Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Prima zi de scoala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Meyryn
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1413
Puncte : 1793
Reputatie Reputatie : 187
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

MesajSubiect: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 13:36

Da poi sunt curioasa cum a fost prima voastra zi de scoala deoarece a mea a fost destul de urata.
Am descoperit ca pantofi imi sunt mari, aproape i-am rupt cand m-am impiedicat, cand am urcat pe scena ca sa imi iau diploma m-am impiedicat din nou de era sa cad peste diriginta, am tremurat toata de emotii, noul meu coleg de clasa cred ca are probleme cu capul deoarece ramane blocat uitandu-se la o persoana si persoana care copiaza cel mai mult din clasa sta in spatele meu si ca sa nu fie destul, cea mai dura profesoara din scoala este acum directoarea.
La voi cum a fost?
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 14:15

Am aflat că fostul director, actualul director adjunct si actualul director în toată regula ne sunt profesori la clasă. Au mai avut loc și alte schimbări în materie de profesori care m-au îngrozit, am prins un loc de bancă oribil, deși mi-am dat duhul pe holuri încercând să ajung cât mai repede, m-am reîntâlnit cu unii colegi pe care pur și simplu nu îi suport... Deci, a fost o zi mai mult decât extraordinară. Singura parte bună au fost batoanele de Lion pe care le-am primit cu toții de la dirigintă. lough

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand

Desert Rose
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 14:50

Pai... sa sti ca nu esti singura; nici eu nu am avut o situatie prea placuta in prima mea zi de liceu...
First, eu sunt intr'un liceu vocational ( profil desen ) si cladirea unde e scoala este imensa!! Plus ca am si o cladire speciala de sport ( o cladire nu o camera deci e culmea!! ); si pentru unele ore trebuie sa merg in celalalt capat de bucuresti in alta parte pentru a face Atelier intr'o alta cladire special amenajata cu chestii de sculptat, pensule, caprite, sevalete ETC... Dar asta este lux fata de ce a urmat sa se intample...
M'am pierdut de 5 ori prin scoala, apoi am intrebat fiecare persoana care venea pe scari "auzi nu te supara care e clasa 9B?" frate! nici unu nu stia! Apoi a dat Dumnezeu sa intalnesc un profesor, ma dus la secretariat si de acolo am deslusit misterul rolling on the floor clasele nu erau dupa 9A, 10C, 12B etc.... erau dupa numere... Clasa nr5, nr 6, nr 14.....
Pfoaaa knd am vazut mi'am dat pumni in cap... Dute fugi ca incepe ora; dute la parter, dute la 2, nimic... apoi m'am dus la etaju 1, am luat toate clasele la rand si fix ultima in care am cautat era clasa mea rolling on the floor
Ora de dirigentie de abia incepuse si era liniste bine mersi... pana apar eu, ciufulita ca dupa viol, gafaind de mama focului rolling on the floor Aia iti dai seama ca se uitau ca la masini straine la mine; in fine, gasesc eu un scaun liber, ma asez apoi ii aud paia din spatele meu ca vbesc de mine; eu una nu suport sa se barfeasca de mine... chiar nu suport, si ma intorc la ei si incep sa ma iau de ei de saracii nu mai stiau cum sa iasa din gura mea rolling on the floor apoi vine zgripturoaica de dirigamea... o fosila in adevaratul sens al cuvantului! Vine ea si incepe sa imi spuna teoria chibritului... Pfoaaa... si imi tot spune ca nu sunt la scoala ca asta e un liceu; ca sunt fata si fetele nu vbesc asa.... tampenii d'astea... eu, ingeras cuminte ii spun ca nu o sa se mai repete, apoi isi reia baba ora de dirigentieee......
Trece ce trece timpu si ne da oraru'... Stai ca oraru nu'i bun, dute ia oraru corect; se intoarce si peste cateva minute iarasi e gresit Pfoaaa inebuneam! se duce baba din nou sa ia oraru' de jos... intr'e timp astea care mai de care mai cocalar iese din banca si incepe sa tipe si sa se dea in stamba... Pfoaa imi venea sa'i dau cu cv in cap... Ma calmez... si nu trecuse nici 2 minute ca se trezeste unu mai breaz si incepe sa vbeasca la telefon stand cu fundul pe banca mea... E, asta a fost cireasa de pe tort; M'am ridicat in picioare si i'am zis "auzi baietel, asta'i banca mea, fa pasi" la care el imi raspunse pe un ton mai sictirit asa cum ca cica "iauite ma ce tupeu are fetita asta" m'a infuriat mai tare, si am dat cu palma in masa de s'a auzit cu ecou si am inceput sa il injur de toate alea (as spune aici da' mi'e sa nu iau ban) asa, el s'a speriat baiatu' si a plecat. Eu in gandu' meu *aleluiaaa!* pana cand... babaciunea s'a intors cu alt orar.. de data asta ala bun... si de aici totul a decurs normal pana a trebuit sa'mi dea manualele.... De aici a incurcat numele.... bai da' nume dalea evidente frate! cum c***t sa incurci Serban Maria-Irina cu Gheorghe Ana Alexandra???? Frate deci e imposibil! uite ca baba a reusit performanta asta! Pfoa... si a incurcat si aia a semnat la mine... alta proasta... Bai deci era fix in dreptu numelui unde trb sa semnezi! frate! era chioara??? se vedea numele meu Irina (restu nu se vedea ca tinea zebzeaca aia mana pe el) cat de prost poti fi frate :| bai deci prostia a ajuns la rang de arta in ziua de azi! Se duce baba sa ia alta foaie.. pfoaaa... ne'a mai tinut 30min sa re'scriem toti semnaturile... Apoi... cand, intr'un final am terminat si a trebuit sa plec acasa a inceput ploaia.... pam-pam-pam-paaamm... mama deci imi venea sa'mi dau pumni! eu eram in colanti si in maieu si nu mai puteam de frig... Ehh sa zicem ca asta a fost mai convenabil... da' a trebuit sa stau 15 minute in statie, pe ploaie, asteptand tramvaiu'... eu una sunt o persoana foarte foarte temperamentala... imi pierd cumpatu repede... si dupa cate m'i sau intamplat azi ma mir ca am avut "putere" sa mai scriu si pe forum pataniile mele rolling on the floor
Ehh oricum... acum am ajuns cu bine acasa... mi'am facut un dus fierbinte, si acum, dupa ce postez asta ma bag in pat ca's rupta de somn... m'am culcat la 4 si m'am trezit la 7.... deci presupun ca merit si eu sa dorm 1-2h....

Meyryn sa sti ca ziua ta a fost destul de ok fata de a mea rolling on the floor chiar te invidiez...

Oricum.. sper ca numai mie m'i sau intamplat atatea belele.... e pacat sa'ti strici prima zi de scoala/liceu in halu' asta...

Mustache

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Seraphim
Academy Student
Academy Student

Localizare Localizare : You wish you would know where ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Drinking wishes to make hopes
Stare de spirit Stare de spirit : buna :)

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 14:57

Doamne ce ai patit mustache :O adevaru e ca e naspa asa sa iti strici prima zi de scoala! iti sugerez sa te prefaci ca nu sa intamplat :)
Prima mea zi de scoala a fost foarte foarte normala :) adica mam dus la scoala, miam revazut prietenii si colegii, leam dat flori la profesoare si mam jucat ratele si vanatorii afara cu niste fete :)
Nu misa intamplat nimic grav... adica nici chiar cum ai patit tu :)) adica tu chiar ca ai fost ghinionista... ai scris atat de mult incat zici ca e fic =)) adevaru e ca si ai patit o groaza de chestii..
Eu cel mai rau lucru a fost ca ma prins ploaia pe drum.. si ca mam impiedicat de scarile de la scoala :P dar nu e chiar asa de grav :))
sper sa mai puna si altii ca sunt tare curioasa cum vati petrecut prima zi de scoala :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Angel [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre Marie ❤ in Lun 17 Sept 2012, 15:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Frumusik
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : buna

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 15:02

Prima mea zi de liceu a fost foarte faina! ne-am dus cu dirigu la pizza dupa ce am terminat orele de dirigentie! si colegii mei sunt tare de treaba! nu sunt fitosi ca la altii!
Da marie si pe mine ma prins ploaia :)): dar aici nu a durat cine stie ce... ce-i drept a fost o ploaie destul de rece ingrijorat dardaiam din toate incheieturile rolling on the floor
Deci prima mea zi de liceu a fost foarte frumoasa! sper sa fie si restul lafel happy

P.S Mustache vorba lui Marie, prefate ca nimic nu sa intamplat yeah la mine merge happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 15:11

Jesus christ , sa vedeti ce naspa o fost si la mine. can\'t see !!!

1 . Colegii mei sunt foarte de treaba (cu 2 exceptii feminine) , dar diriga...Diriga este nebunaa! Nu stie o boaba romana , deoarece a venit numai din anul acesta din Germania si vorbeste super-mega-ultra incet. Ne-a pus sa jucam un joc in fata intregului liceu care ne facea poze -.-' SI CE JOC! Dumnezeule, da-mi putere. Lady Fräulein, poate asa se face in Germania, dar la romani nu exista obiceiul sa te faci de ras -.-' :|

2 . Am picat intr-un loc de banca foarte naspa, deoarece in incercarea mea sa ajung in ultimul rand , am fost literalmente calcata in picioare si asa am picat in primul rand , cand in spatele meu mai era unul liber, pe care nu l-am vazut. God hates me. pe langa, clasa este super mica, iar bancile sunt lipite una de alta. God hates me very much. crying

3. In clasa, ne-a dat la fiecare o foaie cu un chestionar. Chestionarul avea 14 intrebari la care trebuia sa raspundem. No du-te si intreaba toti profii si pe toata lumea : ' Scuza-ma , stii cumva langa ce sala este laboratorul de biologie? ' si prostii de genul asta. Din nou, toata lumea radea. hmm..realy?

4. NE POCESTE NUMELEEEEEEE!! si asta provoaca rafale de ras rolling on the floor rolling on the floor

5. Si cea mai naspa chestie : Mi-am gresit clasa. M-am luat cu vorba cu cativa prieteni si nu mi-am dat seama ca in loc sa intru in clasa a9a- A , am intrat in 9B. Numai cand nu mi-am auzit numele la catalog, m-am ridicat si am iesit val-vartej din clasa. EPIC FAIL!!! down down down hmm...?! hmm...?! hmm...?!

Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin

Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 15:30

GROAZNIC...Adica am intarziat la festivitati...poarta era inchisa si-am luat-o pe la profesorii...am dat nas in nas cu parintele de trebuia sa faca slujba si el ma intreaba:
-Ce faci fata mosului chiulesti?
-aaa nu Doamne fereste nu doar am intarziat
-sa stii ca Dumnezeu ii pedepseste pe mincinosi.Zice el
-E bine atunci la revedere...
-Pa fata mosului sa ai grija ce faci cu cine faci si cum faci.Spune parintele ([Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]deci era sa mor acolo de rusine ca mai era si directorul...)
fug mai departe si fara sa-mi dau seama usa de la cancelarie se deschide,iar eu intru cu capu in ea si BUF.
cand m-am dus ,iar la scoala la ora 12 am aflat ca 5 dintre profesori ne-au lasat si ne-a luat altcineva(obligatii au fost profesorii)deoarece noi suntem cea mai rea cls din scoala insa invatam destul de bine.doar 3 doamne au tot respecul nostru deoarece cu ele ne intelegem cel mai bine:romana,biologie si franceza...La matematica ne-a luat un bosorog care da note de 3 si 4 pe ochi frumosi.
Au mai venit 5 baieti noi,dintre care doar unul e frumos....iar diriga cea noua ne-a mutat fata baiat HUOO mai bine stateam cu aerul de cat cu ala ...ma rog
Acum cireasa de pe tort...eu ma ibteleg bine cu toti din cls in afar de 4 mari si late pitipoance care in ochii doamnelor sunt ingerasi,iar in rest....asa sa revenim s-au luat alea de mine,air eu mi-am bagat minile in parul lor si am ajuns la direcor,u om adevarat si desigur unul pe care il respect...ma lasa diriga in biroul directorului,iar eu ii povestesc se uita urat la mne si incepe sa rada cu lacrimi,ca de obicei.fara morala.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] LoL sper sa nu se schimbe :))) mi-a dat drumul iar eu nu m-am mai dus la ora pt ca nu mai avea rost,si-am plecat...Deci urati-mi noroc...s-ar putea ca maine sa am o morala de toata frumusetea.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pe care nici n-o voi asculta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Cam asta a fost ziua mea groaznica.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei

Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : http://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1299
Puncte : 1641
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 15:49

Se pare ca nu chiar toti au avut un inceput bun. can\'t see !!! Totusi, eu am avut o zi destul de normala. Hmm.. deschiderea a fost la 9, dar ca de obicei, am ajuns cu vreo 2 ore inainte. lough Mi-am revazut colegii, am colindat tot liceul.. chestii obisnuite. Vorbeste directoarea ce vorbeste si ne ducem in clasa... Iuhuu.. "bucuria mea". Mda.. sa stai in ultima banca nu e tocmai un avantaj. hmm...?!

Ehh... treci si peste asta... Primul lucru pe care l-a discutat diriga... "Sefii clasei". Mdaa.. ce mai sefi ca fac ataaata treaba de se extenueaza. Altceva... Ne anunta de excursie.. Toti fericiti, mainile sus. Apoi, intrebarea de baraj. "Va lasa parintii?" "Aaaa. Vedem maine". Parca vezi ca merg doar 3. hmm...?!

Nu pot spune ca a fost ceva deosebit la scoala. Sau... doar ce a fost dupa scoala. Toti colegii calare in cluburi la biliard. Eu nuu... Nu mi-a ajuns o vara cu prietenii, ma duc inapoi la ei. lough Si ce sa vezi? Dragii mei prieteni stateau pe o banca si jucau sah. Intelectuaaal. Ne asezam totusi acolo si ma uitam la ei cum joaca, pana vine un mos la noi. "Mai copii mai, nu vedeti cata galagie faceti? Unii mai vor sa doarma la ora asta" Daaa nene, e loc public. Si ne-a facut o caterinca de ziceai ca e scapat de la nebuni.

Am trecut si peste asta si na.. era timpu' sa ajung si eu acasa ca totusi mama mi-a observat lipsa. lough Am plecat linistita in statia de autobuz si cand sa ma urc, gresesc autobuzul. Minuuuunat. In loc sa ajung acasa, am ajuns in alt colt al orasului. down

Ce sa-i faci, spre deosebire de altii, a fost o zi destul de normala... think

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Diana
Legend
Legend

Aptitudini :
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 15:50

Saracutele de voi, chiar imi pare rau pentru tot ce vi s-a intamplat. ingrijorat
La mine nu a fost cine stie ce, dar nici bine nu a fost. Trebuia sa ma intalnesc cu cea mi buna prietena a mea, dar am plecat mai tarziu si desii am alergat tot drumul, am intarziat si ne-am intalnit la scoala. Cand am ajuns si am intrat in clasa, cei mai "destepti" colegi din clasa de la mine ( baieti) au inceput sa ma strige cu o porecla " foarte draguta" . hmm...?!
Mda, ce sa le ceri. Apoi, dupa ce ca m-am enervat ca imi zisesera asa si rasesera de mine, in special un baiat care nu doream sa faca asta, am iesit val vartej din clasa, tremurand ca naiba si m-am dus la prietena mea. Acolo m-am intalnit cu niste fete mai dragute si am iesit afra. Dupa putin timp nbe zice cineva ca diriginta a intrat acasa. Fugi ca am dat de naibi*. Cand am intrat nu erau decat colegii mei ce s-au uitat c-am cidat la mine. Am stat putin in banca si cand am vrut sa ies afra, pazea ca vine dirigu. lough
Fugi inapoi si apoi, dupa el, vine si diriga ( A-ul si B-ul, am fost o clasa, insa anul trecut ne-au despartit si pentru ca dirigintii sunt sot si sotie ii avem pe amandoi). Ne zice ca cine nu si-a adus cartile de anul trecut nu primeste manuale.
What?! Fugi inapoi si ia cartile. ( Bine ca nu am fost singura. lough ) Eu stau si departe de scoala, fata de ceilalti si apoi m-am intors. Deja dirigu incepuse sa imparta cartile, bine ca mi-a pastrat partea. lough
Am semnat nu stiu ce hartii si dupa ceva timp ne-a lasat sa plecam acasa. Bineintels, nu inainte de a ne citit regulile.
Cica " Elevii nu au voie sa mearga de cat pe partea cu geamuri a coridorului." :| Asta chiar e o prostie, pana si diriginta mea crede asta, asa ca avem voie din partea dirigintei sa incalcam aceasta regula. dap !
Oricum nu o respecta nimeni. lough Eh, cam asa a fost ziua mea. Nu a fost cine stie ce, de acum incolo incepe pericolul. can\'t see !!!
Eu sunt clasa a 8-a, asa ca am dat-o naibi! Bafta tuturor la scoala.

All I need is your love
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1413
Puncte : 1793
Reputatie Reputatie : 187
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 18:26

Dintrodata ma simt mai bine dupa ce am citit ce ati patit voi, adica picioarele mele tremurande si mereu impiedicate nu se compara cu ce ati patit voi ^.^
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 19:02

Am avut cea mai groaznică zi din istoria şcolii.

BOBOACĂ. hmm...?! S-au dat nişte " negrii " la mine şi tot m-au întrebat chestii, bla bla bla.

Festivitatea - ora 8. Desigur am ajuns la 7. Am stat acolo, toţi fumau eram cu mama ( precum alţi colegi - doar suntem bobobci - )

Începe festivitatea, aflu că sunt cu o tipă skinny în clasă, vreo 4 balene, 5 manelari şi un tip super wierd. Profa de chimie ( sunt la stiinţe ) a băgat teama în mine. A spus că ne dă în fiecare oră teste de 10 minute şi le trece. :| Am dat examnenuuu !! Sunt la stiinţe ? ŞI CE ? Nu mă poţi lua din prima ! De ce se aşteaptă mereu profesorii să învăţăm toate materiile când ei ştiu doar una !

Matematică - Profa ţipa la noi să-i dăm 2 lei să cumpere marker. Dupăăăă !! A zis că cine nu se descurcă la ea să se mute. :| Mndehh, no comment. Liceul este cam ca naiba, am avut momente când mă simţeam chiar bine şi ziceam că nu mă mai mut, dar după aia începeam să urăsc totul.

Holul este ca naiba, nu avem o clasă stabilă. Durează vreo 2 ore să ajung la liceu. Din Giurgiu până în Florească e drum lung şi cale bătută. Am fost dezamăgită şi umilită de colegii mei. Cântau manele pe drum, în metrou. Îmi lăsam capul în pământ ca să nu se uite lumea la mine. Ahh da, mai sunt 2 -3 colege fără materie cenuşie ce au ajuns pe bani la liceu. Mdehh, au mintea mai rău ca a unui copil. E un tip în clasă cool, e frumos dar se poartă ca un ciudat. E cam scary aşa. Revenind la hol. Ducând 15 cărţi în spate şi urcând şi coborând de la etaj la etaj.. :| Am ajuns acasă şi... pur şi simplu îmi ard picioarele şi oasele mă dor de parcă mi le-am rupt. Iar eu una sunt obişnuită cu efortul.

Nu ştiu, de mâine începi orele pe bune... Mă văd şi cu ceilalţi profesori. Până acum doar doamna de chimie m-a speriat rău de tot ( iar eu iubesc chimia ca pe tatăl nostru ). Mnu.. nu mi-a plăcut azi. Nu ştiu cum voi rezista un semestru şi cum mă voi chinui să am medie mare ( deoarece ştim cu toţi cum e în a 9-a la liceu - hard rău de tot ! - ) ca să mă pot muta în semestrul doi. Sper să am destulă putere psihică şi fizică să rezist la 4 teze ( mate, română, chimie, biologie ) şi la multe teste venite din partea profesoarelor de mate şi chimie... Sper doar să nu o dau în bară si să mă mut din harababura asta.

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 81
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 19:19

Pot spune că nici prima mea zi de şcoală nu a fost chiar aşa de reuşită. Mi-a părut rău pentru pierderea dirigintei mele, dar presupun că mă voi obişnui şi cu noua dirigintă; viaţa îmi va da mai multe obstacole decât schimbarea unui profesor. Cele mai plăcute momente au fost, bineînţeles, atunci când mi-am revăzut prietenii şi noii colegi. Mă simţeam oarecum ciudat pentru că toată lumea devenise agitată şi eu eram ceva de genul: "Poker Face".

Eram plecată pe o altă lume, nicicum cu şcoala. Veştile proaste au mai fost că ne-au înlocuit profesorul de matematică cu unul extrem de exigent. Mă întreb cum mă voi descurca, dar asta rămâne de văzut.

În orice caz, a fost o ti oarecum destul de faină, exceptând veştile proaste, cum am mai spus.
Sper că mâine mă voi simţi mult mai bine şi să fiu gata pentru noul început.

Succes tuturor în decursul acestui an şcolar!

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .

Ultima editare efectuata de catre Elianna Dynamitte in Dum 04 Noi 2012, 18:25, editata de 3 ori
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5753
Puncte : 7488
Reputatie Reputatie : 1150

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 19:25

Băi, ziua mea a fost chiar super. rolling on the floor
Avem o colegă nouă, foarte drăguţă, dar pare cam fiţiosă. Whatever, nu o judec după "copertă", s-ar putea să fie altfel decât pare. Avem profesoară nouă doar la română, şi o ador. S-ar putea să mai avem un profesor nou la mate, cu care să facem opţional. (Mda, fac mate opţional :| ) Partea cea mai bună a fost că am enervat-o pe diriga, pentru că m-am vopsit roscată şi cică n-am voie, dar toţi profii mi-au zis că-mi stă foarte bine, aşa că să mă lase cu regulamentul ei. Nu avem profă de fizică momentan, deci cel puţin două săptămâni, ne-am scos. Mâine am ore uşoare, abia aştept. De asemenea, abia aştept să termin clasa a VIII-a ca să scap din şcoala asta. Sincer, îmi pare rău că la voi a fost aiurea.

Ema, cumva acel băiat cool şi frumos este cel de care ţi-am zis eu ieri, Vlad ? lough
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 21:41

Da el e. rusinos]]]]]

E inalt e superb. mamamama.. Mrrrrr. (D)
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 22:09

Pai sa vedem.
In principiu a fost bine, avand in vedere ca sunt boboc lough
Deci colegii par de treaba la prima vedere si diriga lafel, care apropo e de romana.

Clasa e naspa. Are jaluzele de la geamuri lipsa, iar peretii au o nuanta galbuie foarte aiurea, si sa nu mai spun de tabla care e daia cu creta....

Dar partea cea mai naspa e ca eu si cea mai buna prietena, BFF-ul (best friend forever ) meu am fost despartite. Suntem la licee diferite in capete diferite ale ORASULUI cu toate ca suntem vecine de bloc, si ca sa fie si mai rau, eu sunt dimineata si ea dupa- amiaza sad Aproape am inceput sa plang astazi cand am vazut-o sad

Pana la urma am avut o zi trista :|

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend

Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Lun 17 Sept 2012, 23:23

Mama da` stiu ca voi ati avut ceva ghinion :))
Ziua mea a fost cat se poate de buna, cu mici exceptii totusi. :)) Festivitatea incepea la 10 si la 9 m-a dat mama afara din casa=) Cica du-te sa nu intarzii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am ajuns la portile liceului putin speriata, adica emotiile na. Conta ca sunt clasa a 10-cea, ca deja cunosc salile si toate cele? Nuu.. In fine, nici un coleg prin niciun colt de scoala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am sunat si eu un baiat de la mine din clasa sa vina mai repede :))
Am stat in curtea scolii de mi-a venit rau, ascultand predici si cum au fost repartizati bobocii. Dupa, am aflat ca ne-a schimbat sala. Tot mare, spatioasa, cu vedere la strada, in corpul A.. langa cancelarie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ne-au dat cartile, stau in banca cu cea mai buna prietena a mea inca din clasa a 5-cea :D. Toate bune si frumoase. Avem o colega noua si speram din tot sufletul sa fie un baiat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Da` e bine asa cum e, e de treaba.

Dupa am fost sa mancam o pizza. Intr-un loc era aglomeratie, in celalalt unde am ramas ne-a batut vantul din toate partile:)) In camasa si in pantalonii de la uniforma, m-au gasit toate alea =)) Am asteptat 1 ora sa ne aduca pizza O.o . Deci toate muream de foame si tremuram din toate incheieturile. Faceam haz de necaz=)) A fost super oricum. Chiar mi-a placut prima zi din acest an siiiiiii... sunt nerabdatoare sa ajung maine la scoala =))
Am vreo 4 materii noi de care nu prea am auzit pana acum [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am auzit ca ne-a schimbat profa de engleza. Nu-i a buna =))) Era sa uit. Stau vis-a-vis de liceu!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Doamne.. daca ar fi trebuit sa iau tramvai, autobuz sau mai stiu eu ce muream :)) Am un simt al orientarii groaznic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Mar 18 Sept 2012, 10:08

Pfoai, cat ghinion ati avut in prima zi. ingrijorat
Prima mea zi de liceu a fost... bunicica. Am mers la 9 la liceu cu tata, am stat o ora ca dupa sa aflu ca trebuia sa vin de la 12. In fine, vin a doua oara la 12. Iar am stat cam 30 de minute invartindu-ma de colo colo, nestiind ce sa fac lough. Eram singura in cureta scolii si intrasem in panica. Apoi, eu cu tata am stat sa cautam pe cineva sa ne spuna unde sa ma duc. Dupa putin timp il gasim pe directorul adjunct care ne spune sa ma duc la sala 11.
In fine, ajungem si in fata salii. Usa inchisa. Deschide tata si ma pune sa intru. Aia cum stateau in banci ca niste "ingerasi" au intors toti capul si se holbau la mine lough. imi venea sa intru in pamant de rusine. Ma asez eu in prima banca (doar asta mai era libera ><) langa un baiat. In cele din urma m-am imprietenit cu cativa colegi^^. Am stat ca prostii o ora dupa diriga. In cele din urma apare si ea, vorbeste ce vrobeste si apoi se ia de mine lough. Ca cica bluza mea nu era potrivita pentru scoala :| (am avut un tricou gri inchis pe care scria cu roz "I hate you." rolling on the floor ma gandesc ca s-o fi simtit lough)
Cam atat cu peripetiile mele din prima zi lough.

Dey was here.

Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Mar 18 Sept 2012, 11:09

Hey Deyutza ! Mi-ar fi placut nespus de mult sa am o zi la fel ca a ta..
Si sper sa am odata..

Prima mea zi de scoala a fost cam..neobisnuita..pe jumatate.
Am venit la scoala, mai exact in curtea scolii, unde si tinea festivitatea de incepere al anului.
Toti colegii se uitatu la mine ca la masini straine pentru ca aveam niste pantaloni cu turu` lasat muuult, niste tenisi negrii, un tricou gri cu un guler alb si niste ochelari negrii(ca in videoclipui lui GD-Crayon, cine stie).
Eram singura care era imbracata asa, toti ceilnati erau frumosi in uniforma in banca lor, cu fustita si camasa.
Auzeam de la o posta cu fetele fitoase ma barfeau cum sunt imbracata.
Totul bine si frumos pana cand aflam ca diriga noastra e insarcinata si ca vom avea o diriga noua.Noroc ca ea e de biologie pentru ca deja am o impresie super buna la ea.
Alta veste.. noul director !!!
Nu mai e director si acum avem directoare care pare destul de treaba.A venit la noi in clasa sa ne ureze succes..Stiu ca o sa facem geografie cu ea..Cam naspa.
Alta veste este ca vom avea profi noi la mate si romana...Si cam atat.
Cel mai si cel mai nasol a fost ca aseara am mers 6 ore prin mall sa imi iau de imbracat pentru scoala pentru ca nu aveam absolut nimic.

Cam atat..restul am vazut ce au patit si ca au avut parte de mai multe traznai amuzante.
Fiecare cu nororcul lui.
happy

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 04 Noi 2012, 17:49

Chiar daca suntem deja in noiembrie, imi amintesc la perfectie prima zi de scoala. :| Am fost foarte dezamagita deoarece noii colegi sunt niste nesimtiti, directoarea este o vipera. Am avut cea mai proasta zi din viata mea si regret extrem de mult ca a trebuit sa ma mut la scoala asta. Frate, toti, dar toti, trebuie sa-si dea cu parerea si vorbesc ca prostii fara sa-i intrebi.
Profesorii se iau de noi mereu, avem cred ca 4 specii de manuale la biologie, 6 la franceza.. si asa mai departe.
Ziua mea a fost chiar foarte proasta atunci si-mi venea sa plang de nervi din cauza alora.,
Apoi, vin-o pe drum cu 13 manuale in sacosa =]]]]]] mi s-a rupt punga, eram moarta de foame, de abia mancam covrigii din punga. Trec un grup de baieti pe langa noi si ne fac nemancate =]]]]] chiar asa aratam :)))
Mi-am rupt mainile cu punga aia :-<
Avem aceeasi diriginta, care din nou a inceput cu temele la dirigentie si cu toate cele..Profesoara de romana o am pe cea de fraceza - chiar daca e de franceza nu regret c-o am si la romana, ne munceste ca pe niste caini si vrea sa luam toti peste 6 in examen. Proful de matematica este cel mai tare, nici macar nu ne corecteaza temele, plus ca nu inteleg nimic de la el

Groaznica zi!

Sus In jos
Queen Of The Damned
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : masculin Varsta : 21
Localizare Localizare : București, călare pe mătură
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13798
Puncte : 18507
Reputatie Reputatie : 527

MesajSubiect: Ultima zi de vacanta INCEPE SOALA :))   Dum 15 Sept 2013, 11:38

Aceasta a fost si vara anului 2013 happy O asteptam pe urmatoarea
Vreau sa le urez un an scolar fericit, plin de note mari tuturor membrilor de pe forum, in special celor ce acum incep clasa a 9-a.
Un an usor le urez si celor care incep clasa a 12-a. Au nevoie happy

Pentru cei care sunt a 11-a.Am auzit din foarte multe surse ca anul acesta avem simulare de Bac. Este adevarat ?

- khalepa ta kala -
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 81
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 15 Sept 2013, 11:44

Multă baftă, dragilor. a hug
De asemenea le urez succes și celor care trec la liceu!

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .

Ultima editare efectuata de catre Elina in Vin 30 Oct 2015, 15:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 15 Sept 2013, 12:11

Oh, Doamne, cosmarul meu devine realitate: începe școala! Să zic că totul o să fie bine și că școala e un Rai cu profesori îngerași, curcubeu în loc de catalog și tot tacâmul mi se pare fără sens. Școala e nasoală, cu profesori răi care spun că nu vor să ne dea note mici și ne dau lucrări neanunțate, colegi care în față îți zic câte în lună și în stele, apoi pe la spate râd de tine, dar cel mai rău lucru e că în fiecare zi îmi văd dușmanii: pițipoancele. Pițipoance peste tot.=)) Eh, oricum, vă urez un an școlar cât mai bun, bobocilor să stea liniștiți, liceul bate la ușă și în cazul în care nu vor să-i deschidă, el tot intră pe geam. =)) Sper ca anul acesta toată lumea să aibă parte de note mari, de distracție împreună cu prietenii, momente de neuitat ș.a.m.d. 
Revenind, și eu sunt a 11-a, dar n-am auzit de niciun fel de simulare. Sincer, nici nu mă mai intereseaza. Grijile pentru adevăratul și necruțătorul BAC, mă scot din minți. =))) 

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class

Aptitudini :

Merite deosebite :

Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13182
Puncte : 15746
Reputatie Reputatie : 857

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 15 Sept 2013, 12:24

The War begins!!!

Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 15 Sept 2013, 13:30

Oh, imi vine sa ma sinucid. lough Si eu am auzit de simularile pentru clasa a XI-a, nu stiu daca sunt adevarate, dar ar fi un lucru destul de bun.

I had to break myself to carry on.

I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 102
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7623
Puncte : 8015
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   Dum 15 Sept 2013, 15:48

Eu sunt boboacă şi am nişte emoţii... :( Nici măcar nu ştiu la ce oră este festivitatea de deschidere, unii spun că este la unul după-amiază, dar de fiecare dată a fost dimineaţa. Plus că, n-au clase în liceul meu şi-o să fiu nevoită să învăţ în generală şi nu, nu-ş în aceeaşi curte...-.- Cine a mai pomenit aşa ceva? Să nu mai spun că-s la mate-info şi am nimerit cei mai răi profesori, iar diriginta mea este de chimie. :/ Am avut primul meu patru la profesoara asta, deci o să trăiesc un calvar. Ah, şi proful de mate este cel mai rău din liceu, mai am o profă care anul trecut a lăsat corigenţi jumate din boboci... :/ Mâine de dimineaţă o să încep să tremur din cauza emoţiilor şi n-o să fiu pregătită niciodată pentru viaţa de boboc. Nu vreau, vreau înapoi la grădiniţă. Cu toate astea, sper să avem cu toţii succes, să luăm note mari, să nu fim îmbrăcaţi să purtăm uniforme stupide - Clau, nu te plânge, eu vreau uniforma ta - şi să ne distrăm pe cinste. Dumnezeu fie cu voi. :))) 

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prima zi de scoala   

Sus In jos

Prima zi de scoala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Prima si ultima
» Scoala de croitorie(6)
» Scoala de croitorie (12)
» Scoala de croitorie (15)
» Prima intalnire a zodiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-