Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Ce motive ai să te temi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3232
Puncte : 4929
Reputatie Reputatie : 534
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 02:36

Știind că sunt șerpi neveninoși, mă duceam în clasă cu un șarpe în buzunar. Îl lăsam pur și simplu pe catedra profesorului, și el se suia pe scaun și țipa, "Salvați-mă!" Ceilalți studenți fugeau afară din clasă... cine putea să îl mai salveze în afară de mine? Și îi ziceam, "O să te salvez, dar să ții minte că ți-am salvat viața. Să nu mai faci figuri cu mine. Promiți?" Și cu șarpele ăla stând pe masă, ar fi făcut orice promisiune.
Într-un final a fost raportat directorului că se întâmplă lucruri ciudate. Dar un director e și el la fel ca oricine altcineva. Când m-a chemat la el, m-am dus acolo cu doi șerpi. Și i-am lăsat pe masă, el s-a suit pe scaun, și toți din toată școala priveau prin ferestre -- ce se întâmplă? Am zis, "Acuma, ai ceva să îmi zici?"
A zis, "Nu. Doar să nu mai aduci lucrurile astea în biroul meu!"
I-am zis, "Nu am venit de capul meu, tu m-ai chemat. Acum nu pot să plec fără să îmi promiți că nu mai faci figuri cu mine."
A zis, "Asta e ciudat... Dar promit, nu o să fac figuri cu tine."
Am zis, "E în regulă, atunci pot să le zic șerpilor să stea cuminți."
Oamenii au trăit în atâta teamă... Frica pare să fie continuu în jurul lor -- orice poate creea frică. Și dacă omu ar fi fost puțin spontan, ar fi putut să vadă că dacă eu puteam să mă descurc cu șerpii ăștia, trebuia să fie o șmecherie, nu e nici o nevoie să îți fie frică. Dar însuși cuvântul șarpe e îndeajuns să activeze toate fricile, pe care le porți din atâtea secole [acumulate] de umanitate.
I-au raportat tatălui meu, "Acum fiul tău devine din ce în ce mai periculos." Tatăl meu a zis, "I-am promis și eu, la fel cum ați promis și voi, că nu mă bag. Altfel o să îmi aducă șerpii ăia în casă!"
Care sunt fricile tale? Ce ai de pierdut? Singurul lucru pe care poți să îl pierzi este viața ta. Și ea nu îți aparține, ea aparține universului. Într.o zi o vei pierde, așa că ce contează? Într.o săptămână sunt șapte zile. Ori îți vei pierde viața într.o Luni, sau într-o Marți... deci e vorba doar de șapte zile. Dar eu nu m-am gândit nici pentru un singur moment că am ceva de pierdut.
Nu am nimic de pierdut.
Asta mi-a dat o imensă libertată să acționez spontan, să acționez fără nici o frică, să zic orice vreau -- să fiu împotriva tuturor guvernelor din lume, să fiu împotriva tuturor religiilor din lume. Și nu cred că a apărut nici măcar o umbriță de teamă în inima mea.
Din contră, cu cât lovesc în acești idioți cu atât mă bucur mai mult, pentru că după mine ei sunt niște criminali. După mine ei reprezintă cea mai mare calamitate care s-a întâmplat omenirii. Nu ai de ce să te temi de acești oameni. Nu are ce să îți fie frică, din cauza la niște strigoi care stau în propriile morminte. Dar toată lumea este injectată cu frică încă de la început, astfel încât întreg sângele îți este plin de frică. Această frică îi ajută pe criminalii ăștia să te domine, să te distrugă, să nu te lase să îți trăiești viața în iubire și beatitudine.
Cât despre sannyasinii mei, teama nu are ce să caute în ființa lor. Această teamă există în colțurile mai întunecate ale ființei tale -- adu mai multă lumină. Adu mai multă conștiință, adu mai multă conștientizare, și teama va dispărea.
O inspectoare a sănătății, după ce a verificat condițiile sanitare de la Brutăria Boccala, îl cheamă pe proprietar.
"Ascultați", se plânge ea. "Unul din brutarii de acolo din spate aruncă aluatul în aer și îl prinde pe piept să îl bătătorească pentru pizza!"
"Asta nu e nimica domnișoală!," zice Boccala italianu, "A fi trebuit să vine duneavoastră ieri să-l vedeți când face gogoși !"
Cei doi din cuplul grec proaspăt căsătorit, erau în îmbrățișări adânci. În timp ce o săruta și o mângâia, el îi spune, "Iubirea mea, acum o să ți-o bag unde nimeni nu ți.a mai băgat-o vreodată!" Cu o voce înfricoșată, ea răspunde, "Nu, nu! În urechile mele? Niciodată!"
Ce motive ai să te temi? Ai toate motivele să râzi și nu ai nici un motiv să îți fie teamă. Râsul trebuie să fie sabia noastră pentru a tăia aceste capete care au torturat umanitatea de secole.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 11:00

Mie nu imi e frica de serpi rolling on the floor Imi e scarba de ei cand ii simt asa reci. Tin minte ca si eu am prins unul si l-am bagat intr-un bidon de 10 l si ma jucam cu el rolling on the floor din nefericire a sfarsit cu o piatra in cap. 
Am vazut ca 90% din fete se tem de gandaci si diferite goage si ganganii. Cand eram mica prindeam tot felul de goage, in special carcaieci. si acum cand lucrez prin gradina prind cate o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si o alerg pe mama cu ea. Am pris pe strada o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si am speriat o fata. rolling on the floor De ce se tem toate fetele? Daca le prinzi cum trebuie in mana, nu te musca. Doar te gadila cand iti merg in palma.

P.S.
De astia imi e extrem de fricaaaaaaa X_x Limax scarbooosss
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 12:18

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin

Sex : masculin Varsta : 22
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 632
Reputatie Reputatie : 31

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 13:02

Sincer, chiar nu ai de ce să te sperii de multe lucruri. Șerpi? Îi ador. lough Insecte/păianjeni și altele de acest gen? Cum a zis și Geo, dacă le ții cum trebuie doar te gâdilă. Apropo, chestia aia-i mai mult scârboasă decât înfricoșătoare. (sry)
Multora le este frică să facă sporturi extreme, dar la urma urmei este adevărat că nimeni nu are nimic de pierdut. Viața? Nu-mi pasă, măcar am trăit-o la maxim. Îmi rup ceva? N-ar fi prima data. Rămân paralizat? O să fiu mulțumit că mi-am trăit visu. Iar la guverne, singurul lucru care îl pot face ăștia-i să ne trimită poliția pe cap. Amenzi, arest la domiciliu și alte prostii? Sunt depășiți, dacă restul văd că cineva ia atitudine vor lua și ei și te vor scăpa de poliție, dar doar în cazul în care nu le va fi frică să nu pățească la fel.
Cu alte cuvinte, nu prea ai de ce să te temi de anumite lucruri. Nici de moarte. Nu știe nimeni cum va fi acea trecere, decât că uneori poate fi foarte dureroasă. Dar să fim sinceri, dacă aduni durerile fizice pe care le trăiește un om în atâția ani, ar durea mai tare decât atunci când moare.

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 15:30

Ih, sincer prefer sa stau cat mai departe de serpi, paianjeni si DENTISTI !
URASC DENTISTIIIII  (D)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Sam 06 Sept 2014, 17:57

Aoleuuuuuu Bubu X_x Pe aia nu ii suport nici eu. Sa imi umble prin gura. De astia imi e si mie frica =))))))))))))

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Mar 09 Sept 2014, 11:22

Nu am frică de nimic de genul Ador serpii, nu îmi e frică de insecte ci pur şi simplu mă scârbesc. Singurul lucru de care mi-e frică e să nu pierd persoanele dragi :)

Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   Joi 11 Sept 2014, 17:17

AHS Freak Show. Oh, God help me.

I had to break myself to carry on.

I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce motive ai să te temi?   

Sus In jos

Ce motive ai să te temi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» Provocarea nr. 9 - croset - motive florale
» Craciunita! 2013
» ZODIA RACULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-