Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Melodia săptămânii (nou) și GFX-ul săptămânii sunt acum deschise. Participă și tu!

Distribuiti | 

Konnichiwa ♥ .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
pearlynna
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : To the moon and beyond
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : deseeeen:x
Stare de spirit Stare de spirit : just as a sunshine 8->

MesajSubiect: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 15:24

In primul rand vreau sa zic ca aceasta "mica" introducere este postata si pe alt forum, ca mi-a fost lene sa scriu altul roll
Scuze daca deranjez pe cineva de pe forumul asta, sunt mai bagacioasa de fel si imi place sa dau sfaturi si indicati despre subiecte la care ma pricep mai mult sau mai putin.
-Deci, numele meu este Ecaterina, dar mi se zice Cati.
-Sunt din Constanta.
-Imi plac mult animeurile cu mai mult romantism sau/si vampiri.. Adica animeurile mele preferate sunt Nana, Vampire Knight, Kaleido Star, Death Note, Honey and Clover, Fullmetal Alchemist, Black Blood Brothers, Bleach, Chrono Crusade, Ghost Stories, Gravitation(am vazut putine episoade, dar mi-a placut), Love Hina, Lovely Complex, Nodame Cantabile, Paradise Kiss(tot cateva episoade), Soul Eater, Trinity Blood(mnu foarte multe episoade..), Hellsing, Hell Girl, Detective Conan, putin din Naruto si altele.. nu le mai tin minte pe toate
-Daca ar fi sa fac un top 3 ar fi cam asa: Nana, Vampire Knight(Guilty), Lovely Complex sau Black Blood Brothers (imi plac amandoua la fel de mult)
-Manga nu prea citesc, incepusem sa citesc Vampire Knight, dar am terminat cu animeul si nu am mai citit. Acum citesc continuarea la Nana, de care nici nu stiam ca exista.
-Si la filme imi plac tot cele romantice, drama, comedie si unele de actiune sau horror. Adica imi plac aproape toate filmele care contin putin romantism sau comedie in esenta tare. Pana si filmele horror au putin romantism. Nu-mi prea plac cele de actiune sau aventura, pentru ca sunt cu batai, impuscaturi si chestii.."de baieti", care mie nu-mi plac chiar deloc. Daca ar fi sa scriu filme care-mi plac, ar fi Twilight(da, imi place:-s), The last song , Remember me(il ador), Memoirs of a gheisha, The tourist, Chocolat, Just go with it, Fast and furious, Rio(animatie), Water for elephants, Hachiko a dogs story(ce mult am plans la filmul asta:-<, The other woman, Black Swan, No strings attached, Wake, Limitless, Love hurts si Lipstick(Ruj rosu pentru zile negre).. Imi place si The Vampire Diaries, dar ala e serial . Este o lista mult mai lunga in realitate(filme pe care le-am urmarit), de cateva pagini, dar am scris doar prefereatele mele.
-Actori preferati: Johnny Depp(<3), Angelina Jolie, Ian Somehalder, Robert Pattison, Natalie Portman, Jennifer Aniston, Will Smith, Adam Sandler, Reese Witherspoon, si altii, care nu mii aduc aminte.
-Musica:ascult aproape orice inafara de manele, populara si rock.. adica rock dinala, nu prea dragut(pentru mine). Cantaretii mei preferati sunt Katy Perry, Rihanna, Lady Gaga(unele melodii), Miley Cyrus, Avril Lavigne, Bruno Mars, Selena Gomez, Nelly Furtado, Taylor Swift, Anna Tsuchyia, Olivia Lufkin, Vama Veche , Ne-Yo, Andra, Jessie J, Justin Timberlake, Beyonce, Nicole Scherzinger, Yiruma(pian), si mai sunt dar nu-i mai scriu, deja sunt multi Imi place sa ascult Miley Cyrus sau Selena Gomez pentru ca au unele melodii dragute, si ascult si alti cantareti de la Disney, dar doar pentru ca imi plac melodiile lor A, si imi place o melodie de la Justin Bieber, anume Never say Never, merita ascultata, chiar daca ziceti ca nu va place Justin Bieber, nici mie nu imi place dar melodia, versurile mai precis, sunt destul de reusite .
-Carti: am citit recent Evermore, de Alyson Noel, si mi-a placut la nebunie. Am citit multe carti, dar nu le tin minte numele tuturor:-??
- More about me: Imi plac mult animalele si natura, dar cel mai mult cateii, am 3:> Imi plac toate culorile vii, chiar toate! Imi place sa-mi tin unchiile lungi, folosesc luciu de buze oriunde ma duc, telefonul este viata mea, calculatorul este sotul meu iar televizorul amantul cand nu am voie la calculator(foarte rar). Imi place sa mananc sanatos si nu-mi prea place acea junk food (adica de la fast food),se intelege din nume "junk" ca nu este sanatoasa si asemanata unui gunoi . Imi place scoala, mai mult sau mai putin. Nu sunt tocilara, si nu suport sa mi se spuna asa. Eu doar invat bine, si este o diferenta intre a invata si a toci . Imi place mult sa scriu si sa citesc, sa ma uit la filme si la documentare, sa ascult musica si sa desenez. Musica este ca un mijloc de transport catre propria mea lume, este muza mea. Cand sunt trista ascult o melodie vesela(adica versurile unei melodii vesele) si ma bine dispune imediat. Imi plac foarte mult limbile straine, si sunt foarte buna la engleza, dupa parerea mea. Mnu prea cred in miracole, dar totusi sunt o visatoare. Desi am abia 13 ani, merg pe 14, am avut multe "peripetii", daca le pot numi asa, si am ajuns sa cred ca nu exista prieteni adevarati si prieteni falsi. Nimeni nu iti este defapt prieten, toti iti sunt doar amici. Si aceste doua cuvinte pot fi considerate sinonime in dictionar sau in cartea de romana, dar in realitate nu sunt, si daca ai avut probleme cu "prietenii", stii exact ce zic. Poate ca exista persoane care sunt aproape de tine mereu, dar "they aren't forever..". In ciuda faptului ca mama ma considera destul de matura pentru varsta mea, deoarece desenez si scriu lucruri despre care oricune altcineva de varsta mea poate le cunoaste dar nu are curajul sau imaginatia sa le faca, eu sunt doar o fata normala, destul de sensibila si pot si ranita doar prin vorbe, foarte usor. Multi au o parere gresita despre mine si sunt si mai multi care ma barfesc pe la spate cand singurul lucru care il stiu despre mine este numele meu! Animeurile le-am descoperit de pe la varsta de 6-7 ani daca-mi aduc bine aminte, cand sora mea se uita la Hell Girl si mi-a spus sa dau pe Animax. Primul anime la care m-am uitat a fost unul cu o ratusca ciudata, care incepea la ora 8-8.30. Si de atunci ma tot uitam pe Animax in fiecare seara. Si apoi ne-am luat calculator, iar sora mea a inceput sa downloadeze animeuri de pe net, si ne uitam amandoua la ele. Si asa am aflat de Nana, si tot asa m-am uitat la toate episoadele de 5 ori.

Deci, cred ca deja stiti despre mine mai multe decat stie oricine (daca cumva v-ati obosit sa cititi tot). Am scris tot ce mi-a trecut prin cap, fara sa-mi dau seama cat de mult am scris, si imi dau seama cand recitesc, ca am scris numai porcarii lough

"I love you, " I whisper.
"And I love you. " He smiles, his lips seeking mine.
"Always have. Always will. " ~Evermore

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
● Lene
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 15:49

Buun..Asta a fost unpic cam mult dar nu'i bai kiss Deci si mie imi plac animeurile romantice la nebunei in love Si aproape toate animeurile enumarate de tine leam vazut si sant superbe dap ! O singura diferenta e intre noi , urasc caini (mau muscat dou , un pechinez de partea dorsala >.< si un caine mare de lup de spate..de atunci nu ii suort inainte ii iubeam) La faza cu prieteni santem de aceiasi parere, doar ca am un prieten ff bun, in cheama andrei si chiar mi'a castigat increderea si il iubesc mult in love . Oricum lasant asta pe deoparte iti urez bine ai venit Cati, dar noi ne cunoastem deja nu? (TiMy..)oricum si eu sant aici de 2 zile si e foarte simpatic, toti sant de gasca si prietenosi happy2 Sper sa te acomodezi si u repede pe aici si sa iti gasesti o familie good Sper sa publici multe ficuri de acum incolo pe aici si iti mai urez odata welcome my dear. dap !

Sus In jos
loveanime
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 62
Puncte : 107
Reputatie Reputatie : 41
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 20:33

Ma bucur sa te cunosc Cati eu sunt Alexandra .
Imi pare bine sa te cunosc . welcome Bine ai venit sper sa iti faci multi prieteni si sa te simti bine la noi . Si mie imi plac animeurile in love Nana si Vampire Knight la nebunie .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz Şi Atât :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 20:49

O.O O Doooamne iubire cate avem in comun lough
Cam jumatate din cantaretii pe care i-ai insirat tu imi plac si mie a hug
Bine ai venit pe forumul nostru scumpo:*:
Sper sa te distrezi si sa devi cat de cat mai activa
Nu uita sa respecti regulamentul si pe toti din jur kiss
Inca odata bine ai venit!

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Bombonica Mentolata
S-Class
S-Class

Localizare Localizare : Pfaii departe =))))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Hobby-uri Hobby-uri : hmmm imi place sa te fac sa suferi :X
Stare de spirit Stare de spirit : gen: nu ma intereseaza

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 22:06

Vai de pălăriuţa mea cât m-ai pus să citesc lough
Bine ai venit a hug
Să te distrezi şi să-ţi faci prieteni love
Spor la postat şi să fii cât mai activă happy2
Să nu uiţi să treci pe la regulament dap !
Ceau hi!

So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja

Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Joi 18 Aug 2011, 22:15

Eu sunt Alexandra! Incantata Cati! Nu ai scris numai porcarii, ne ai ajutat sa aflam ceva despre tine. Si eu ma uitam pe Animax dar de cand parintii mi au pus net numai la TV nu stau. Imi plac cateii, defapt toate animalele cu blanita... Sa te distrezi si sa ti faci prieteni! Printre care si eu...
Te pup draga mea!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sarbatori Fericite!!!
Spiritul Craciunului sa te cuprinda si sa ai o vacanta superba alaturi de cei dragi!
Eu iti daruiesc trei ursuleti ca sa-ti aminteasca de
darul vietii!

☆Prietenia
l

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Vin 19 Aug 2011, 01:31

Miau miau !

Auci auci auci !! A fost ceva de citit nu gluma. Insa nu-i nimic, ai spus multe lucruri despre tine. E foarte bine caci asa ajungem sa te cunoastem mai repede.
Iti urez un calduros bun venit pe forumul nostru ! Sper sa iti placa aici.
Sa te distrezi, sa nu te plictisesti p'aci.
Ma bucur sa te cunosc Ecaterina, ai un nume foarte frumos. Eu ma numesc Isabella-Alyssia.
Ce pot sa mai spun .. ma bucur ca te-ai inregistrat pe forumul nostru.
Sa treci pe la regulament in caz ca nu ai facut-o. Sa respecti regulile si persoanele din jurul tau si in acest fel nu va fi nici cea mai mica problema.
Ai sa vezi ca te vei simti cat se poate de bine aici. Ai venit in locul potrivit.
Sa fi activa, spor la postat draga mea !
In caz ca ai nevoie de ceva, imi poti da un pm si te ajut cu ce ai nevoie.
In o data bine ai venit ! Ne mai vedem si pe chat a hug

Mrr dap ! hi!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Vin 19 Aug 2011, 12:13

Hi! ^^

Pai, iti urez un calduros ''Bun venit la noi pe forum!'' a hug
Sa sti ca deja avem multe lucruri in comun, dar eu nu sunt chiar ''matura'' din potriva sunt zurile, nebuna, glumeata, amuzanta, si nu-s foarte sensibila.
Eu ascult ce muzica imi place, inafara de rock, manele si populara... dap !
Sper sa ne imprietenim si sa te distrezi pe forum.

P.S. Eu sunt Bianca! happy

Once you go black you never go back
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin

Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Vin 19 Aug 2011, 13:20

Hi Catii <3 !

Eu sunt Patricia dear, mă bucur să te cunosc. dap !
Vreau să îţi urez un '' Bine ai venit '' a hug
Sper să te distrezi la noi pe forum şi să respecţi regulamentul. Atât regulamentul cât şi membrii acestui forum. happy2
Pei, ce să mai spun.. Spor la postat, şi ne mai vedem pe-aici pe colea. :))
hi!

I will be remembering, the shadow of your smile! ♥

Sus In jos
pearlynna
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Vin 19 Aug 2011, 14:25

Buna tuturor >:D< Si Timeea, chiar nu ma gandeam ca esti si tu pe forumul asta lough Eu mi-am facut cont de ceva mai mult timp, desi nu chiar mult, si am mai postat la ficuri, pentru ca, cum deja stii, imi plac mult in love Chiar nu ma asteptam sa-mi raspunda asa multi la topic O_O' . Am trecut deja pe la regulament, si oricum nu sunt genul care sa ma iau la cearta cu ceilalti membrii sau sa vorbesc urat. Recunosc ca, desi nu sunt critic, m-am obisnuit ca, pe langa mesajul pe care i-l transmit autorului unui fic,mai scriu si in legatura cu greselile de ortografie (nu foarte detaliat:-?) si in privinta cu modurile de expunere si altele. Nu sunt expert in ficuri sau altceva, dar, cum deja am spus, imi place sa dau sfaturi in privinta cu lucruri la care ma pricep. Sper sa nu se supere nimeni, dar ma enerveaza la culme cand cineva scrie gresit din punct de vedere gramatical (prescurtari, fara semne de punctuatie adecvate, fara cratime, apostroful folosit in exces etc.). Sper ca o sa ne intelegem bine, sunt o fire destul de deschisa la noutati si imi place sa-mi fac prieteni noi dance2

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class

Aptitudini :

Merite deosebite :

Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13157
Puncte : 15707
Reputatie Reputatie : 849

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Vin 19 Aug 2011, 15:49

Hey, buna Ecaterina!
Ma bucur sa te cunosc.
Eu sunt Ana.
Sper sa te distrezi pe la noi!
Bun venit! heh

Ti pwp!

Sus In jos
cancer is not okay
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6693
Puncte : 7965
Reputatie Reputatie : 814
Stare de spirit Stare de spirit : pipi si caca

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Sam 20 Aug 2011, 17:23

Whoaaa. Deci înainte de orice urare trebuie să menţionez câte ceva :
  1. Deci mă bucur că ai scris mult despre tine. Chiar este un lucru ce ne arată că tu chiar vrei ca noi să ştim cât mai multe despre tine. ( sorry de repetiţie >.< )
  2. Şi pe mama mea ( o ador ;x ) o cheamă Ecaterina, iar toţi îi spun Cati.

Hello. Păi draga mea câta descrierea. Eu să şti că nu mă plâng absolut deloc. Chiar îmi place.

Cati. Vai ador numele ( nu doar din cauza motivului de mai sus : ]] ). Eu îţi spun Caty. ^^ E mai cute aşa, no ?

Ţin să menţionez că şi eu ador engleza, şi am ca vis să ajung în America. Mama mea a fost acolo şi ( sinceră să fiu ) ştie ft bine enegleză, deci de la ea ştiu şi eu.

La majoritatea animeurilor, filmelor, actorilor etc. avem aceleaşi gusturi. Vai şi eu ador să desenez ( numai când mă simt foarte prost ).

Deci trebuie să fim prietene, neapărat. Yey. A new friend. Amic cum ai zis şi tu. ^^

Eu îţi respect părerile, şi să nu te aştepţi de la mine să te bârfesc ( nu o fac la nimeni, I dislike this ).

Uite id meu : --> tzupytweety <---

X.O.X.O
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Elyy
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Sam 20 Aug 2011, 19:22

bine ai venti scumpo, moaa cate ai zi despre tine, ma si obosiesm sa citesc lough
Eu sunt Elyy imi pare bine sa te cunosc
distractie placuta la noi pe forum si spor la postat kiss

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
pearlynna
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Mier 24 Aug 2011, 22:44

Heii >:D< Buna tuturor, merci de primire ^^

Sus In jos
Klau
Genin
Genin

Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Dum 09 Oct 2011, 22:46

Heyy!!Sunt Claudia si imi pare bine.Am senzatia ca te cunosc de o viata..Nu stiu daca e din cauza descrierii sau doar asa imi vine mie..:))Spor la scris si bine ai venit!!:*(o spun de parca as fi de aici de o viata dar adevarul este ca si eu sunt noua):)))
P.S.:Mi-a placut partea despre prieteni si sa stii ca ai dreptate!:D
Sus In jos

Konnichiwa ♥ .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Ești nou? Prezintă-te-