Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Melodia săptămânii (nou) și GFX-ul săptămânii sunt acum deschise. Participă și tu!

Distribuiti | 

Hajimemashite

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Syryus
Academy Student
Academy Student

Sex : masculin Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : music, programming, being lazy
Stare de spirit Stare de spirit : woohoo

MesajSubiect: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 19:36

In primul rand, nu-mi vine sa cred ca n-am dat peste forumul acesta mai devreme, dat fiind ca are atat de multi useri si e foarte activ.
I'm Syryus, aka Sy. Fan anime de...uhm, multi multi din cei 23 de ani ai mei. Am activat pe destule siteuri anime, dar cum toate au cam murit in ultima vreme...heh, am ajuns si p-aici, de plictiseala.
Momentan imi plimb oasele prin saracele State, asa ca am timp de postat pe forumuri (americanii sunt plictisitori, va zic).
Hobbyuri: muzica, webdesign/programming, filosofia, literatura
Things I hate: humans.
Raspund cu placere la intrebari. So shoot.
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 3971
Puncte : 5036
Reputatie Reputatie : 918

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 21:05

Hello :3 Bun venit pe forum dap ! Având în vedere vechimea ta pe diverse forumuri, nu cred că e nevoie să menționez de respectarea regulemntul :P Am o vagă impresie că Yondaime te-a adus aici. Fabulez sau spun adevărul, este o întrebare chiar și pentru mine :)) Syryus, Sy, real name please :)) Întrebări zici, păi ... Care este culoarea ta preferată? Poți să-mi spui care sunt anime-urile vizionate de tine? Cât despre chestia cu ”i hate humans”, poți să-mi dezvolți mai mult această ură? Ce anume te-a făcut să-i urăști? Ah da, mereu uit =]] I am Zummy, nice to meet you. Ăm ... cam atât. Nu sunt inspirată la ora asta. Have fun here ^.^

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Câți trecem zilnic unul pe lângă altul și nu știm nimic unul de altul? Câte povești trec zilnic pe lângă noi, de câte drame sau comedii
ne izbim în fiecare secundă, ce este important în toată agitația asta? Totul durează o melodie, începe și se termină, ne provoacă.
Eu afară, în haos. Un om bolnav ascuns între pereții unei case, în haos. Nu este nicio diferență între a fi afară sau înăuntru.
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Syryus
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 21:35

Domo arrigato Zummy-chan.
Well, si eu si Yondaime suntem veterani in ale forumurilor., dar am ajuns pe-aici pe cai diferite putin.
Real name...hmm, if we'll be friends I'll tell you.
Anime: Anohana, Digimon, Blood+,Another, Elfen lied, Ergo Proxy, NGEvangelion, Higurashi no naku koro ni, Serial Experiments Lain, Itazura na Kiss, Aishiteruze baby, Clannad/After-Story, Angel beats, Kimi ga nozomu eien...etc etc etc
Culoare: rosu sangeriu.
I hate humans as in human society. It's boring, sick and wrong. Mostly boring.
ja ne..

Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 21:43

Hey, Syryus happy
Bine ai venit pe la noi dap !
23 de ani? Tu esti inca una din dovezile ca anime-urile nu sunt doar o faza trecatoare. Unde-i afurisitul cu care ma contraziceam inainte? (D)
Ma rog, nu conteaza...
A,da, eu sunt Day happy2
Ja ne hi!

◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 21:56

Buna Syryus, bine ai venit pe forumul nostru happy2 . Ai 23 de ani huh? No way !! Vorba lui ~ Aqua ~ , pana la urma anime-urile nu sunt trecatoare si se uita la ele si unii care sunt cu mult mai mari decat noi. Sper sa te dristrezi si sa-ti faci cati mai multi prieteni happy
Intrebari:
1. Cum ti se pare forumul nostru ?
2. Locuiesti intr-un anumit loc in State sau te muti de colo colo ?
Cam atat, te pupaceste Lola kiss

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 22:03

Buna, Syryus. a hug Bine ai venit alaturi de noi pe forum. La fel ca Shwartz Hase, am o impresie ca Yondaime te-a adus aici. Oricum nu conteaza, important e ca ai trecut pe la noi. :P
Eu sunt Elena, imi poti spune Ele sau Ela. Respect. jos palaria in fata
^^ bye

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.

My new tumblr.
Sus In jos
Syryus
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 22:42

Hihi, da , varsta nu conteaza cand vine vorba de anime. Cunosc si persoane de peste 30 de ani care se uita. Adevarul e ca e mai greu sa iti faci timp de anime/manga odata ce lucrezi si mai ai si alte hobbyuri, dar asta nu inseamna ca pasiunea nu ramane.
In State sunt doar in vizita, nu locuiesc aici si nici nu intentionez. Acum sunt pe-aproape de Indianapolis, s-a ivit o ocazie sa vin aici si am venit, imi plac calatoriile. I'll be back home in no time.
Multumesc de intampinare Day, Lola si Ela *hugs*

Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 22:44

Hello, Syryus !
Bine ai venit pe forum !
Sa te distrezi, sa respecti regulamentul si sa iti faci prieteni.
Ne mai vedem !
Ja Ne !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23581
Puncte : 28349
Reputatie Reputatie : 2476

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Lun 08 Apr 2013, 22:47

Buna ziua, buna seara, habar nu am ce ora este acum in State. In fine, fetele ti-au spus si te-au intrebat majoritatea lucrurilor pe care as fi fost si eu curioasa sa le aflu, asa ca iti voi spune doar bun venit la noi si sper sa gasesti sederea aici cat mai frumoasa si confortabila. Apropo, imi place mult semnatura ta. in love

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 09 Apr 2013, 11:29

I am back =]] Având în vedere că Anohana e un anime nu tocmai popular, deci multă lume nici n-a auzit de el, tu ești prima persoană pe care o aud zicând că a văzut acest anime. Lucru mai mult decât îmbucurător pentru mine ^.^ Îmi face plăcere să descopăr punctele comune dintre mine și viitorii prieteni. Și într-adevăr, Anohana este un anime foarte frumos, în ciuda popularității reduse. Din mica ta listă, am văzut doar trei anime-uri, Another, Angel Beats și de sigur, Anohana. După astea urmează multe alte serii, nu m-am oprit doar aici =]] Și totuși, să nu te fi uitat tu la Naruto? Întreb deoarece nu e menționat nicăieri ca anime vizionat de tine. So, another question: Dacă există vreun film care te-a emoționat până la lacrimi, poți să mi-l spui? Și dacă nu există, recomandă-mi, te rog, câteva filme. Sunt în căutare de așa ceva, gen: movies hunting =]] I am baka, i know. Păi, cam atât.
Aufwiedersehen :)

Choco :) : I've seen that anime too. (D)
Zummy: Then, i am more happy to hear that you seen this anime ^.^ I've cried a lot after finished. It had been so sad and ... happy, in the same time.

Câți trecem zilnic unul pe lângă altul și nu știm nimic unul de altul? Câte povești trec zilnic pe lângă noi, de câte drame sau comedii
ne izbim în fiecare secundă, ce este important în toată agitația asta? Totul durează o melodie, începe și se termină, ne provoacă.
Eu afară, în haos. Un om bolnav ascuns între pereții unei case, în haos. Nu este nicio diferență între a fi afară sau înăuntru.
Sus In jos
Syryus
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 09 Apr 2013, 15:40

Anohana poate nu e popular la noi, dar in Japonia a fost o adevarata senzatie, mai ales ca unii zic ca e facut dupa un caz real. Daca ai vazut (si ti-a placut) Angel Beats, ar trebui sa incerci neaparat Clannad si Air (si Kanon de altfel, dar astea-s mai dragute).
M-am uitat la Naruto pana pe la episodul 20, dupa care am decis ca am altceva mult mai bun de facut.
Hmmm, filme...ti-as recomanda El laberinto del fauno (Pan's labyrinth) daca vrei ceva emotional, sau din cele anime 5 centimeters per second, Voices of a distant star si The place promised in our early days.
Poti incerca Eternal sunshine of the spotless mind sau Butterfly Effect pentru ceva dramatism, niste horroruri bune ar fi The Grudge, Orphan si Mama (ultimul aparut anul acesta). Random stuff: Pandorum, Cloud Atlas.

Tschus!

Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 09 Apr 2013, 16:38

Revin -.-" O să încerc toate recomandările tale, deoarece majoritatea erau planificate :)) Un film anime care m-a făcut să plâng ore în șir după ce s-a terminat este Harutobi no mori e. Dacă o să te uiți, sper că o să-ți placă. Am văzut filmul Mama, și mi-a plăcut teribil de mult, nu m-a înspăimântat. The silence of the lambs și Hannibal sunt recomadările mele, însă astea au reușit să mă scârbească subit la anumite scene. Alte recomandări ... am destule, o să le zic pe cele mai frumoase, după părerea mea: Diamantul sâgeriu, Închisoarea îngerilor, Marele Soldățel, Identități furate, Parfumul, Abandon și multe altele :)) So, welcome in my world :)) Mi-a făcut plăcere să conversăm, tschüs!

Sus In jos
Ayla Froid
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : Looking for stories. >/////>
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 21 Mai 2013, 00:02

Buna, Sy. a hug Incantata, sunt Alexandra insa mi se spune Ayla. :) Deci ca sa inteleg ai 23 de ani? o.O Multi inainte! a hug Fii activ si bafta la postat. Te pup! :*

○ Sa-ti doresti tot de la viata si sa nu obtii nimic.
Te intorci tot pe acelasi drum, unde facem candva picnic, erai fericit, dar acum zaci atarnat de sfoara. ○
Ayla
Sus In jos
† Athena †
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 16
Localizare Localizare : La mine.
acebook acebook : https://www.facebook.com/alle.cssa.9
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Dorm
Stare de spirit Stare de spirit : :D

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 21 Mai 2013, 11:16

Buna Syryus! Ma numesc Alexandra dar poti sa imi spui Ale, Alex cum vrei tu happy2
Deci ai 23 de ani dap ! waw pentru ca eu am 14 lough
Ok cam atat... sa iti faci multi prieteni si Have fun!
Buh-Bye rainbow :\
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 21 Mai 2013, 11:29

Syryus bine ai venit pe forum! Nu am prea multe ce să spun decât faptul că să te distrezi şi să postezi cât de mult doreşti. ^^
Şi mulţi înainte! Că tot spunea lumea de anii tăi. XD Şi da, nu contează asta.

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Hajimemashite   Mar 21 Mai 2013, 16:07

Hey Sy...parca te cunosc de undeva. lough Fetele au fost cuminti si ti-au pus intrebarile de rigoare, asa ca nu mai e nevoie si de intrebarile mele. Sunt de acord cu faptul ca niciodata nu esti prea batran pentru animeuri. Intr-adevar.
Locuiesti in SUA? O-O Well, that's awesome, i want it too. Prin ce zona iti pierzi timpul?
In rest, sper "sa te distrezi la noi pe forum, sa fii activ si sa-ti faci prieteni." Sayonara.

Sus In jos

Hajimemashite

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Ești nou? Prezintă-te-