Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Top 10 scriitoare talentate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 05 Mar 2013, 18:10

Lauren Smith, Hanazawa Rin, Arianthe, Azrael, Andreea Schmitt, Crii, Dara. Mai sunt si altele, insa acestea chiar mi-au atras atentia. :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 05 Mar 2013, 18:41

Arianthe, Choco, Azrael, Andreea Schmitt, Hanazawa Rin, Danielle, Soricel Nebun, Crystal, Lauren Smith şi m-ai sunt, dar nu îmi vin în minte.

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 05 Mar 2013, 18:48

Andreea Schmitt, Lucifer's white angel, Arianthe, Bishop, Claudia ▲S, Renesmee, Egg. Sunteți niște scriitoare foarte talentate, îmi face plăcere să citesc ceva scris de voi. Sunt sigură că mai sunt, însă aceste nume mi-au venit acum în minte.

IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 26 Mar 2013, 17:11

Mulţumesc mult fetelor, nu mă aşteptam să mai apar în topuri, nu după ultimile esecuri. Lissa, sincer nu credeam că o să fiu în topul tău vreodată, m-a surprins să-mi văd numele acolo. a hug

Azrael, Choco, Reina, Andreea Schmitt, Claudia ▲S, Bishop, Lucifer's white angel.

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 26 Mar 2013, 20:27

Pai, scriitoarele mele preferate de pe acest forum ar fi Lauren Smith, Claudia S, Aa Lexxu, Andreea Schmitt, Arianthe, Choco, Lexx, Lissa, Dara, Rin-chan:-?? Sunt sigura ca mai sunt multe, dar acestea imi vin in minte acum!:D

A.D.T.O.Y.

All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 26 Mar 2013, 22:26

Hanazawa Rin, Lauren Smith, Choco, Renesmee, Aa Lexxu, Clau, Lissa, Cri si mai sunt, dar nu-mi vin in minte chiar acum. happy2

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 3992
Puncte : 5074
Reputatie Reputatie : 921

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Vin 29 Mar 2013, 19:47

No.1 Andreea Schmitt
No.2 Azrael †
No.3 Bishop †
No.4 Arianthe
No.5 Reina >:)
No.6 Morphine
No.7 Lucifer's white angel
No.8 Joker
No.9 Lauren Smith
No.10 Hanazawa Rin

Este vechiul top îmbunătățit, ca să-i zic așa, deoarece au apărut scriitoare noi, care ”le-au doborât” pe cele vechi, dar asta nu înseamnă că cele din urmă nu-mi mai plac. Firește că toate veți rămâne în amintirea mea ca cele mai bune scriitoare.

Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Yumi
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Dum 31 Mar 2013, 12:01

1.Hanazawa Rin
2.Lauren Smith
3.iPrieten?
4. Lexxu
5. Choco
6. Arianthe
7.Katty

Sunteti foarte bune fetelor! Ador cum scrieti! Ma faceti sa ma regasesc in fiecare capitol pe care mainile voastre geniale le scrie pe tastatura in love Desigur, nu pot sa aleg care e cea mai buna, in asa fel incat nu bagati in seama enumerarea. Toate sunteti geniale kiss dap !

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Dum 31 Mar 2013, 13:00

Sincer, am crezut prima data ca am vedenii, nu credeam ca voi ajunge intr-un top, mai ales in topul tau, Crii. kiss

Pai, sa incepem : Top zece scriitoare talentate de pe forum:

1. Bishop - ea va ramane mereu, dar mereu, pe primul loc; este muza mea de inspiratie, modelul meu, pur si simplu o iubesc pe copila asta; are stofa de scriitor.
2. Morphine ▲S - este o fata exagerat de talentata, nu are cum sa nu iti placa ce scrie; are experienta in domeniu si pune mult suflet in ceea ce face.
3. Arianthe - intotdeauna te uimeste prin modul ei de a se exprima, prin eleganta cuvintelor, prin tot; la fel ca si Cri, are stofa de scriitor, am spus-o si o sa o mai spun.
4. Aa Lexxu - imi place descrierea fluida ce se regaseste in ficul ei, si actiunea ce decurge usor si frumos; la sfarsitul fiecarui capitol te ineci cu un suspans de nota 10
5. Egg - nu stiu cum poate face asta, dar atunci cand citesc ceva scris de ea patrund in lumea povestii, si raman cu gura cascata; normal ca se afla in acest top.
6. Hanazawa Rin & Lauren Smith - in afara faptului ca nu ai cum sa alegi dintre ele, aceste fete au o gandire excelenta, felul in care scriu te captiveaza si te obliga parca sa citesti mai mult si mai departe
7. Morphine [Jucquile] - nu stiu daca am scris corect; oricum, ma uimeste de fiecare data cand citesc ceva scris de ea, si pentru o varsta atat de frageda, reda cu perfectie viata adolescentilor de zi cu zi
8. Andreea Schmitt - probabil si experienta pe care o are in spate o ajuta sa redacteze astfel de povesti, astfel de ficuri; are ceva ce ma atrage si nu ii pot rezista;
9. Elz [Piersicuta] - felul in care aceasta povesteste lent o actiune care normal ar decurge cu viteza luminii ma captiveaza; ''Floare de lotus'' va ramane mereu in inima mea, ca prim-fic pe care l-am citit.
10. Reina >:) & iPrieten & Azrael - imi plac exagerat de mult povestile scrise aceste fete, fiecare are modul sau diferit de a scrie, dar pe toate trei le iubesc la fel de mult; exprimarea este impecabila, si ideile foarte originale

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Vin 12 Apr 2013, 15:28

Arinathe, Azrael, Choco, Andreea Schmitt, Soricel nebun, Hanazawa Rin, Lauren Smith, LexX, Elz, Crystal.

Mai sunt persoane, doar că acum nu îmi trec prin cap. T^T Dar ştiu un lucru persoanele enumerate sus chiar sunt talentate şi m-au fermecat cu stilul lor original de a scrie. Fiecare reuşeşte să scoată detaliile în evidenţă, personajele şi povestea.

Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mier 22 Mai 2013, 18:01

* Lissa: pentru totdeauna va ramane in sufletul meu, drept cea care m-a motivat sa scriu in continuare si care m-a facut sa plang la vreun fic. Respect pentu asta.
* Ema: Ahh, imi place foarte mult cum scrie in prezent, o face mai lejer si asa cum simte. Ar trebui sa renunte ea la parerile celorlalti, dar ma rog lough
* Choco: Eiii, daca trebuie sa ne referim strict la persoanele talentate, atunci ea clar e printre primele. Mereu reuseste sa ma incante cu ceea ce scrie. E un mic geniu <3
* Rinnie H. si Lauren Smith : fetele astea sunt facute sa scrie, mereu am sustinut ideea asta. Separat sunt foarte bune, dar impreuna dau lovitura in love.
* Dara: Hihi, fiinta asta e asa ironica si scrie foarte placut. Imi plac ficurile ei, sunt dinamice si au niste idei de baza foarte bune. <3
* Aa Lexxu' : Asta mica si proasta scrie atat de genial, are niste idei superbe care m-au incantat din prima clipa in care le-am vazut.
* Andreea Schmitt: Ador, am adorat si voi adora 21 Guns, orice ar fi. Este unul dintre ficurile mele preferate, iar ea este una dintre cele mai talentate scriitoare. Imi place modul ei de a descrie sentimentele: e simplu si la obiect.
* Ambriel Malphas: In ciuda faptului ca am citit doar cateva creatii scrise de ea si o poezie, stiu sigur ca se descurca si ar putea deveni mult mai buna decat este acum. <3

Cam atat, momentan. Daca imi mai aduc aminte de cineva, revin cu un edit.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Sam 25 Mai 2013, 13:20

1. We Are A Hurricane - o persoana care m-a orbit prin felul sau propriu de a scrie. <3

2. Choco :) - o fata dulce care scrie creatii impresionante. Cel putin pe mine m-a lasat cu gura cascata. :X

3. Lauren Smith - ador cum scrie fata asta. <33 Are un stil unic. :X

4. Rinnie H. - minunat e cuvantul ce descrie toate ficurile si creatiile sale. <3

5. Ambriel Malphas si RAIN (Claudia) - ele doua raman pe acelasi loc. Au un mod unic de a scrie, imi fac pielea de gaina. :X

Cam ăștia ar fi. Ș-? Nu-mi aduc aminte acum. Daca e, revin cu edit. ^^

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Sam 25 Mai 2013, 21:44

Alle - cei drept am descoperit-o mai tăryiu, dar știam de lucrările ei, scrie frumos, are o fluiditate și un joc de cuvinte mortal.
Arianthe - femeia asta e pură și cu o dinamicitate extravagandă în acțiune, descriere, dialog, tot.
Ely Whisky - idei bune, are idei interesante și care te aruncă într-o luptă, genial nu am ce spune.
Choco - stil remarcabil de impecabil, la capitolul idei stă bine, unele sumbre, dar știe să pună accent când trebuie.
Lissa - sumbritatea ei stărnește interesul, vocabularul minunat, plus descriere care te pune pe gândit, genial într-un cuvânt.
Andreea Schmitt - foarte, dar foarte bine puse la punct ideile cu tente spre realitate, chiar știe să le dea viață, te învață parcă mai mult.
Ambriel Malphas - evolueayă treptat, dar bine, îmi place felul în care crează totul, dă o altă nuanță ideilor.
Lauren Smith - spontană descriere, spontane idei, reuşeşte să creeze un spaţiu palpabil şi plăcut, care te atrage, e şic.
Lexa - îmi place modul ei de a descrie, foarte frumos, foarte eleborat, rafinat, elegant, genial.
Crystal - cu toate că am citit puţin de la ea, stilul ei e remarcabil de elegant şi minunat.

Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin

Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1806
Puncte : 1997
Reputatie Reputatie : 102
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : I don't know

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Dum 26 Mai 2013, 20:14

Andru - ea, clar, se afla printre scriitoarele talentate. CIP si PFZ sunt niste creatii genial, scrse intr-un mod impecabil. Felul in care exprima sentimentele, cum leaga cuvintele atat de armonios, totul, ma face sa ii iubesc creatiile.
Choco - fata asta are un mod atat de frumos de-a scrie, incat n-are cum sa nu-ti placa. Se foloseste de toate ideile ei geniale, conturand astfel numai creatii fantastice. Ii ador stilul.
Andreea Schmitt - Are un mod simplu de-a scrie, dar care te face sa simti totul ca si cum ai fi tu in pielea personajului. Se exprima foarte bine, are niste idei minunate si interesante.
Rinnie H. si Lauren Smith - fetele astea sunt exagerat de talentate. Separat, fiecare scrie splendid, dar impreuna rezulta ceva pur si simplu exceptional, de te lasa cu gura cascata. Isi imbina foarte frumos stilurile, deosebit de unice, creand ceva perfect.
RAIN - scrie superb. Are o exprimare impecabila si un bocabular bogat si interesant. Are un talent foarte mare, experienta, este o scriitoare fenomenala.
iPrieten? - A Game of Shadows m-a fascinate inca de la primul capitol si nu m-am mai putut lasa de citit. Ii iubesc stilul, caci imi adduce aminte de o alta scriutoare genial pe care-o ador, descrie super tare, lasandu-ma tot timpul surprinsa de ceea ce citesc. Are niste idei uimitoare, neputand sa te astepti niciodata la ceva, caci misterul pe care il creaza perfect nu te lasa. O admir enorm pentru munca depusa si pentru talentul sau. Cateodata chiar ma face sa fiu invidiosa citind descrierile pe care le face.
Violette - este un mic geniu care inca n-a reusit sa se faca vazut de intreaga lume. Depune mult effort si pune suflet in ceea ce scrie. Exprima sentimentele intr-un mod unci, dramatizand cateodata, dar acest lucru doar ma face sa-mi placa si mai mult ceea ce scrie. Are foarte multe idei si planuri mari cu fiecare in parte. O respect si ii iubesc creatiile.
Lissa - are un mod de-a dreptul fascinant de-a scrie. Un vocabular foarte bine pus la punct, interesant. Scrie intr-un mod unic, care are ceva ce ma face sa nu ma mai pot opri din citit. Transmite sentimentele cu-o usurinta inimaginabila, dupa parerea mea. Intotdeauna va ramane printer preferatele mele.
Aa Lexxu' - Elevul si vagaboanta este o genialitate de fic, cu-o idee incredibila, care m-a lasat masca inca de la primul capitol. Era imposibil sa n-o pun in acest top.
Layla - primul fic citit pe acest forum a fost al ei, si anume Iubire sub semilunar, care m-a facut sa ma indragostesc de stilul ei. Va ramane vesnic una dintre preferatele mele scriitoare, un mic geniu inca nedescoperit de toti, care de fiecare data cand scrie iese din carapacea sa. Nu stiu cum face, dar de fiecare data cand ii citesc o creatie, ma introduce theoretic in fic, facandu-ma sa simt tot ceea ce simt si personajele. M-a lasat cu gura cascata de fiecare data cand am citit un fic de-al ei.

“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”

Ultima editare efectuata de catre Alle in Vin 14 Iun 2013, 14:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 27 Mai 2013, 17:02

1. Choco :) - este pe primul loc deoarece are un mod de a scrie incat ma fascineaza si ma si uimeste. <333

2. We Are A Hurricane - Ma fascineaza. Raman fara cuvinte cand ii citesc ficurile.

3.. Andreea Schmitt - ''Ritual satanic'' este o genialitate de fic, care m-a uimit si o face in continuare. :X

4. Lauren Smith - ma uimeste felul in care nareaza, ceea ce ma face s-o urmaresc indeaproape si cateodata sa fiu invidioasa pe talentul ei. =))))))

5. Rinnie H. - chiar si micile creatii pe care le-am citit mi-au facut pielea de gaina. Geniala fata asta. <3

6. Lucifer (fost Aa Lexuu`) - o fata talentata, cu (,) creatii pe masura. :X

7. RAIN - Chiar daca nu-si recunoaste talentul, este plina de acesta. Superbe creatii si ficuri. in love

8. Rènesme - chiar daca am citit foarte putin, mi-am dat seama ca are un mare talent. :X

9. Arianthe - desi nu las comentarii, ador ceea ce scrie. <3

10. Alle - scrie frumos, expresiv si original. Acestea sunt trei lucruri care-mi plac la ea. <333

Atat. :)

Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Vin 14 Iun 2013, 12:11

Toate sunt pe primul loc, pentru mine.

Choco -> Care e un micut geniu incorporat intr-un corp de fata frumoasa. Scrie foarte frumos, are o exprimare impecabila si este inzestrata cu mult talent.
Asylum (Anelis) -> Nu pot spune decat ca este scriitoarea mea favorita de pe forum; mi se pare cea mai buna. Are niste creatii excelente, iar primul fic pe care l-a scris a fost si cel ce mi-a placut cel mai mult (Dupa Revenge, desigur).
Arianthe (Ema) -> Scrie foarte frumos, descrie la fel si are o actiune pe masura. Mereu stie cum sa-si pastreze cititorii prin declansarea unor actiuni care sa ii tina in suspans pe acestia.
Andreea Schmitt -> N-am sa uit niciodata ficurile: "Demonologie si exorcism" si "21 Guns...", n-am cum caci sunt excelente si am regasit in ele ceea ce cautam de un timp.
Rinnie H. -> Un mic geniu care mai are putin si explodeaza din cauza talentului. Are niste ficuri geniale, cu niste idei pe masura. Nu ca m-as astepta la altceva, oricum lough [P.S: Vreau next la Kuroi Namida]
Lauren Smith -> In ciuda faptului ca nu scrie de mult timp, nu pot sa nu observ increderea pe care o are in ea si talentul de care abuzeaza in mod agresiv (D) . In orice caz, este foarte buna <3 [P.S: Next la Skyfall sau nu mai avem ce discuta]
Alle -> O copila frumoasa, cu un suflet frumos si cu niste creatii la fel de frumoase. Mereu mi-a placut cum a scris, cum si-a exprimat gandurile si va ramane pentru totdeauna una din scriitoarele mele favorite <3 [P.S: Next la Puterea mintii umane, da?]
Ambriel Malphas (Alexandra) -> Esti o scriitoare buna, inca in formare, dar chiar ai potential. Imi place ca vrei sa evoluezi, sa devii din ce in ce mai buna si succes in continuare. Fii mai increzatoare <3

Nu mai stiu, momentan. Daca imi aduc aminte, revin cu un edit.

Arianthe: Mulţumesc mult pentru complimente, chiar mă încântă. happy

Rain: Cu siguranţă.

Ultima editare efectuata de catre R∆IN in Lun 17 Iun 2013, 15:00, editata de 1 ori
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 82
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Vin 14 Iun 2013, 16:52

Pentru mine una nu conteaza ordinea. dap ! 
Arianthe - Cred ca ea deja stie ca este una dintre scriitoarele pe care le apreciez cel mai mult pe acest forum datorita talentului, pasiunii si muncii pe care ea o depune pentru ca toate creatiile sale sa fie perfecte, si se vede ca munca sa nu este in zadar. 
Andreea Schmitt - Fic-urile sale mereu sunt inzestrate cu o descriere impecabila si cele mai geniale, originale si surprinzatoare idei. Talentul sau se observa foarte clar inca din primele propozitii ale unei creatii sau fic. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - O apreciez enorm pentru creatiile sale si fic-urile, intotdeauna le-am citit dar, cu rusine, spun ca nu am lasat niciodata comentariu, Totusim asta nu inseamna ca eu nu o apreciez, dar ma pierd prin sentimentele profunde pe care aceasta le scrie intr-o compunere, iar eu, cum sunt mai visatoare, ma pird si uit sa fac unele lucruri pe care voiam sau trebuie sa le fac. 
LexX - Aici nu am ce comenta, se pricepe de minune aceasta fiinta sa descrie si sa isi asterne sentimentele pe o foaie, sau in cazul nostru, intr-un fisier.
Choco :) - Cum sa o uitam, tocmai pe ea, fiinta prea talentata pentru acest Univers? Intr-adevar este una din putinele persoane pe care am avut onoare sa le cunosc si sa le apreciez talentul lor urias si pasiunea imensa pentru un lucru pe care adora sa il faca. Se vede ca ea scrie pentru ca simte si pune suflet in ceea ce face.
Thanatos [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - O fata care descrie cu emotie si firav cele mai frumoase ganduri in cel mai minunat mod. O apreciez pentru creatiile sale.
Lauren Smith - O scriitoare foarte sincera si isi exprima sentimentele cu cuvintele potrivite.
Momentan atat, nu-mi mai amintesc, dar daca da, o sa revin cu un edit sau un alt post. dap ! 

Arianthe: Mulţumesc mult pentru complimente, sincer, chiar mă încântă. happy
Elina Flare: Nu ai pentru ce. dap ! 

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 01 Iul 2013, 17:47

1. Thanatos †
2. Rain
3. Andreea Schmitt
4. Arianthe
5. Lauren
6. Hanazawa
7. iPrieten?
8. Crystal
9. Paradox
10. Asylum

Arianthe: Mulţam a hug

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 01 Iul 2013, 18:02

1. Arianthe

2. Asylum

3. Andreea Schmmitt/Choco :)-nu ma pot decide-

4. Hanazawa Rin

5. Lauren Wandowski

6. R∆IN

7. Katherine Pierce

8. iPrieten?-cum sa uit de pandaul meu grasun?-

9. Alle

10. Sophie Marivaux

Arianthe: a hug Mă bucur mult că mă consideri așa.

"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 29 Iul 2013, 20:28

Oh doamne!Cat mai am de scris!
Sa nu luati in seama ordinea!Toate sunt pe locul 1 pentru mine pentru ca fiecare este originala si are propriul stiul de a descrie/scrie:

1.Choco-Are niste ficuri genial de delicioase si sunt "in limba'' dupa "Sarutul lui Iuda"
2.Alle - PMU,Yn si Yang si multe care m-au marcat.
3.Adreea Schmitt - Am bocit la "Demonologie si Exorcism" ca un bebelus.21 Guns?Delicios!
3.Arianthe - Litera Stacojie,
4.Hanazawa Rin - cu ficurile ei 'caudate" Owrinai Suki,Kuroi Namida,Asul Negru.
5.Lauren Wandowski - Asul Negru,Skyfall.Un mic geniu!
6.Sophie Marivaux -Blinde Seelen,Black Rose.Superbitatii!!!
7.R∆IN -"Masquerade" I love it!
8.Psychotic - A la folie,un fic genial.
9.iPrieten? - C.I.P. unul dintre ficurile mele de suflet.
10.Calipso -In tenebris solistitium - salivez!!
12.Yumi - a debutat cu Ura dintre cele doua clanuri si acum sez doi!
13.Crystal - Two bullets-One life
14.Renesmee- Fighting to survive, *hell yeah*
15.Katherine Pierce -Povestea mea,Theate of Absurd!

Sunt mai mult ca sigura ca am uitat cateva personae dar na,am si eu defecte.Fetelor dupa cum am spus sunteti pe locul unu deci nu luati in seama ordinea.

Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 29 Iul 2013, 20:42

Topul meu a luat întorsături în ultima vreme, așa că am hotărât că mai trebuie să trec pe aici.

No 1. Andreea Schmitt - ”Ritual Satanic”, ”Roșu Aprins” și ”21 Guns” sunt ficurile care m-au lăsat cu gura căscată. Are idei bune și o exprimare cursivă și fluidă. Asta mă face s-o apreciez și s-o consider numărul unu în topul meu.

No 2. Arianthe - Deși nu am citit decât câteva creații și un capitol din noul ei fic, observ cât de talentată este. Are idei de milioane și o descriere ce mă fascinează: simplă, dar expresivă.

No 3. Calipso & Choco - cele două m-au uimit prin felul lor unic de a nara. Nu pot alege între ele. Sunt talentate, chiar foate talentate.

No 4. Rain - ”Masquerade” și ”November Rain” sunt preferatele mele.

No 5. Hanazawa Rin & Lauren Smith

No 6. - Psychotic

No 7. Miss Hell - One Shot-ul ” Fluture Albastru” mi-a captat atenția.

No 8. - Aphophis -deși e băiat.

No 9. - Sophie Marivaux

No 10. - Ambriel Malphas - deși nu a mai scris nimic de multă vreme, are talent și idei interesante.

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Lun 29 Iul 2013, 21:56

Păi, la mine nu știu câte schimbări sunt, dar...

-Alternative
-Choco
-Andreea Schmitt
-RAIN
-Chokotoff
-Hanazawa Rin
-Alle
-Arianthe
-Lissa
-Lauren Wandowski

Nu contează ordinea. happy2

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Mar 20 Aug 2013, 08:15

•Arianthe.
•Choco.
•Anelis.
•Andreea Schmitt.
•Lexa.
•Lauren Wandovski.
•Ely Steele.
•Alle.
•Methadona.
•Lexxu.

Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin

Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Joi 22 Aug 2013, 12:59

Hmmm.. m-am gandit sa trec si eu pe aci a hug .
ps: ordinea este aleatorie, intrucat toate sunteti niste scriitoare talentate, fiecare avand un stil aparte

-Alle
-Choco
-Barbara Brown
-Arianthe
-Andreea Schmitt
-Limoncello'
-Hanazawa Rin
-RAIN
-iPrieten?
-Lauren Wandovski.

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 20
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   Vin 23 Aug 2013, 20:29

- Choco
- Andreea Schmitt
- Rain
- Sophie
- Layla

P.S. - Ordine aleatorie!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Top 10 scriitoare talentate!   

Sus In jos

Top 10 scriitoare talentate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-