Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Subiecte similare

Distribuiţi | 

Cinci cuvinte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23583
Puncte : 28353
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Lun 01 Iul 2013, 21:13

Crii.
Esti cea mai calma, blanda si iubitoare persoana pe care am intalnit-o. Niciodata nu am vazut la tine cuvinte sau gesturi care sa denote vreun sentiment negativ, daca tu chiar simti asa ceva inseamna ca stii foarte bine sa maschezi acest lucru. Esti extrem de talentata si muncesti mult pentru a-ti fructifica darul. Cel mai mult la tine imi place bunatatea si modul in care ii impulsionezi si ajuti pe altii, cum ii faci sa lupte in continuare si le dai imboldul de care au nevoie. Ai un suflet foarte mare si cred ca daca ai avea ocazia ai face cate o fapta buna pentru fiecare faptura pe care-ai intalni-o. Te admir, mai ales pentru faptul ca esti mereu pozitiva si ca esti ambitioasa si stii sa-ti ingrijesti visurile astfel incat acestea sa se implineasca. a hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Lun 01 Iul 2013, 21:18

Choco.

Eşti o persoană harnică, minunată care chiar ştie să dea o vorbă bună.
Ai un talent frumos conturat şi ai un dar special care ne face pe noi din jur să ne simţim bine.
Nu cred că pot explica în cuvinte cât de frumoasă este personalitatea ta, nu cred.
Oricum eşti o fiinţă demnă de admiraţie, un exemplu bun pentru mulţi. *hug*

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Lun 01 Iul 2013, 21:38

Cri
Ești o persoană incredibilă, din toate punctele de vedere. În sensul bun, dacă există unul rău. Ai talent, nimeni nu poate spune că nu. De asemenea, ești sinceră , corectă, de ajutor și prietenoasă. happy2

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 20
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 10:25

Lexa :

Drăguţă, de treabă, caldă, corectă şi calculată. Nu prea te ştiu eu aşa în mare, însă gândesc după postări.

Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 10:51

Paradox *cruciulita*

Desi noi doi nu prea am vorbit, consider ca esti o persoana minunata. Un baiat grijuliu care stie cum sa se comporte cu o fata. De asemenea, esti foarte talentat la scris desi mai ai cateodata unele mici scapari. Esti muncitor, intotdeauna doresti sa perseverezi si-ti reuseste. Esti acel gen de persoana care stie sa aduca zambetul omului pe chip. :)

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:08

Ely.
Imi place ca esti o fire optimista si mereu esti gata sa ii faci pe ceilalti sa rada si sa se simta bine. Esti talentata si incerci sa te perfectionezi, muncesti si esti ambitioasa. Te imprietenesti repede cu cei din jurul tau si esti sociabila, vorbesti cu toata lumea si ajuti pe cat poti tu de mult. Mereu ai fost o prezenta placuta si sper va nu te vei schimba si in viitor, ca vei ramane acelasi copil cu suflet frumos si ganduri originale. :)

Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:14

EU, LABELE JOS.
Cine e ciocolata mea Milka, cine, cine? Oh,da, tu, clar tu. Esti un pui extrem de genial, de asdfghjk*astea tin loc de laude*. Esti o prietena extrem de buna, pe care stiu ca ma pot baza, indiferent de ora sau zi. Stiu ca vei fi acolo, sunanadu-ma alarmata de fiecare data si esti printre putinele persoane de pe forum fara de care nu as putea sa zambesc mereu. Stiu ca esti aici si asta ma face sa ma simt bine, caci esti pregatita sa imi indrepti greselile si asa mai departe. Esti un membru valoros al acestui forum, care a ajuns aici pentru ca a pus osul la treaba, nu a stat degeaba, a fost harnica. Eu consider ca ai ajuns la acest nivel cu un motiv, nu asa, de florile marului. Esti calma, calculata si indiferent de cat de mult te-ar scoate o persoana din sarite, mereu stii cum sa calmezi spiritele, sa le asezi la locul lor. Niciodata nu mi-am dat seama cum poti sa nu iti iesi din sarite, cand vezi atatea specimene, zau! Esti talentata, foarte talentata si asta se poate dovedi oricand. Cine spune ca nu esti, clar e invidios. Ai darul acela de a ma aduce in centrul actiunii si de a ma lasa tot in nucleul suspansului; si cat te urasc pentru asta. Mereu mi-ai lasat impresia unei persoane sociabile, cu care se poate conversa intr-un mod civilizat, fara injurii sau alte bazaconii d-astea care "se poarta". Esti o persoana cu adevarat perseverenta, am observat asta inca de cand am descoperit forumul. Am observat cat de mult ai vrut sa te autodepasesti, sa devii mai buna decat erai ieri, dar mai slaba decat vei fi maine. Am observat dorinta de a ajunge printre cei mai buni, fiind o persoana tare ambitioasa. Esti organizata, intrucat esti prezenta peste tot si le poti face pe toate bine. Inteligenta si judecata corecta e la ea acasa, chiar daca stii ca ai putea isca o cearta cu o persoana apropiata; in ciuda acestui fapt, tot preferi sa vorbesti civilizat, pentru a ocoli o eventuala discutie contradictorie cu persoane incapatanate, asa ca mine lough.

Pupix a hug.

Ultima editare efectuata de catre R∆IN in Mar 02 Iul 2013, 12:33, editata de 1 ori
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:25

Rain, felicitari din nou pentru promovare.a hug 

Alora, esti un inger pe pamant draga mea. Foarte respectuoasa cu ceilalti si zambareata. Daca ai un scop faci tot posibilul pentru al atinge, cea ce inseamna ca esti luptatoare. De asemenea esti optimista mereu, chiar daca se mai iveste cate o zi din aia posomorata. Faci o treaba minunata pe forum, din aceasta scot o calitate foarte frumoasa si anume, perseverenta. Te implici mult in cea ce faci, sperand sa iasa cat mai bine. Frumoasa in exterior cat si sufleteste.a hug   
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:48

Multumesc, Bella a hug.
Esti un copilas frumos si destept, cum obisnuiesc eu sa va spun tuturor. Imi place ca te-ai adaptat repede si te intelegi cu multi membri si nu a fost nevoie ca cineva sa intervina pentru ca ai cauzat vreo problema. Esti linistita, la locul tau si stii sa fii respectuoasa, mai ales cu cei ce te respecta la randul lor.  Imi lasi impresia ca zambesti mereu; poate nu esti fericita in fiecare moment al zilei, insa exista persoane care sufera atunci cand o faci si tu. Mai multa incredere in tine si vei ajunge departe a hug
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:52

(D)

Tu, draga mea, esti o fiinta geniala. De multe ori m-ai surprins si mi-ai demonstrat cat de speciala esti si cum iti pasa de lucrurile ce se intampla in jurul tau, uneori atat de mult incat te face sa te enervezi. Esti o persoana cu care mi-as petrece timpul oricand, caci gasesc prezenta ta foarte placuta. Cred ca am multe de invatat de la tine, percepi lucrurile intr-un mod diferit de-al meu si imi face placere sa vorbim si sa impartasim pareri despre tot felul de lucruri, este relaxant si, totodata, interactiv. Mereu ma surprinde faptul ca te implici atat de mult in tot felul de lucruri si ca vrei sa ajuti. Intotdeauna ai gasit ceva care sa ma faca sa ma simt mai bine, indiferent de starea mea, tu ai stiut cum sa imi readuci zambetul ala tampit pe buze. Cu siguranta esti talentata si intotdeauna muncesti pentru a ajunge la nivelul pe care ti-l doresti. Gasesti lucruri cu care sa surprinzi si esti gata sa sacrifici putin timp pentru a gasi si a lucra la idei si mai originale decat cele pe care le ai deja. Vrei sa iti depasesti actualele abilitati si sa fii printre cei mai buni si nu suporti nedreptatea sau pe cei care castiga ceva fara ca macar sa ridice un deget. Vei avea mereu respectul si admiratia mea, cat si simpatia si prietenia si sper ca esti constienta de cat de mult te iubesc. (D) Asadar, acestea fiind spuse, si eu te pup, in maniera mea fara x. lough

Ultima editare efectuata de catre Choco :) in Mar 02 Iul 2013, 13:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 12:56

Choco :)

O persoana minunata si talentata, acre ia orice detaliu in calcul. Foarte grijulie, niciodata nu lasa lucrurile de izbeliste. Intotdeauna gata sa sara in ajutor si sa-i indrume pe cei nestiutori. O fata frumoasa, cu un suflet mare. Serioasa cand trebuie si amuzanta cand trebuie. Nu cred ca poti plange in prezenta sa. Un om cu un suflet mare si o ciocolata in toata splendoarea. a hug

P.S. Choco, multumesc pentru cuvintele frumoase! Te pup! kiss

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mar 02 Iul 2013, 13:46

Ely
Ești talentată și nimeni nu poate nega asta. Ingenioasă, mereu cu seturi atrăgătoare, însă foarte prietenoasă și corectă. Cred că îți sprijini prietenii și îi ajuți mereu. Mai pe scurt, ești okay. happy2

- Aristotel -
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Mier 03 Iul 2013, 12:17

Lexa a hug
Esti o fata tare incapatanata; am invatat asta pe pielea mea. Imi place ca te dedici unui anumit lucru pentru ca acesta sa iasa bine, asa cum iti doresti tu. Inteligenta nu iti lipseste, ci o ai din plin si stiu ca pot purta cu tine o conversatie civilizata si serioasa. Esti increzatoare in tine, hotarata, stii de acum ce ai de gand sa faci in viata si incerci sa te pregatesti cat mai bine pentru viitor. Te admir pentru faptul ca nu esti ca restul fetelor de 12-13 ani, sa umble dupa baieti cat e ziua de lunga, ci esti constienta de faptul ca in acest moment sunt alte lucruri mai importante pentru tine. Esti organizata, disciplinata si respectuoasa, niciodata nu ai cauzat probleme. Sa o tii tot asa.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 13:21

RAIN

O fata frumoasa atat pe interior cat si pe exterior. Cand i se pune ceva in minte, nu se lasa pana nu ajunge unde vrea. Talentata, scrisul este punctul ei forte. Intotdeauna cand vei avea nevoie de ajutor, ea va fi acolo sa te indrume. Niciodata nu caracterizeaza oamenii dupa coperta si nu tolereaza atunci cand cineva o judeca pe nedrept. Amuzanta cand trebuie, serioasa cand e nevoie. :)

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 13:43

Ely
Mi-am spus părerea de foarte multe ori, iar acum doar mă repet. Ești prietenoasă, ambițioasă, talentată , corectă și foarte activă. Știu că este săracă descrierea, dar zău că nu știu ce să mai spun... happy2

- Aristotel -
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 15:02

Iar tu (D). Ehem, cu riscul de a ma repeta iti spun ca esti o incapatanata si jumatate, dar foarte destepta si m-am convins de asta aseara. Esti o persoana calda, cu care se poate discuta lejer si cu care poti face niste glume bune. Aseara, cel putin, mi-ai adus zambetul pe buze; cred ca ai fost singura care a facut asta. M-am amuzat copios alaturi de tine si da, esti o companie tare placuta, mereu sincera si zambitoare a hug
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 19:38

Claudiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa *hug*
Esti o persoana muncitoare, incapatanata, iubitoare,intelgenta,perversa,sarcastica,nebuna si calma ca mielul la taiere. Eu iubeste la tine :*

Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts

Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 20
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 20:04

Irinoasa

Nebună, perversă, de treabă, amuzantă şi... originală!

Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Joi 04 Iul 2013, 20:09

Paradox *cruciulita*

Pentru un baiat, esti foarte talentat in domeniul ficurilor. Pui suflet in tot ceea ce faci, iar de fiecare data reusesti sa perseverezi. Gandesti matur, insa pe exterior esti ca un copilas. Bun la suflet, bland. Un baiat de milioane, care merita un premiu Nobel. b-):)) Oricum, perseverent, muncitor, iubitor, bland si talentat. ^^

Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Sam 06 Iul 2013, 18:04

Ely Phoenix

Am reuşit să descopăr în tine o persoană cu adevărat specială, care ştie cum să facă un om să zâmbească, adevărat, fără să se ascundă, fără să fugă. Aşa m-ai făcut pe mine să fac, am zâmbit de fiecare dată când am vorbit, nu m-am ascuns niciodată şi nici nu cred că o voi face când sunt în preajma ta. Nu pot începe direct cu toate complimentele posibile, fiindcă tu eşti definiţia lor - frumuseţea, încrederea, fericire, bucuria, puritatea şi pot continua la nesfărşit. Pasiunea de asemenea se vede în ochii tăi, cu toate că niciodată nu i-am admirat am simţit că doreşti, ai flacăra aceea. În ficţiune, spre exemplu, ai dat tot ce este mai bun din tine, nu te-ai mulţumit cu puţine şi ai reuşit într-un final. Câteodată simţi nevoia să renunţi, din motive destul de simple, care nu ar trebui să îţi doboare caracterul de fier, nu, niciodată. Eşti un exemplu de urmat, fiindcă eşti o fiinţă umană prea blândă şi blajină. Eşti unică în felul tău şi ai reuşit prin cuvinte să transmiţi ceva în sufletele celor pe care i-ai cunoscut de-a lungul timpului. În a mea inimă vor sta mereu vorbele tale inocente şi frumoase. Vei reuşi, indiferent ce îşi vei propune, fiindcă ai acea năzuinţă puternică pe care nimeni nu ţi-o poate fura niciodată. Ely, eşti şi vei fii o prietenă adevărată, desăvârşită, o fire veselă, spontană care reuşeşte printr-un mod mistic să cucerească inima oricărui om.

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Sam 06 Iul 2013, 18:22

Cri
Noi două nu vorbim foarte mult, dar sunt anumite lucruri pe care le știu sau cred că le știu despre tine. Ești talentată, sinceră, prietenoasă, corectă și matură. Nimeni nu poate nega aceste lucruri, oricât ar dori. happy2

- Aristotel -
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Sam 24 Aug 2013, 13:11

Lexa

Din câte am observat, ești o persoană calmă care știe să aducă zâmbetul unui om pe chip. Ești fioarte talentată. Ți-am văzut o lucrare de la un concurs și am încremenit. Nu știu cum, dar mereu reușești prin unicul tău mod de a fi să calmezi un om, chiar dacă nu ai vorbit deloc cu el, ci ai vorbit la modul general. Ești unică și trebuie să ții minte asta, iar dacă nu, îți voi reaminti eu când va fi nevoie.

Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Sam 24 Aug 2013, 13:28

Ely. :*
O fata ambitioasa, care munceste pentru a evolua, as zice ca este realista, blanda, prietenoasa si imi lasa impresia de persoana care nu se lasa calcata in picioare.

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Sam 24 Aug 2013, 14:26

Lauren Wandowski

Nu te cunosc, dar am remarcat sufletul tău spontan, caracterul sensibil şi de neclintit. Nu te cunosc aşa de bine, din câteva vorbe am reuşit să te cunosc puţin, îmi placi fiindcă eşti o fată sinceră şi pasionată de scris, pui suflet în operele tale, iar ca persoană nici nu mai spun, eşti minunată în felul tău.

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   Dum 25 Aug 2013, 15:16

Cri
Cred că ești o persoană prietenoasă, ambițioasă și caldă, în general. Acestea sunt lucrurile despre care nu pot să mă pronunț cu exactitate, pentru că nu vorbim foarte mult. Ceea ce știu este că ești foarte talentată. Din multe puncte de vedere. Poți face oamenii să se simtă bine. Pe deasupra, ești corectă, cu toate că nu te văd ajungând până la o strictețe exagerată.

Ely, mulțumesc mult pentru cuvintele frumoase. Le apreciez foarte multe, ca și pe ale celor ce m-au caracterizat înainte. happy2

- Aristotel -
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cinci cuvinte   

Sus In jos

Cinci cuvinte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Cuvinte despre avatare
» ORACOL

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-