toti si sa nu ma mai sint atat de singura . Sa le pot arata cum sunt eu cu adevarat .
10 ~ Mi-as dori sa mor impacata si repede , iar cei care vor venii la inmormantare sa planga catusi de putin , doar ca sa stiu daca au tinut la mine .

Stiu cer mult , iar unele sunt chiar imposibil de realizat , insa cine stie , poate ca intr-o zi voi reusii . rusinos

All I need is your love
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 796
Puncte : 864
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Lun 30 Apr 2012, 18:20

1.Sa spun tot ce gandesc
2.Sa imi fac multi prieteni si cei din jurul meu sa fie mandri de mine
3.Sa devin o persoana calma
4.Sa calatoresc in tari straine
5.Sa zbor cu avionul
6.Sa nu ma injosesc sa fac ceva pentru un obiect sau o dorinta
7.Sa devin mai independenta
8.Sa fiu mai indrazneata si sa nu las oamenii sa ma calce in picioare
9.Sa ajung ceva in viata asa incat sa fiu mandra de ce am realizat.
10.As face un adapost pentru animalele fara stapan.

Sus In jos
isabella
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Mar 01 Mai 2012, 02:37

cu singuranta din cele 10 dorinte alte fiecaruia,cam 6-7 se vor si realiza. Credeti in visurile voastre!!realizarile vor veni,cateodata mai devreme,alteori mai tarziu,nu conteaza cand!!sunt profund emotionata de ceea ce va doriti, mai ales ca am vazut ce varste aveti cam 12-14 ani!!bravo voua fetelor,mult succes!!!
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Sam 07 Iul 2012, 17:33

Sunt cateva lucruri pe care vreau sa le fac insa nu au o ordine nume. Vreau sa le fac la timpul potrivit.

1) Sa pot lua bacul la engleza ( eu urasc engeza, ma mir ca am media pe care o am)
2) Sa pot sa spun cea ce gandesc la banchetul calasei a 8-a
3) Sa pot sa imi termin cartea pe care am inceputo ( daca o tin tot asa cred ca voi reusi )
4) Sa pot sa intru la Stinte umane la Calinescu in Constanta
5) Sa pot sa mai slabesc
6) Sa nu imi mai fie frica sa spun cea ce gandesc
7) Sa gasesc o modalitate sa imi public cartea cand o voi termina
8) Sa pot sa intru la o facultate de film foarte buna si dupa ce o termin sa profesez 2-3 ani in tara dupa cre sa plec in Spania
9) Sa gasesc pe ceneva care sa ma placa asa cum sunt
10) Sa fiu apreciata pentru povestile pe care le scriu la scoala si sa pot sa scriu o sceneta pentru o serbare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Every day without you... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Is like the world without the sun. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
VMVDD ♛
Sennin
Sennin

Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 08 Iul 2012, 03:37

Sa vedem:

1 - Sa cumpar maimuta din Hangover 2 sau un tigru.
2 - Sa iau permisul din prima.
3 - Sa am o situatie financiara buna cand o sa ajung la maturitate.
4 - Sa plec din tara, poate nu pentru totdeauna.
5 - Sa nu ma cert niciodata cu prietena mea cea ma buna. Nu am facut-o 14 ani, sper sa fim la fel de unite in continuare,
6 - Sa detin un adapost pentru animale. Urasc oamenii fara mila care le chinuie.
7 - Sa detin un Mc.
8 - Sa fiu capabila sa imi ajut parintii si fratele.
9 - Sa ajung o persoana importanta, sa realizez ceva.
10 - Sa pot ajuta cat pot de mult ceilalti oameni.

IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   Dum 08 Iul 2012, 03:54

1 Sa am o familie minunata
2 Sa am un job perfect
3 Sa imi fac sicriu cu doua luni inainte sa mor
4 Sa mor la 100 de ani
5 Sa fiu o mare petrecareata
6 Sa ajung mod pe orice forum
7 Sa merg in China
8 Sa particip la concerte din Kpop
9 Sa o intalnesc pe Maria
10 Sa primesc un premiu Oscar

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.   

Sus In jos

10 lucruri pe care imi doresc sa le fac in viata.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Emoticonul care ma caracterizeaza acum!
» Care este locul tau preferat?
» Ne pregatim pentru scoala! - lista de obiecte necesare
» Ce parere aveti despre baietii care se pricep sa coase,la goblen,tricotat ,etc?
» Care este stilul tau vestimentar?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-