Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Equivocal.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 77
Localizare Localizare : X
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 1

MesajSubiect: Equivocal.   Mier 29 Ian 2014, 14:21

Bună ziua. Ar fi necesar mă prezint spunând semnificaţia numelui, poate asta bate un apropo subtil la o caracteristică ce o posed într-o pondere mai mare. Karma este un concept filosofic prin care fiecare activitate, decizie fizică sau spirituală are o urmare inevitabilă, pozitivă sau negativă. Un număr major considerăm autoevidentă această concepţie, dar ne generăm intenţionat alte stări de spirit pentru un ''avantaj'' iluzionar care să ne facă să neglijăm principiul: ''Nu face altuia ce nu ţi-ai face ţie''. Sunt de părere că toate lucrurile, faptele, problemele au un rost şi un motiv, chiar dacă nu-l vedem din cauţa graniţelor eului. Mai ales în cazul problemelor care duc la o dezvoltare spirituală prin soluţionarea lor dacă încetăm să le evităm de frica durerii (în toate sensurile ei). God, ne trebuie ceva disciplină pentru instruire. Oricum, natura umana de determina sa ne exagerăm punctele forte şi să trecem cu vederea propriile slabiciuni, dar nu este nimic ieşit din comun în a percepe subiectiv în bucla noastră de eternitate. În acest proces de confruntare cu problemele viaţa îşi găseşte sensul, necazurile fiind tăietura ce fac distincţia dintre succes şi eşec. Ooo, dacă tot este un forum dedicat în esenţă anime-ului Naruto, mi-am amintit de un citat ce s-a remarcat prin repetarea lui *iar şi iar şi iar*.

''Oriunde este lumina, apar şi umbre. Atât timp cât există învingători, vor exista şi cei înfrânţi. Dorinţa de a păstra pacea, duce la război. Toate sunt legături, relaţii de cauzalitate ce nu pot fi separate.''

Madara când a pronunţat aceste cuvinte s-a gândit: Să trăim într-un vis, problemele sunt o imbecilitate. Ele coexistă împreună cu fericirea ce nu-şi mai face debutul din cauza războaielor. Până şi în lumea reală suntem într-un război, ceva gen al Treilea Mondial. Acum se duce psihic, a creat umanitatea nişte tactici neştiute prin care-ţi citesc fiecare gând şi-ţi fură toată autenticitatea, acompaniată de draga noastră libertate, fără de care, nu mai avem capacitatea să ne creem o identitate în adevăratul sens al cuvântului. Nu maia vem posibilitatea să ne facem timp pentru lucrurile care ne plac, care să atense cine suntem. Sunt conştientă ca mereu există excepţii. *chiar şi excepţie de la excepţie*. Individualitatea ne face să pierdem adevarul (care nu este în minte). Cuvintele mele în calitate de anonim sunt ghidate de realitate. Robotizam şi automatizăm totul, numai pentru a nu depune efort fizic şi intelectual, sub pretextul că ştiinta inoveaza, dar evoluţia nu însemna degradare morală.

Acum probabil gândiţi: ''Te prezinţi pe tine sau prezinţi societatea? Am dat de destui ''filosofi'' ce se dau superiori. Apropo, faci un roman la prezentare?'' *tuşind* - psihologie inversă

De ce mi-am făcut cont pe acest forum? Când am îmbrăţişat tema aceasta voioasă, parcă citeam în faţa ochilor: Aceste plaiuri virtuale îţi vor deschide calea spre cunoaşterea multor personalităţi creionate gingaş cu defecte şi calităţi, iar absolut toţi, în pofida caracterului lor, îţi vor fi prieteni ce posedă o atitudine pozitivă. - sau ceva asemănător. Haha. Printre cuvintele mele preferate se află: ambiguu (ca-n titlu) şi echilibrul. Au ele o semnificaţie aparte. Am o personalitate destul de tulbure şi schimbătoare, dar singura realitate care nu se tulbură e cea a sufletului, fiindca acolo e adevărul. 

Gata cu vorba (şi metaforele şi semnificatiile şi simbolurile etc.) . Dacă aveţi de gând să-mi puneţi întrebări, doresc unele interesante. Încântată de cunoştinţă. *plecăciune*
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Mier 29 Ian 2014, 14:47

Bună !
Bine ai venit pe forum  jos palaria in fata   Deci pentru început aș vrea să spun „WOW !” prezentării tale.
Niciodată nu am mai întâlnit o prezentare care să înceapă așa. Nu știu cum te numești sau cine ești , dar mi-ai stârnit interesul, să ști.
Sper că vei devenii activă pe forum și măcar un fan fic să postezi și tu.
Nu te oblig sau ceva de genul , dar ai un talent la scris și ar fi păcat să nu-l arăți și la alți.
Sper că te vei distra pe aici...
Terminat !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
But remember, as you go through life, the black keys make music too.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Mier 29 Ian 2014, 19:48

Buna  ^^'
Oricum, bine ai venit la noi si sper sa te distrezi..
Sa iti faci multi prieteni, dar sa respecti regulamentul si persoanele de pe aici..
Spor la scris daca ai de gand sa faci vreun fic... 
Te-am pupacit dulce.. 

Dar ce prezentare...

"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 77
Localizare Localizare : X
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Vin 31 Ian 2014, 14:23

Mulţumesc, cel mai interesant mesaj de până acum.
Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Dum 02 Feb 2014, 17:08

Buna.
Bine ai venit la noi pe forum. Sper sa te distrezi si sa iti faci prieteni happy

- khalepa ta kala -
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Dum 02 Feb 2014, 19:02

Interesantă introducere, e drăguţ să găsesc ceva diferit de modul firesc de prezentare, în special când trece într-o măsură de subiectele banale. Sunt curioasă cu privire la numele ales. L-ai selecţionat doar din cauza definiţiei - pe care ai prezentat-o - sau datorită faptului că te pasionează hinduismul?
Bine ai venit pe forum, sunt sigură că îţi vei face prieteni şi că te vei distra.

IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 19
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Lun 03 Feb 2014, 18:04

Salutare. Dacă o fi existat vreo karmă oficială, a avut soţ/soţie ? Oricum, bun venit. Aştept ceva nou şi diferit, probabil ca fic din partea ta.

Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Vin 14 Feb 2014, 23:50

Ok, prezentarea ta m-a pus pe ganduri si este interesanta, but... ( Asking Alexandria: "Karma is a ..., right?"), sorry, dar nu e genul meu.
Continuand, sa incepem:
1. Bine ai venit in familia noastra, sper sa te distrezi, sa fi activa si sa iti faci cati mai multi prieteni, respectand in acelasi timp regulamentul.
2. Trecand de introducere, hai la cuprins:
~Cum te numesti?
~Care e cartea ta favorita?
~Ce tip de carti iti plac?
~ Ce genuri de muzica asculti?
P.S.: Ai dorit intrebari instante, instante sunt.
3. Esti interesanta si misterioasa, imi place. Sper sa postezi ceva pe forum, as da orice sa vad descrierea de mai sus intr-un fic sau o creeatie.
Succes aici. :3

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
BUBULINA
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : In porbagajul tau!!:))
acebook acebook : N-am si nici nu vreau!:) ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica

MesajSubiect: Re: Equivocal.   Sam 15 Feb 2014, 22:54

Bun venit, Karma! În primul rând aș vrea(ori suntem ori nu mai suntem) să treci pe la subiectele mele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
Am niște întrebări:
1.)Ce profil urmezi/ai urma la liceu?
2.)Poezii, cărți polițiste sau romane de dragoste?
3.)Cățelul sau pisica?
4.)Alb sau negru?Dar altă culoare?
5.)Bec sau lumânare?
6.)Numele real, și ce crezi despre secretul în viață.
7.)Ce crezi/ști despre legea atracției între univers și gând. Ca să fac o introducere în ceea ce vreau să spun:când ne dorim ceva mult ne gândim, iar gândul ajunge în univers printr-o lege a atracție, apoi se întoarce fizic existent. Acest proces a fost numit ”legea atracției” și a fost considerat secretul vieții. Tu ce crezi despre acest lucru?
Cam atât! Niște întrebări prostești dar haioase! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
Aștept să treci și pe la mine și să văd ce vei posta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
Ja ne! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Over-thinking ruins you. Ruins the situation, twists things around,
 make you worry and just make everything much worse
 than it actually is.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos

Equivocal.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Ești nou? Prezintă-te-